Matura próbna a majowa - zależności.

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: Matura próbna a majowa - zależności.

Post autor: Hibiki »

Przekonamy się za miesiąc kto miał rację. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak uczyć się i czekać na najgorsze.
cernentia
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:22

Re: Matura próbna a majowa - zależności.

Post autor: cernentia »

oj nie będzie tak źle poza tym matura to nie koniec świata ) zawsze można poprawić przekiblować gdzieś jak ja P
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Matura próbna a majowa - zależności.

Post autor: Seeba »

Hibiki, myśl pozytywnie, bo stres jest tutaj najgorszym wrogiem.
Awatar użytkownika
Neuf
Posty: 132
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:24

Re: Matura próbna a majowa - zależności.

Post autor: Neuf »

Problem w tym ze niektorzy (w tym ja) nie potrafia myslec pozytywnie na temat matury
Awatar użytkownika
Ilendil
Posty: 129
Rejestracja: 8 gru 2011, o 20:35

Re: Matura próbna a majowa - zależności.

Post autor: Ilendil »

Prawdę mówiąc to każda matura w ostatnich latach jest tak skonstruowana, że są 1-3 zadania tak skonstruowane, że ciężko na nie dobrze odpowiedzieć. Także może i w tym roku tak będzie, no ale mamy jeszcze miesiąc (dokładnie) także do roboty, może się pozytywnie zaskoczymy.
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: Matura próbna a majowa - zależności.

Post autor: boardslides »

Dokładnie,analiza wykresów jest na matematyce,czyt.ze zrozumieniem na polskim. Oczywiście,że powinno sie umiec ale z biologii wiedza przede wszystkim powinna byc najważniejsza.na matematyce nikt nie pyta o teorię,na biologii nie powinni wymagać trudnej analizy,oczywiscie jest to ważne,ale nie jak ostatnio,ze wstępy na pól strony. Chodzi tez o wypalenie"każde zadanie to inny swiat-wdrążenie sie w tematykę,przeanalizowanie tekstu,przypomnienie informacji. Czlowiek jest po tym zdekoncentrowany,mozna powiedzieć,ze te zadania wysysają"moja energię.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura próbna a majowa - zależności.

Post autor: randomlogin »

cernentia pisze:Poza tym biologia to nie tylko umiejętność łączenia przedstawionych faktów czy ich analizy, to niestety też ogrom wiedzy i nie zgodzę się z przedmówcą. lepiej uczyć się o malarii niż analizować głupie wykresy, tego można nauczyć się na szkoleniu.
Tylko jakos mimo kursow, szkolen, korepetycji, bogowie wiedza czego sa ludzie, ktorzy informacji z wykresu czy tabelki nie odczytaja. Nawet po studiach. To jest trudno przeskoczyc, a jest naprawde wazne. O pracy pod presja czasu, ktora tez byla wspomniana, nawet nie mowie.
cernentia pisze:A nie oszukujmy się, że większość wysokich wyników z bioli, to ludzie któzy wybierają się na medycynę. Tu nie ma czasu na szukanie wiedzy w książce. Trzeba wiedzieć i tyle.
Tak? Na jakiej podstawie tak uwazasz? Co trzeba wiedziec? Ile trzeba wiedziec?
cernentia
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:22

Re: Matura próbna a majowa - zależności.

Post autor: cernentia »

Ja nie powiedziałam, że to nie jest ważne, czytaj ze zrozumieniem, anie czepiasz się, jakbym powiedziała: olejmy logiczne myślenie". Z tego, co pamiętam, przytoczyłam, że jest to ważne, ale tego uczą inne przedmioty, na tym poziomie, który Ci potrzebny. Zdałeś matmę to na jakiego grzyba zamieniać Ci całą biologię w podstawy matematyki?

Jak to na jakiej podstawie tak sądzę? Wyobraź sobie sytuację, że przychodzisz do lekarza, a on wyszukuje w internecie objawy Twojej choroby. Czujesz się bezpiecznie? Gorzej jak nie skojarzy faktów nawet gdzie szukać, bo pierwszy raz z czymś takim się spotka. Niestety analiza tabelki nic mu nie da. Ważne jest oczytanie i dopiero połączenie tego z logicznym myśleniem. Jeśli uważasz, że samo logiczne myślenie Ci wystarcza idź na logistykę albo inne studia, gdzie wiedza wkuta nie jest aż tak potrzebna.
Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: Matura próbna a majowa - zależności.

Post autor: Hibiki »

Seeba pisze:Hibiki, myśl pozytywnie, bo stres jest tutaj najgorszym wrogiem.
Ciężko myśleć pozytywnie jak po tylu miesiącach nauki, tylu przerobionych arkuszach nie mogę przekroczyć 70-72%. :0
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Matura próbna a majowa - zależności.

Post autor: Madridistka »

Co roku ma być najtrudniejsza matura w historii
cernentia
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:22

Re: Matura próbna a majowa - zależności.

Post autor: cernentia »

Hibiki, a może to wynika z nieodpowiedniej koncentracji? Spróbuj sobie przed rozwiązywaniem maturki posłuchać kilka minut tego:

Mi to pomaga ) może tobie też się przyda, choć na początku wkurza, to nie dla każdego
Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: Matura próbna a majowa - zależności.

Post autor: Hibiki »

cernentia, całkiem możliwe, że to z braku koncentracji. Gdy po skończeniu arkusza podliczam punkty i widzę na jakich rzeczach poleciało mi te 5-6 pkt, do upragnionego wyniku, to aż się we mnie gotuje.
cernentia
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:22

Re: Matura próbna a majowa - zależności.

Post autor: cernentia »

ja podkreslam slowa w tekscie. nie bylam tego zwolenniczka, ale pomaga faktycznie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości