Nauka do matury 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Seeba »

Warto trzymać kilka procent w zanadrzu na wszelki wypadek.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: randomlogin »

Eleenaa pisze:Co do łaciny to jak w końcu z nią jest? Znajomi mówili ,że jak jest w LO to potem dostaje sie jakieś zaświadczenie i na studiach jej nie będzie ,a inni z kolei mówią ,że jest niepotrzebna w LO bo na studiach i tak będzie od podstaw. (głównie chodzi mi tu o medycynę)
Zaswiadczenie. Ogolnie to zalezy od uczelni. Niektore zwalnialy z laciny za ocene z liceum, niektore tylko jesli to byla dobra ocena, niektore tylko z obowiazku chodzenia na zajecia, ale nie z egzaminu, a niektore wcale na nia nie patrzyly. Do tego kazdego roku moze byc inaczej niz poprzedniego. Wiec niczego pewnego ona w liceum nie daje. Tym bardziej teraz, kiedy wiekszosc uczelni medycznych sie wycofuje rakiem z nauczania laciny w ogole.
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: taida »

jezu jacy jesteście zoganizowani od 1 klasy, moja 1 klasa wygladala calkiem inaczej, tam nie bylo sie z czego uczyc :O

co do 8 godzin to zazdroszcze, po co miec czas wolny nie no, serio zazdroszcze, bo ja bede mam 4 godz a i tak musze zdać maturę jak Wy

tak, mam rozsz jeszcze polski i ang, jestem na profilu psychologicznym
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: taida »

P.S matura z polskiego to będzie coś, teraz trzeba bedzie coś porobic by ją zdac, nie jak dotąd
stasiu27
Posty: 34
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 11:14

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: stasiu27 »

Właśnie pani od polskiego opowiadała że nasza matura ustna z pol do najłatwiejszych nie bd należeć najgorszą rzeczą chyba jest ineterpretacja obrazu
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

Ktoś tam pytał wcześniej czy mamy rozszerzoną fizykę na biol-chemie. Tak ja mam, znaczy miałam do wyboru fizykę lub matmę (Ci co chcą matmę idą na matmę, ci co na fizykę to na fizykę). Ja wybrałam fizykę, bo jest luźny facet, który nie będzie mi robił wątów gdy nie będę chciała pisać z niej matury (w przeciwieństwie do mojego Pana Profesora matematyka). Zdaję maturę tylko z biologii i chemii. Celuję we Wrocław jeśli już, więc tam jak się nie mylę potrzeba biol, chem rozszerzenie i matma podstawa lub rozszerzenie. Tyle, że za rozszerzoną nie ma dodatkowych punktów. Także wybór chyba oczywisty. Z fizyki będę starała się na 3, żeby siary nie było, że 2 i skupiam się ostro na biol, chem. Zresztą większość mojej klasy wybrała matmę, więc na fizyce będzie nas mało i łatwiej się będzie można było skupić P
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: taida »

tak, obraz jakas grafika, plakat, to masakra i gadaj tu o tym 10 min
Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Ath »

Tak z ciekawości, na czym jesteście z biologii i chemii?

Mam wrażenie że większość znajomych z innych szkół już jest dużo dalej, my z bio od ferii robimy rozszerzenie ale strasznie powoli, jesteśmy na lipidach dopiero. Z chemii natomiast jakoś dziwnie, podstawę zrobiliśmy do tematu o mydłach i teraz już do końca roku będzie tylko podstawa, a z innych rzeczy przerobiliśmy związki nieorganiczne, wiązania, trochę budowa atomu i przemiany jądrowe, stężenia i mole, ale to wszystko i tak w jakimś ograniczonym zakresie w porównaniu do tego co jest wymagane w zbiorach zadań. Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi i dlaczego nie można by wszystkiego porządnie od razu przerobić, ale no, wierzę że to ma jakiś sens, bo podobno mamy najlepszą chemię w mieście (:
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

My jesteśmy w połowie Ochrony Środowiska z podstawy. A z chemii kończymy Żywność. Także czekają mnie ciężkie wakacje Chciałabym być już na rozszerzeniu, ale niestety takie życie - taka szkoła
sourire
Posty: 13
Rejestracja: 9 mar 2014, o 12:51

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: sourire »

My też na biologii kończymy podręcznik z podstawy (jeszcze dwa tematy do końca), a z chemii robimy leki, więc jowita715- chyba w podobny sposób spędzimy wakacje
Ath, a Ty masz teraz 4 godziny biologii tygodniowo?
Sionas
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2014, o 09:03

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Sionas »

My jesteśmy na lipidach, a z chemii zaczynamy rozszerzenie.
Biologia 2h i chemia 1h
sourire
Posty: 13
Rejestracja: 9 mar 2014, o 12:51

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: sourire »

A lecicie z Nową Erą?
stasiu27
Posty: 34
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 11:14

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: stasiu27 »

Wow to wy w tyle z bio jesteście u mnie w klasie kończymy już rośliny przy 3h tyg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości