XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Seeba »

Podkarpacie. Warsztaty były przeprowadzane w Rzeszowie na uniwersytecie.
Awatar użytkownika
gabi_ja
Posty: 44
Rejestracja: 3 lis 2011, o 15:03

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: gabi_ja »

Podkarpacie a to ciekawe

ja mam pytanie odnośnie ostatecznych wyników: czy o końcowym miejscu decyduje suma punktów za etap pisemny i ustny?

i czy ktoś ma jakieś teściki z centralek do podesłania, byłabym dozgonnie wdzięczna
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Seeba »

gabi_ja, no widzisz jak to różnie bywa.
montek17
Posty: 44
Rejestracja: 2 sie 2013, o 09:19

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: montek17 »

nie wiem czy rozmowę z Komisja do prac wyróżnionych na okregu można porównać do tej w Warszawie, ale ja zeszłoroczna obronę wspominam bardzo dobrze. Nie ma co ich się bać, najpierw mówi się tak ogólnie o pracy a potem są pytanka, ale jak się robiło tę pracę to spokojnie każdy sobie poradzi

Awatar użytkownika
kinggaas
Posty: 27
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 16:36

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: kinggaas »

Widzieliście nowy komunikat na stronie OB?

"Aby ułatwić organizację wyjazdu na zawody Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej wszyscy uczestnicy zawodów centralnych muszą przywieźć do Warszawy następujące dokumenty:
1. zgoda lekarza na długą podróż lotnicza i pobyt w tropikach, informacja o stanie zdrowia w tym o ew. chorobach przewlekłych, alergiach (lista alergenów), przyjmowanych lekach (lista leków)
2. wypełnioną deklarację uczestnika Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej (wzór tutaj).
3. informacja o możliwości sponsorowania kosztów (części kosztów) biletu."
montek17
Posty: 44
Rejestracja: 2 sie 2013, o 09:19

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: montek17 »

hehe ciekawe ale chociaż pokazują że im zależy

Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Seeba »

kinggaas, na początku się przestraszyłem.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Bardzo ciekawe .
Nie mniej jednak takowa wyprawa z pewnością nie jest mi pisana, więc nie ma co zawracać głowy zapracowanym lekarzom. Ale miło, że organizatorom zależy, żeby jednak wysłać naszą reprezentację.
Awatar użytkownika
kinggaas
Posty: 27
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 16:36

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: kinggaas »

Chociaż nas nieźle motywują tym Bali w tym roku Kto by nie chciał. Szkoda tylko, że finansowanie na własną rękę.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

gabi_ja, o miejscu decyduje suma punktów za test i ustny . Nie wiadomo, jak oni obliczają te punkty za ustny ani ile można maksymalnie uzyskać, ale rok temu w Biologii w szkole opublikowano nasze wyniki z centralki i wyniki laureatów z ustnego wynosiły ok. 65-90 Więc można wywnioskować, że 100 stanowi 100% Ale jak jest naprawdę - tego nie wie nikt
Awatar użytkownika
gabi_ja
Posty: 44
Rejestracja: 3 lis 2011, o 15:03

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: gabi_ja »

Glikoproteina, dziękuję to dobrze bo się martwiłam czy nie patrzą na część ustną jak na kolejny etap to by było straszne
I jeszcze mam pytanko czy na obronie pracy można mówić o rzeczch, których w posterze nie ma? bo mi się niestety nie wszystko na tych 6str. zmieściło i tak mnie teraz kusi żeby się tym pochwalić bo dodatkowych materiałów wnieść raczej nie można.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

gabi_ja, jasne, że tak, nawet jest wskazane, żeby wykazać się możliwie jak najszerszą wiedzą na tematy związane z Twoją pracą badawczą, bo wiadomo, że poster nie pomieści wszystkiego. Jeśli w komisji od prac znów będzie dr Borsuk - on raczej zadaje najwięcej swoich pytań, ale w międzyczasie dobrze jest zabłysnąć różnymi ciekawostkami związanymi z pracą, więc jak najbardziej pochwal się wiedzą i mów jak najwięcej Zresztą to się tyczy wszystkich komisji
Kacia1001
Posty: 55
Rejestracja: 24 mar 2012, o 15:48

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Kacia1001 »

Czy pracę broni każdy, czy tylko ci, których prace zostały wytypowane do wyróżnienia na okręgówkach? Bo chyba się zgubiłam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości