Gdzie warto studiować?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: czornydanio90 »

dobrzeci pisze:Gdzie jest przyjaźnie studentom, nie ma aż tak złośliwych profesorów itp :p
Jeżeli patrzeć taką kategorią to zdecydowanie Bydgoszcz
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: halidor »

warto w ogóle studiować medycynę, nie mamy zbyt dużego wpływu na to gdzie się dostaniemy.
ranking uczelni jest bez sensu, najlepiej blisko domu ale to też zależy od oczekiwań.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: czornydanio90 »

halidor pisze:warto w ogóle studiować medycynę, nie mamy zbyt dużego wpływu na to gdzie się dostaniemy.
ranking uczelni jest bez sensu, najlepiej blisko domu ale to też zależy od oczekiwań.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: Mårran »

Niektórzy wolą daleko od domu
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: randomlogin »

A w kazdym razie nie ZA blisko.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: Seeba »

Chyba im dalej tym lepiej.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: randomlogin »

Tez tak myslalem, ale po tych kilku latach stwierdzam, ze to by nie bylo najlepsze. Nic o co bym sie pochlastal tepa zyletka, ale jednak. Odleglosc 200-300km wydaje mi sie obecnie optymalna, i taka polecam.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: lith »

Ja mam 60 km i różnica między 60, a 200, czy 300 byłaby tylko w tym ile czasu bym do domu wracał, więc nie widzę powodu żeby sobie ten czas wydłużać
Karibu
Posty: 375
Rejestracja: 2 lut 2013, o 11:44

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: Karibu »

tępą żyletką

opcja nie ZA blisko (a najlepiej jednak ciut dalej) jak dla mnie najlepsza
i żeby miasto było ładne, przyjemne




i, może naiwnie i średnio inteligentnie, zapytam jak to jest z poziomem medycyny na różnych uczelniach? czy jest to tak ze szkołami średnimi, że część uczelni jest lepsza, reszta trochę mniej? wydaje mi się, że nie, wszak tu chodzi kierunek nastawiony na ludzi, ale wolę zapytać. Będę wdzięczna za odpowiedź:-)
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: randomlogin »

Karibu pisze:i, może naiwnie i średnio inteligentnie, zapytam jak to jest z poziomem medycyny na różnych uczelniach? czy jest to tak ze szkołami średnimi, że część uczelni jest lepsza, reszta trochę mniej?
Zapewne. Tylko trudno powiedziec czym dokladnie to mierzyc. A osob, ktore skonczyly dwie rozne uczelnie zeby miec porownanie nie ma (nawet przenoszac sie robi sie rozne przedmioty, rozne lata - nie daje to bezposredniego porownania). Poki co te uczelnie, ktore juz istnieja od lat wydaja sie trzymac podobny poziom - widac jakastam nieznacza slabszosc niektorych [tu byl EDIT], ale jak sie mierzalne statystyki przekladaja na konkretne umiejetnosci to trudno powiedziec. Spora niewiadoma jest oczywiscie Olsztyn, jeszcze wieksza beda nowe uczelnie kiedy juz powstana.

lith, BTW roznica jest taka, ze te 60km jeszcze bym mogl wpasc na glupi pomysl, i pokonywac stosunkowo regularnie - np co tyg/dwa. A przy 270 nikt takich oczekiwan nie ma, co mi bardzo odpowiada.
Zreszta ja mialem do uczelni medycznej albo 15 minut pieszo, albo co najmniej 180km - wiec opcji 60km nie mialem do wyboru, moze bym sie zastanawial gdybym mial.
Karibu
Posty: 375
Rejestracja: 2 lut 2013, o 11:44

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: Karibu »

dzięki. Chodził mi o takie właśnie starsze, bardziej znane. Krk. W-wa. Co tam jeszcze. Wrocław i inne. Ale w sumie racja: ciężko o porównanie. Średnie szk. łatwiej chyba ocenić, bo widzisz ile tworzy koleżanka ze szk. obok i stąd wiesz, że u ciebie ta edukacja leży beztrosko. Albo odwrotnie. A takie medyczne co ulica nie rosną-) więc nie widzisz na własne oczy jak tamci się lenią-)

pytałam, bo ktoś mi właśnie takie pytanie ost zadał: czym się różnią takie uczelnie
powiedziałam, że położeniem geograficznym-) bo tylko na to wpadłam-)
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: czornydanio90 »

randomlogin pisze:lith, BTW roznica jest taka, ze te 60km jeszcze bym mogl wpasc na glupi pomysl, i pokonywac stosunkowo regularnie - np co tyg/dwa. A przy 270 nikt takich oczekiwan nie ma, co mi bardzo odpowiada.
ja mam ponad 450 km także tego no.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: _Samira_ »

czornydanio90 pisze:
randomlogin pisze:lith, BTW roznica jest taka, ze te 60km jeszcze bym mogl wpasc na glupi pomysl, i pokonywac stosunkowo regularnie - np co tyg/dwa. A przy 270 nikt takich oczekiwan nie ma, co mi bardzo odpowiada.
ja mam ponad 450 km także tego no.
Co to jest. 750
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości