przeniesienie na UJ - czy komuś udało się?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
smaruj_dzemorem
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2013, o 17:21

Re: przeniesienie na UJ - czy komuś udało się?

Post autor: smaruj_dzemorem »

Też sie poważnie zastanawiam nad przeniesieniem do Krakowa po drugim roku. Na razie jestem na pierwszym na UMEDzie w Łodzi. Sam uniwerek jest bardzo w porządku, ale kwestie finansowe i przywiązanie do Krakowa robią swoje
Tylko zastanawiam się, jak jest z przenosinami teraz, po zmianie programu. W Krk dwa pierwsze lata zostały ściśnięte do jednego, więc po drugim roku na UMEDzie mogłabym iść na drugi rok na UJ, czy trzeci po zaliczeniu przedmiotów z drugiego? Orientuje sie ktoś może, jak to teraz wygląda?
I orientujecie się może czy w przerwie światecznej będzie mozna dowiedziec się czegoś w dziekanacie CMUJ, czy raczej będzie zamknięty?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: przeniesienie na UJ - czy komuś udało się?

Post autor: randomlogin »

Odpowiedz jest taka sama, jak przy pomyslach przenoszenia sie w tym roku po pierwszym - nikt jeszcze tego nie robil na nowych zasadach, wiec nikt nie ma pewnosci jak to sie odbywa. Kluczem sa tu roznice programowe. Nie wiem jak wyglada plan na UMEDzie, ale jesli nie bedziesz miala przede wszystkim patologii, ale tez farmakologii czy mikrobiologii, to szanse na to, ze takie przedmioty bedziesz mogla po prostu zaliczyc i pojsc od razu na trzeci rok sa w przyblizeniu zerowe - sama patologia to 16 ECTS, a u nas zgodnie z regulaminem na kolejny rok nie mozna pojsc, jesli ma sie ich niezaliczonych wiecej niz 10. Biorac pod uwage kto o tym teraz decyduje w ogole przeniesienie sie, nawet w wersji powtarzania drugiego roku, moze nie byc latwe.
Dziekanat w przerwie bedzie na 99% zamkniety, nawet jesli ktos bedzie pracowal - to nie beda zalatwiane sprawy studenckie. Ale wiekszosci rzeczy mozesz dowiedziec sie telefonicznie, I i II rokiem zajmuje sie p. Wawrzusiak i to najpewniej z nia powinnas rozmawiac.
smaruj_dzemorem
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2013, o 17:21

Re: przeniesienie na UJ - czy komuś udało się?

Post autor: smaruj_dzemorem »

Dzięki wielkie. Teraz chociaż wiem, do kogo mam się zwrócić
Wczesniej próbowałam tylko drogą mailową, ale szanowny dziekanat raczył mi tylko zacytować punkty regulaminu, nie udzielając odpowiedzi na właściwe pytania. Niby to jest jakaś strategia.
W takim razie będę próbować.
smaruj_dzemorem
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2013, o 17:21

Re: przeniesienie na UJ - czy komuś udało się?

Post autor: smaruj_dzemorem »

Aaa I sprostowanie.
Oczywiscie nie łudzę się, że z dużą różnicą programową uda mi się przepisać na CMUJ. Drugi rok na UMEDzie jest już troszkę luźniejszy, więc myślałam o poproszeniu dziekanatu o dodatkową możliwość realizacji przedmiotów, które byłyby wymagane w Krakowie. Taki troszkę indywidualny tok. Tylko muszę się dowiedzieć, czy jest w ogóle sens się o coś takiego starać. Zaliczenie niektórych przedmiotów z 3. roku tylko po to, żeby później dowiedzieć się, że i tak CMUJ nie wyraża zgody na przeniesienie, raczej mija się z celem
Awatar użytkownika
emenems
Posty: 81
Rejestracja: 30 paź 2007, o 18:13

Re: przeniesienie na UJ - czy komuś udało się?

Post autor: emenems »

A propos, po pierwszym roku SUM różnica wynosi czterdzieści pare punktów czyli chyba nie ma szans. Jakie macie różnice na innych uczelniach?
Nowy program jest już drugi rok, więc powinny być jakieś informacje o tym czy udawały się takie przenosiny, słyszał ktoś coś?
Lolek
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2014, o 18:48

Re: przeniesienie na UJ - czy komuś udało się?

Post autor: Lolek »

A czy orientujecie się ile wynosił ostateczny próg na lekarski w tym roku?
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: przeniesienie na UJ - czy komuś udało się?

Post autor: sygilaria »

Najprawdopodobniej 275 punktów
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: przeniesienie na UJ - czy komuś udało się?

Post autor: sygilaria »

Aktualizacja info: ponoć powyższy próg jest wrześniowy, ale jeszcze obniżył się w październiku, brak danych jak bardzo spadł
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: przeniesienie na UJ - czy komuś udało się?

Post autor: asdfgasdg »

sygilaria,
Nie tak dawno, w grupie na pewnym portalu społecznościowym kierunku lekarskiego padło pytanie o ostateczny próg, ktoś odpisał że podobno 274.
tomekax72
Posty: 13
Rejestracja: 12 lis 2010, o 09:07

Re: przeniesienie na UJ - czy komuś udało się?

Post autor: tomekax72 »

Hej, a czy ktoś zna kogoś kto przeniósł się z lek-dentu w Krk. na lek w Krk. ? Najlepiej rok temu (ponoć ktoś taki istnieje.) albo po prostu na przestrzeni lat że tak powiem.
Wiem, jakie są różnice programowe (jestem obecnie na pierwszym roku stomy) i chciałbym przenieść się na lekarski na pierwszy rok oczywiście. Pierwsze co przychodzi na myśl to wiadomo- weź udział w rekrutacji i tyle, no ale wg tego co piszecie (274) to zabrakło mi 6 pkt ostatnio więc tak się nie dostane. Ktoś wie jak się za to zabrać?

Katy94 skąd ten cytat rozpoczynający wątek? chętnie bym się z tym zaznajomił
Awatar użytkownika
Glukoza
Posty: 39
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:54

Re: przeniesienie na UJ - czy komuś udało się?

Post autor: Glukoza »

Wiem o jednej takiej osobie, która przeniosła się na 3. roku, ale spotkałam też inne pojedyncze osoby, które robiły z nami zajęcia, które miały do odrobienia po przeniesieniu się ze stomy, więc to chyba możliwe
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: przeniesienie na UJ - czy komuś udało się?

Post autor: młody technik »

Coś się zmieniło w tej sprawie? Próbował się ktoś przenieść z Katowic albo Lublina? Niby porównując przedmioty po 2 latach wydaje się, ze program ŚUM jest bardziej podobny do tego z UJ niż ten z Lublina, ale patrzyłem tylko po nazwach przedmiotów.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: przeniesienie na UJ - czy komuś udało się?

Post autor: york »

tomekax72 pisze:Hej, a czy ktoś zna kogoś kto przeniósł się z lek-dentu w Krk. na lek w Krk. ? Najlepiej rok temu (ponoć ktoś taki istnieje.) albo po prostu na przestrzeni lat że tak powiem.
Wiem, jakie są różnice programowe (jestem obecnie na pierwszym roku stomy) i chciałbym przenieść się na lekarski na pierwszy rok oczywiście. Pierwsze co przychodzi na myśl to wiadomo- weź udział w rekrutacji i tyle, no ale wg tego co piszecie (274) to zabrakło mi 6 pkt ostatnio więc tak się nie dostane. Ktoś wie jak się za to zabrać?

Katy94 skąd ten cytat rozpoczynający wątek? chętnie bym się z tym zaznajomił
troszkę osób się przeniosło, po 1 roku prawie wcale nie było nadrabiania tylko pojedyncze zajęcia, teraz po różnicy programowej jest troszkę gorzej, więc lepiej po 2 roku stomy próbować
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości