Co do literatury podmiotu

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Reos
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2014, o 09:52

Co do literatury podmiotu

Post autor: Reos »

Witam, wiem że już pisałem z takim samym pytaniem jednak było to dla mnie, teraz moja dziewczyna boryka się z tym samym problemem, myślała że temat jest fajny i łatwo coś do niego znajdzie jednak się przeliczyła i teraz nie wie co w bibliografii wpisac w Literaturze podmiotu, temat jest pracy to literacka i filmowa wizja prlu omow i porownaj sposob ukazania tematu", co byście poradzili? Proszę bardzo o pomoc bo do piątku termin oddania bibliografii
Awatar użytkownika
agentka91
Posty: 179
Rejestracja: 27 mar 2014, o 13:41

Re: Co do literatury podmiotu

Post autor: agentka91 »

Jeśli dobrze pamiętam literatura podmiotu to zbiór pozycji, które są omawiane, także tytuły filmów i książek, które są Twoją bazą w temacie. Temat masz ciekawy i można z niego naprawdę dobrze zdać ustną. Film Stanisława Bareli Miś pokazuje obraz PRLu, myślę, że można go wykorzystać, bo zawiera wszystko, co potrzeba. Możesz wykorzystać również przemówienie Gomułki, myślę, że bez problemu znajdziesz je w Internecie, tak samo jak stare polskie przeboje, w których często w przewijają się w echa PRLu. Tutaj masz ciekawą pozycję książkową, która powinna pomóc.

Kod: Zaznacz cały

literatura.gildia.pl/tworcy/dorota_skotarczak/obraz_spoleczenstwa_prl_w_komedii_filmowej
Jakaś pozycja ogólnie o literaturze PRLu, cenzurze tamtych czasów też możesz wykorzystać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości