dodatki technologiczne polimery

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
kamil88
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2014, o 18:48

dodatki technologiczne polimery

Post autor: kamil88 »

Witam,
Mam pytanie odnośnie dodatków technologicznych do polimerów. Nie mogę znaleźć dokładnych informacji dotyczących tych dodatków.
Co kryje się pod określeniem dodatki technologiczne ? i jakie są przykładów takich dodatków ?
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: dodatki technologiczne polimery

Post autor: DMchemik »

Do polimerów czy do tworzyw sztucznych?

1) dysperganty
2) antyflokulanty
3) przeciwutleniacze
3) pigmenty
4) wypełniacze
5) plastyfikatory
6) Filtry UV
7) dodatki hydrofobizujące lub hydrofilizujące

o to ci chodzi?
kamil88
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2014, o 18:48

Re: dodatki technologiczne polimery

Post autor: kamil88 »

chodziło o dodatki do tworzyw sztucznych.
Te wyżej wymienione dodatki znalazłem jak substancje dodatkowe w tworzywach sztucznych. Czy dodatki technologiczne to jest to samo co własnie te substancje dodatkowe ?
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: dodatki technologiczne polimery

Post autor: DMchemik »

Tak na chłopską logikę to tak, ale żeby wyjaśnić wątpliwości to podaj pełny tytuł tematu/zagadnienia do rozwiązania.
kamil88
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2014, o 18:48

Re: dodatki technologiczne polimery

Post autor: kamil88 »

Tematem są substancje dodatkowe w tworzywach sztucznych.
i własnie braliśmy o takich dodatkowych substancjach (pigmenty, barwniki, antyutleniacze itp)

potem jeszcze były dodatki wzmacniające tworzywa to znalazłem (proszki, włókna (węglowe, aramidowe), szklane kulki, osnowy,tkaniny wzmacniające, blachy, siatki, spiętrzenia masy)

następnie był jeszcze podpunkt dodatki technologiczne i tu nie mogę nic znaleźć (czy może to są np. środki dodawane do tworzyw w celu ulepszenia warunków produkcji i utylizacji np. środki dodawane do folii biodegradowalnej)
problem tkwi w tym żeby znaleźć wyjaśnienie terminu dodatki technologiczne potem już będzie można znaleźć odpowiednie związki i materiały
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: dodatki technologiczne polimery

Post autor: DMchemik »

No to wg mnie mogą jeszcze być środki ułatwiające np. wtrysk itp. Spróbuję zapytać kolegę po fachu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości