Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: poprawa matury

Post autor: randomlogin »

No jak licze koszt. Ryza papieru to 10zl. Drukuje dwustronnie, wiec na prywatny uzytek licze, ze jedna kartka to 1gr, czyli jedna strona to 0,5gr. Za toner place ~45zl, wystarcza na te powiedzmy 3-4 ryzy (to roznie, bywa wiecej, zalezy od tego co drukuje), czyli 1500-2000 kartek, wiekszosc (ale nie wszystkie) dwustronnie, bedzie powiedzmy 2500-3500 stron, czyli 1,8-1,3gr/strona. W sumie z kartka wychodzi 2,3-1,8gr/strona. Moglbym to jeszcze obnizyc gdybym sam kupowal proszek i napelnial cartridge, ale mi sie nie chce tym syfem bawic wiec po prostu za kazdym razem kupuje nowy. Wiec rada moze byc tylko jedna - zmien drukarke.

EDIT:
A, pytalas jeszcze czym - kupiona za 150zl z przesylka uzywana poleasingowa czarno-biala drukarka biurowa. Pewnie dalej dostepne w podobnej cenie w pewnym znanym serwisie aukcyjnym - jak nie ten model, to jakis zblizony.
Colloportus pisze:robiłem 2 strony na kartkę i jeszcze drukowałem najpierw strony 1,2,5,6,9,10. itd. po czym odwracałem kartki i drukowałem pozostałe. Wiem, że to trochę czasochłonne było
O wlasnie, jeszcze polecam zainwestowanie w drukarke z duplexem. Od kiedy mam to dostaje pierdolca ciezkiego jak musze cos dwustronnie na takiej bez wydrukowac.
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2014, o 21:29 przez randomlogin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Puszysława
Posty: 275
Rejestracja: 26 maja 2013, o 17:11

Re: poprawa matury

Post autor: Puszysława »

No i kupię i będę samowystarczalna. Tylko powiedzcie mi, jaką!

randomglin Okej, dzięki. Właśnie doczytałam edycję tamtego posta. Rozejrzę się za czymś, na pewno. A z reklamą - absolutnie zawsze wychodzę z założenia, że jeżeli coś jest dobre, to nie ma co ukrywać marki (albo miłego sprzedawcy, albo czegokolwiek), a jeżeli jest złe, to trzeba wszystkich ostrzec. A Ty mi mówisz, że masz fajną drukarkę, ale nie mówisz, jaką! : D Wifi potrzebuję, ale niekoniecznie w drukarce, mam stary model. Wyjątkowo bezawaryjny, no ale. No nie biurowy, zwykły. To już wolę tańsze wydruki.

No i się sama zagadałam, a miałam napisać jeszcze coś ważnego. Idę jeść, bo już za dużo mnie na tym forum.
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2014, o 21:40 przez Puszysława, łącznie zmieniany 1 raz.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: poprawa matury

Post autor: randomlogin »

No nie chce robic reklamy konkretnemu sprzedawcy, ale ta moja to Kyocera 1030D. Jej kupienie jest obarczone pewnym ryzykiem (.nie wchodzac w szczegoly - jak sie taka jedna czesc zepsuje, to taniej kupic kolejna za 150zl niz naprawiac), ale taki urok kupowania uzywek. Tak jak wspomnialem - ma duplex, ktory uzaleznia, i jest kurewskomegaekonomiczna (patrz tez - podane ceny wydruku). To byly podstawowe kryteria jak jej szukalem. Konstrukcja ma troche lat, wiec jak ktos potrzebuje wydruku z WiFi i tak dalej, to niestety nie znajdzie - ale jak sie nie szuka wodotryskow, to jest niewiele porownywalnych modeli (ale sa, nawet tak znienawidzonej przez ogol marki jak HP na przyklad).
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: poprawa matury

Post autor: Seeba »

Puszysława, jak już wydrukowałaś tyle arkuszy to już chyba nie będzie opłacało Ci się kupować nowej drukarki chyba, że masz w planach jeszcze jakieś duże wydruki.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: poprawa matury

Post autor: Anarionn »

Za to lubie mojego brothera, dla którego kupuje tusze po 1,25zl na allegro ) I też drukuje obustronnie, na najszybszym (czyli najbardziej oszczędnym) druku.
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: poprawa matury

Post autor: Reptilia »

pszcz&#xF3&#x142ka Maja pisze:Je również dzisiaj drukowałam arkusze, te które miałam na komputerze, w sumie ok 40. Jeśli znajdę jeszcze jakieś to też wydrukuję. Dziś zapłaciłam 43 zł, dodam że dodatkowo drukowałam też zbiór zadań Wendigo. Więc to nie jest zbyt ogromny koszt.
Mam też pytanie do Was Czy warto jeszcze kupić zbiór zadań Persony do chemii? Wiem, że jest bardzo dobry, ale czy obowiązkowy"? Zrobiłam Witowskiego i teraz zastanawiam się, czy robić już arkusze i wracać do Witowskiego, czy jednak kupić zbiór Nie wiem czy zdążę przerobić wszystkie zadania, zwłaszcza że biologia wymaga chyba trochę więcej uwagi. Doradźcie mi proszę
Ja kupiłam Perosne ok. 2 tygodni temu i uważam że jest dobry właśnie na obecny okres - gdy chcemy wszystko powtórzyć Wiadomo niektóre zadania się powtarzają z Witka czy z matur majowych. Ale ogólnie są to zadania ze wszystkich egzaminów na AK, próbnych matury itp. + autorskie. Osobiście polecam, sama założyłam sobie plan zrobić go całego ( no prawie bo ujmując zadania które kojarzę po samej treści ) no i mam nadzieje że się uda
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: poprawa matury

Post autor: Anarionn »

Ja jeszcze materiału nie skończyłem przerabiać została mi nieorg i wielofunkcyjne.
Awatar użytkownika
Puszysława
Posty: 275
Rejestracja: 26 maja 2013, o 17:11

Re: poprawa matury

Post autor: Puszysława »

Seeba pisze:Puszysława, jak już wydrukowałaś tyle arkuszy to już chyba nie będzie opłacało Ci się kupować nowej drukarki chyba, że masz w planach jeszcze jakieś duże wydruki.
Jestem blondynką, ale nie aż taką.

Oderwijmy się trochę od tych matur. Co sądzicie o epidemii gorączki krwotocznej? Interesowaliście się?
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: poprawa matury

Post autor: Seeba »

Puszys&#x142awa pisze:Jestem blondynką, ale nie aż taką.
Musisz mi wybaczyć.
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: poprawa matury

Post autor: Lika »

Nie żebym robiła reklamę, ale jeśli ktoś tak jak ja nie ma w domu drukarki, punkt ksero daleko i drogo (35gr/str myślałby ktoś), to do rozwiązywania biologii na komputerze polecam program PDF Xvhange Viewer, do pisania na arkuszach w sam raz, tylko tabelki się robi ciężko, ale wolę się pomęczyć 2-3 minuty dłużej, niż zostawiać miliony w drukarni.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: poprawa matury

Post autor: Anarionn »

Można przecież po prostu na kartce papieru normalnie z kompa )
Awatar użytkownika
pomaranczki
Posty: 254
Rejestracja: 11 lis 2011, o 15:14

Re: poprawa matury

Post autor: pomaranczki »

Witajcie poprawiający!
Czy jest tu może jakaś dobra dusza, która posiada zbiór z chemii Maturalnie, że zdasz i byłaby w stanie zeskanować mi (bądź zrobić zdjęcia) stron z odpowiedziami (dokładnie strony: 110-121),
są to odpowiedzi do działów:
11.dysocjacja i pH
12. amfoteryczność
13. Hydroliza
14. redoxy
i zadaniami: str. 82-88 (to działy 30. identyfikacja substancji, 31. procesy wieloetapowe i 32.środowisko naturalne-zagrożenia i ochrona)
Łącznie 17 stron ściągnęłam z chomikuj i okazało się, że to niekompletny zbiór, w częściach odszukałam odpowiedzi do zadań i za chiny znaleźć do wyżej wymienionych nie mogę. Bardzo byłabym wdzięczna
W zamian za przysługę odwdzięczyć się mogę mymi skromnymi, własnoręcznie i z sercem wykonanymi notatkami - czytelnymi, kolorowymi mapami z tkanek roślinnych, roślin nagonasiennych i okrytonasiennych - świetne do szybkich powtórek przed maturką
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: poprawa matury

Post autor: Reptilia »

pomaranczki pisze: Witajcie poprawiający!
Czy jest tu może jakaś dobra dusza, która posiada zbiór z chemii Maturalnie, że zdasz i byłaby w stanie zeskanować mi (bądź zrobić zdjęcia) stron z odpowiedziami (dokładnie strony: 110-121),
są to odpowiedzi do działów:
11.dysocjacja i pH
12. amfoteryczność
13. Hydroliza
14. redoxy
i zadaniami: str. 82-88 (to działy 30. identyfikacja substancji, 31. procesy wieloetapowe i 32.środowisko naturalne-zagrożenia i ochrona)
Łącznie 17 stron ściągnęłam z chomikuj i okazało się, że to niekompletny zbiór, w częściach odszukałam odpowiedzi do zadań i za chiny znaleźć do wyżej wymienionych nie mogę. Bardzo byłabym wdzięczna
W zamian za przysługę odwdzięczyć się mogę mymi skromnymi, własnoręcznie i z sercem wykonanymi notatkami - czytelnymi, kolorowymi mapami z tkanek roślinnych, roślin nagonasiennych i okrytonasiennych - świetne do szybkich powtórek przed maturką
Podaj mi e-mail na prywatnych to Ci do wieczorka wyśle
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości