Jak wam idą przygotowania maturalne?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Erick »

W ten weekend
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: nodame »

Erick pisze:Czyli, że co umożliwia jest niepoprawnie? Skoro sami w kluczu napisali : co pozwala na zajście filtracji. Z polskiego jest kiepski, fakt, ale dla mnie umożliwia = pozwala.
Z doświadczenia wiem, żeby nigdzie nie pisać umożliwia, wszędzie ułatwia.

W ten weekend? O matko, myślałam, że zdążę w niedzielę przyszłą ogarnąć Mam nierealne pomysły. Samo streszczenie potopu zajmie mi 24h P
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: agnieszka789 »

Macie jakieś typy co do lektur na wypracowanie? Bo mam nadzieję, że nie dadzą tylko wierszy. (powiedzcie, że nie )
Awatar użytkownika
Listera
Posty: 44
Rejestracja: 4 paź 2008, o 15:30

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Listera »

Nie no. Bez przesady z tymi wierszami Obstawiam Pana Tadeusza, mimo że był na próbnej z Operonem. Ludzi bezdomnych, albo Zbrodnię i karę. Mam też jakieś dziwaczne przeczucia co do Chłopów, albo Wesela
Niemniej uważam, że już na samym fragmencie tekstu da się wytworzyć ponad połowę pięknego wypracowania
aorta

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: aorta »

Tango by Mrożek
daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: daavid17 »

Jak nie Lalka to coś z Mickiewicza. Drugi temat to będzie moim zdaniem coś krótszego, może jakaś satyra bądź tren, ewentualnie Jądro ciemności z czego byłbym bardzo zadowolony
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Aksolotl »

Ja obstawiam jednak Pana Tadeusza, moze Potop :p jakos tak starocie.

Ja za to czytalam wszystkie lektury tylko ostatnio zdaje sie Dzumy nie zdazylam, wiec optymistycznie dzien przed bede ogarniac wszystkie streszczenia polski mamy tylko zdac, tak?

A z innej beczki, zdaze teraz nagle przerobic sobie Trening przed matura z bio? Na razie w jakies 5 dni zrobilam Fizjologie roslin, Ewolucjonizm i zaczelam Ekologie.

Edit: apropo dyskusji, co sadzicie o warunkuje"? Mam wrazenie ze zaleznie od sytuacji mozna to zrozumiec na oba sposoby.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2014, o 20:00 przez Aksolotl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Erick »

nodame pisze:
Erick pisze:Czyli, że co umożliwia jest niepoprawnie? Skoro sami w kluczu napisali : co pozwala na zajście filtracji. Z polskiego jest kiepski, fakt, ale dla mnie umożliwia = pozwala.
Z doświadczenia wiem, żeby nigdzie nie pisać umożliwia, wszędzie ułatwia.

W ten weekend? O matko, myślałam, że zdążę w niedzielę przyszłą ogarnąć Mam nierealne pomysły. Samo streszczenie potopu zajmie mi 24h P
OK, ale jeżeli napisze ułatwia w zadaniu gdzie definitywnie chodzi o to, że coś umożliwa zajście reakcji to też będzie źle, więc na to nie ma reguły.
Awatar użytkownika
dzels
Posty: 89
Rejestracja: 30 lip 2013, o 10:25

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: dzels »

Ja stawiam na Lalkę i Zbrodnię i karę, ale nie stresujmy się polskim, bo z samego fragmentu można dużo punktów zdobyć
A tak troszkę w innym temacie: czy myślicie że farmacja to dobry kierunek? Zapewni mi godną przyszłość? Bo byłam nastawiona na farmację, a teraz mam coraz więcej wątpliwości, przez co tracę też motywację do dalszej nauki poradźcie coś
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Reptilia »

dzels pisze:Ja stawiam na Lalkę i Zbrodnię i karę, ale nie stresujmy się polskim, bo z samego fragmentu można dużo punktów zdobyć
A tak troszkę w innym temacie: czy myślicie że farmacja to dobry kierunek? Zapewni mi godną przyszłość? Bo byłam nastawiona na farmację, a teraz mam coraz więcej wątpliwości, przez co tracę też motywację do dalszej nauki poradźcie coś
Według mnie to dobry kierunek Sama się nad tym zastanawiałam i rodzice mnie w tą stronę pchali ale mnie to wgl nie kręci . Wiadomo po żadnym kierunku nikt nie daje 100% pewności że szybko znajdziesz prace.
Ale według mnie ludzie zawsze będą chorować ( taka smutna prawda ) aptek ciągle przybywa więc praca musi być. A jeśli nie typowa praca za ladą w aptece to może uda się jako przedstawiciel medyczny Masz tu fajny artykuł, akurat taka mobilizacja przed maturą

Kod: Zaznacz cały

gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90440,13456216,Kariera_w_farmacji.html
Awatar użytkownika
dzels
Posty: 89
Rejestracja: 30 lip 2013, o 10:25

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: dzels »

Dziękuję za odpowiedź :* to dla mnie taki mały zastrzyk motywacji
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Reptilia »

dzels pisze:Dziękuję za odpowiedź :* to dla mnie taki mały zastrzyk motywacji
Cieszę się Najważniejsze to się nie poddawać, szczególnie teraz na ostatniej prostej Powodzenia
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Erick »

Ja boję się, że zgłupieję na biologii i zaczną pisać jakieś skomplikowane odpowiedzi, a na chemii zapomnę jakiegoś wzoru i nie zrobię zadania Też macie tak, że budzicie się rano i zastanawiacie się np. ile komór ma serce żaby, albo coś w ten deseń? Taka pierwsza myśl po przebudzeniu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości