[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
krysteka
Posty: 2
Rejestracja: 5 gru 2013, o 10:02

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: krysteka »

witam, poszukuję mikroskopu z zewnętrznym oświetleniem i zasilaniem(tzn na ładowarkę, nie baterie). czy ktoś mógłby zaproponować jakieś? cena-chciałbym do 200zł. nie potrzebuję go do żadnych skomplikowanych badań, tylko chcę zbadać strukturę owadów/roślin, po prostu chcę z bliska obejrzeć takie okazy.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Za te kwote z nowych nic poza zabawka typu biolight czy biostage niestety nie dostaniesz. Chyba, ze wystarczy uzywany z lusterkiem, to znalazlby sie taniej - 100-150.
pianim
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 11:04

Wybór mikroskopu dla technika weterynarii

Post autor: pianim »

Witam wszystkich,
od razu przepraszam, że poruszam temat wałkowany pewnie ze 100 razy ale prosiłbym o poradę przy wyborze już z konkretnych modeli bo dla mnie wszystkie są podobne (a ma to być prezent):
1.

Kod: Zaznacz cały

teleskopy.pl/product_info.php?cPath=72_301&roducts_id=870&lunety=Mikroskop_Bresser_Biolux_NV_20x_-_1280x_z_kamer%B1_PC_VGA_640x480_i_walizk%B1_-_ZASILANIE_BATERYJNE
2. deltaoptical.pl/blizej_zycia/mikroskop-delta-optical-biostage-ii,d666.html
3. deltaoptical.pl/blizej_zycia/mikroskop-delta-optical-genetic-pro-bino,d1564.html
4. deltaoptical.pl/blizej_zycia/mikroskop-delta-optical-genetic-pro-mono,d1563.html

Niestety nr 4 chyba niedostępny choć wydawał mi się fajny i w dobrej cenie.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
(9.44 KiB) Nie pobierany
4.jpg
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

[Link] Kupujesz mikroskop

Post autor: Pickul »

Z podlinkowanych modeli, najlepszy jest najdroższy:

Mikroskop Delta Optical Genetic Pro Bino

Przeczytaj:
kupujesz-mikroskop-nowy-albo-u-ywany-le . t48822.htm
pianim
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 11:04

Re: Wybór mikroskopu dla technika weterynarii

Post autor: pianim »

Tak też mi się wydaje ale gdyby jednak ten bino-okularowy wykluczyć to który byłby sensowny? (1 czy 2)
JohnyM

Re: Wybór mikroskopu dla technika weterynarii

Post autor: JohnyM »

1 i 2 to to samo. 3 i 4 też, tylko jeden bino, drugi mono.
filar_1986
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 22:34

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: filar_1986 »

Witam.

Proszę o pomoc w wyborze mikroskopu do jasnego, ciemnego tła oraz kontrastu fazowego.
Ukończyłem kurs z badań żywej kropli krwi i zamierzam zająć się tym na poważnie. Stoję teraz przed wyborem mikroskopu, który powinien mi posłużyć do wykonywania tej pracy oraz do innych bardziej prywatnych doświadczeń.

Badania będą głównie przeprowadzane w jasnym polu, ciemne będę wykorzystywał rzadko choć podejrzewam, że na początku mocno mnie to zainteresuje. Kontrast fazowy sporadycznie aczkolwiek również się przyda.

Prywatne doświadczenia rozumiem jako oglądanie wszystkiego co przyjdzie mi do głowy wspierając się informacjami zawartymi w sieci.

O mikroskopach wiem tyle co z poradnika tego forum oraz niewielkiej wiedzy przekazanej na szkoleniu. Będę starał się dopełniać swoją wiedzę.

Interesuje mnie rynek wtórny, środki jakie posiadam to między 3000 do 5000 zł. Obiektywy jakie używa się do badań to 10x, 40x, 100x. Potrzebny jest do tego okular tri aby zamontować kamerkę, pracowałem na 3,2 mpix ale celuję coś pomiędzy 5 a 8 mpix. Do dyspozycji mieliśmy chińczyki, jedna z osób doszkalająca się pracuje na Olympusie i odczuła znaczną różnicę, więc ja również wolę zainwestować w coś konkretnego. Polecono mi również doświetlenie led, nie wiem czy warto, wiem, że oszczędniej.

Z góry przepraszam jeśli źle formułuje pytanie, jeśli powinienem coś doczytać to proszę uprzejmie o linki.

Pozdrawiam,

Dominik
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Pickul »

Budżet masz całkiem niezły. Bardzo mało prawdopodobne, żebyś kupił wszystko od razu, mam na myśli kontrast fazowy (specjalne obiektywu z pierścieniami).
Jest szansa, że w granicach ok. 5 tyś. trafisz współczesnego Olympusa z serii BX, ale uzupełnienie zestawu do Twoich wymagań pochłonie pewnie kolejne, znaczne środki.

Zobacz starszy model Olympusa BH2:

ebay.co.uk/itm/Olympus-BH2-Trinocular-Microscope-/111335610627
gabsob11535
Posty: 32
Rejestracja: 1 maja 2014, o 14:25

MIKROSKOP

Post autor: gabsob11535 »

Witam wszystkich !
Mam pytanie dotyczące mikroskopu. Chcę kupić mikroskop do nauki w domu. Cena do 1000 zł , czy możecie mi coś polecić?
filar_1986
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 22:34

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: filar_1986 »

Witam.

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czytając różne informacje na temat mikroskopów doszedłem do wniosku, że zakup profesjonalnego sprzętu nie będzie dobrym pomysłem dla osoby dopiero wkraczającej w świat mikroskopii.

Przypuszczam, że za kilka lat będę w stanie wykorzystać jego możliwości.

Cieszę się, że takie forum istnieje, ponieważ pomogło mi podjąć decyzję i jeśli zajdzie potrzeba to zajrzę tutaj ponownie.

Jeszcze raz dziękuję za wsparcie i przepraszam, że nie wykorzystałem oferowanego wsparcia.

Pozdrawiam,

Dominik
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Mikroskop z KF na rynku wtornym bardzo czesto jest spotykany juz w calosci (: Pomysl jeszcze zanim kupisz chinczyka (

Roznica miedzy profesjonalnym, a kazdym innym - jesli chodzi o obsluge - jest minimalna.

gabsob11535
Zagladnij do poradnika (:
Hamme
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2014, o 11:45

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Hamme »

Witam szanowne gremium.

Małymi krokami wkraczam w świat macro. Do tej pory fotografia tradycyjna.
Wykorzystanie – Krew - jasne, ciemne pole utrwalenie obrazu foto video, inne drobiazgi

Aktualnie wyposażyłem się w Genetic Pro Trino LED z suchym kondensatorem ciemnego pola. Do przechwytywania obrazu zamontowałem Canon 7D z dystansem foto allegro 4159574424

Kupiłem tańszy model z założeniem, że obiektywy zostaną wymienione na markowe klasy planapo.

Aktualnie mogę zamienić go na Evo 100 ale nie wiem czy ma to sens dlatego mam pytanie ?

1. Czy jest jakaś różnice pomiędzy Genetic pro a Evo 100 w torze optyki pomiędzy obiektywem a trzecim okularem w którym jest aparat. W korpusie i głowicy jest optyka, czy jest ona identyczna, ewentualnie czy jest jakościowo gorsza niż w Evo i czy będzie miała wpływ na jakość obrazu na matrycy ?

2. Czy jest jeszcze jakaś różnica pomiędzy Genetic a Evo poza poniższymi ?
a. Obiektywy
b. Brak oświetlenie Koehlera , epifluorescencji
c. Okulary 18mm/ 20mm

3. Jaki byłby dobry obiektyw 60x suchy PlanApo do tego zestawu. Czy może np. taki Nikon Plan APO 60x/0.90 160/0.17

ebay.com/itm/Nikon-Plan-APO-60x-0-90-160-0-17-objective-/200953131602

4. Czy z takim obiektywem mój chiński kondensator ciemnego pola na którym jest napisane NA 07-09 będzie działał poprawnie. Z cyfr niby wszystko mi się zgadza ale jak to wygląda z praktyką.

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Chyba mikro (

Chcesz sie zajac mikrofotografia czy tez potrzebujesz ten mikroskop w codziennej pracy w labie?

Nasadka w evo ma wybor podzialu swiatla albo 100/0 albo 50/50 dla foto.

Jak mozesz zamienic na evo to zamien (: rozbudujesz sobie o czesci PZO i masz kohlera.

Do powiekszen wyzszych niz 40x w DF potrzeba olejowy kondensor (nie kondensator)

Nikon CF PA 60x? Moze byc, ale w tej cenie nie warto - ten zalinkowany wisi juz na ebayu okolo 3 lata. Ogolnie suchy plan apo 60x jest dosc trudno dostac. Olejowe trafiaja sie bardzo czesto. Generalnie na tym etapie nie ma chyba sensu kupowac tej klasy obiekytwow, 60tka ma bardzo mala odleglosc robocza, o tym tez warto pamietac. Jak masz na niego fundusze to odpusc chinczyka i kup markowy sprzet na ebayu.

Ten adapter jest watpliwej jakosci, moze wnosic jakies znieksztalcenia w przypadku gdy zalezy Ci na najwyzszej jakosci obrazu.

Postudiuj jeszcze troche forum (:

EDIT: Acha, zapomnialem - silny obiektyw do DF powinien miec przyslone irysowa do redukcji apertury (taka najczesciej maja dosc rzadkie setki), ich uzycie wraz z olejowym kondensorem (papranina) daje dobre DF na wysokim powiekszeniu.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości