Sinielnikov, Sobotta ...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
SASMAN
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 07:53

Sinielnikov, Sobotta ...

Post autor: SASMAN »

Zanim ktoś zamknie ten temat (bo niby takie już były) proszę o odrobinę wyrozumiałości.
Zostałem przyjęty na pierwszy rok medycyny, i zastanawiam się nad kupnem atlasu anatomii człowieka (wzruszająca historia P). Przeglądając oferty atlasów przy Sinielnikovie natrafiam na opisy typu: najlepszy, najdokładniejszy, najlepiej narysowany. A patrząc na np ilość sprzedanych atlasów na serwisach handlowych najpopularniejszy jest Sobotta.
Proszę o radę, który atlas kupić, i dlaczego!

Chciałbym aby opinie dotyczyły różnych atlasów (nie tylko wymienionych), i aby poruszały kwestie typu: głowę najlepiej przedstawioną ma Netter, mózgowia się z Sinilnikova nie nauczysz, w starych radzieckich atlasach są błędy. (te opinie wymyśliłem, zależy mi na opiniach o nauce).
Proszę nie pisać czegoś typu: Miałem Sobotte i zaliczyłem w pierwszym terminie, koniec.

Czy rzeczywiście pod względem informacji najlepszy (optymalny) jest Sinielnikov, czy może lepiej wydane nowe atlasy są bardziej pożądane, z mniejszą ilością błędów?

Z góry dziękuje za zainteresowanie i opinie.
xiam
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2007, o 14:16

Re: Sinielnikov, Sobotta ...

Post autor: xiam »

Ja się delikatnie dołączę i zapytam czy warto kupować jakiekolwiek książki przed trafieniem na uczelnie, czy po prostu lepiej poczekać i dowidzieć się co polecają na naszej uczelni ?
ice06
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 09:17

Re: Sinielnikov, Sobotta ...

Post autor: ice06 »

Parę dni temu moja siostra założyła też temat o atlasach.Ja jestem rok wyżej od Was.
Niestety sprzedałam podręczniki zanim moja siostra się zdecydowała na co będzie zdawać.Ale nie o tym mowa.

Sama korzystałam z atlasu Sobotty i z atlasów fotograficznych.Miałam też 2 t atlasu Sinilnikova(niestety po rosyjsku).Napewno Sinilnikov to dobry atlas.Ja raczej z niego nie korzystałam bo za mało znam rosyjski.Podejrzewam,że gdyby to była wersja angielska to okazałby się bardzo pomocny.

Jeśli chodzi o atlas Sobotty.To dobry atlas,jest dokładny.Naprawdę dobrze mi się z niego uczyło.Uważam,że śmiało moge go polecić,bo nauczysz się z niego anatomii.
Jego wadą jest niestety dość wysoka cena.

A w nowych atlasach też są błędy.Nigdzie nie jest powiedziane,że nowy atlas jest lepszy od starego.
Sam musisz wybrać .


Natomiast jeśli chodzi o pytanie XiamaMożesz wejść na str uczelnianej biblioteki i tam wejść w podeczniki.Wybierz odpowiedni kierunek i zobaczysz jakie podręczniki poleca dana uczelnia.Wtedy ewentualnie zastanów się nad wcześniejszym kompletowaniem podręczników.
SASMAN
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 07:53

Re: Sinielnikov, Sobotta ...

Post autor: SASMAN »

A co Powiecie o atlasie anatomii Granta?
Nie mam na jego temat zbyt wielu informacji. Polecają go na ŚUM, nie wiem czy jest niezbędny. Dotarła do mnie wiadomość, że w tym atlasie nie ma omówionych kości (czy to prawda, może są niedokładnie omówione)? Ponoć atlas jest nietypowy?! Proszę o jakiś komentarz, za i przeciw tej książce.
ice06
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 09:17

Re: Sinielnikov, Sobotta ...

Post autor: ice06 »

Atlas Granta jest dość rzadko polecany.Podobno jest dość specyficzny,ale nie wiem dlaczego.A z tymi kośćmi.Też tak słyszałam,ale nie wiem ile w tym prawdy.

Dlatego ja polecam sprawdzony Sobotty:).
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Sinielnikov, Sobotta ...

Post autor: doktor »

Simielnikova uzywaja często chirurdzy. Sobotta to atlas dla Ciebie i zaden inny. Do tego Heinz Fenais i dobra giełda z anatomii.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Sinielnikov, Sobotta ...

Post autor: Medycyna Lwów »

przeszedł mi dzisiaj Sobotta do domu (znaczy przyniósł go listonosz ) i atlas mimo wagi jest świetny.
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Sinielnikov, Sobotta ...

Post autor: lung »

Wg mnie jak ktos sie dobrze przyklada do nauki to i Sobotta i Sinielnikov bedą optymalne
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: gorny66 i 26 gości