Jak wam idą przygotowania maturalne?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: BlueVelvet »

agnieszka789 pisze:
maturzak pisze:Myślicie, że jest sens robić arkusze na zasadzie - robię zadanie i od razu sprawdzam je z kluczem? Czy Wy robicie najpierw cały arkusz, a na koniec sprawdzanie i ocenianie?
Mi się wydaje, że to nie ma sensu Czasem się przez przypadek zerknie na następne zadanie i już nie ma po co go robić. Poza tym, odbieramy sobie możliwość wrócenia to tego zadania po zrobieniu pozostałej części arkusza- wtedy często da się wyłapać jakiś błąd, albo spojrzeć pod innym kątem.
Także moim zdaniem warto uczyć się robić zadania tak, jak na maturze- a tam mamy przecież cały arkusz
A ja z biologii czasem sprawdzam od razu po każdym zadaniu. Ale wtedy z komputera, przewijam po kolei, nie ma szans, żebym zobaczyła dalsze odpowiedzi. No i od razu wiem, czy dobrze napisałam, czy nie. Nie muszę tych swoich wypocin znowu czytać
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Lika »

Ta matura już mi bokiem wychodzi. Jadłam sobie pyry i myślałam co wyrabia z zawartą w nimi skrobią moja amylaza ślinowa. Dlaczego mózg podczas takich czynności nie może przejść po prostu na delektowanie się jedzeniem?
Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Hibiki »

chemik1212 pisze:Taka tabelka do kochanych forumowiczów .
Wzór na pierwszy tatuaż!
Awatar użytkownika
Neuf
Posty: 132
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:24

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Neuf »

robiliscie arkusze z operonu z biologii? dzis zrobilem 2 i dla mnie sa masakryczne.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Mårran »

Ja zrobiłam przed maturą jeden i był dziwny, sporo nie wiedziałam.
Pani Buka
Rosaline
Posty: 172
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 15:58

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Rosaline »

Neuf, ja robiłam tylko tegoroczny (listopad?) i był banalny, innych nie patrzyłam.

Poradźcie, co robić CZEGO mi brakuje, żebym odpowiadała dobrze na zadania maturalne? Na przykład pytanie Wyjaśnij, czym jest zmienność środowiskowa ja odpowiadam zmiany w organizmie pod wpływem środowiska, które nie są dziedziczone", a w kluczu zmiany w fenotypie organizmu pod wpływem środowiska, które nie są dziedziczone". Jak ja mam to wyłapać w czasie pisania arkusza? Poleciało mi 10% na takich rzeczach, a mieć 78% a 88% to znaczna różnica.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Aksolotl »

Ja mysle, ze na maturze z bio nalezy: pisac maksymalnie wyczerpujaco i dokladnie w granicach tego, czego jest sie pewnym

I nie przejmowac sie brakiem miejsca, tylko pisac drobno. Oni sobie jaja robia z tym miejscem.

Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Locus »

Rosaline, jak widzisz zmienność to od razu powinna ci się włączyć zakładka - genetyka. A określenie zmiany w organizmie jest zbyt ogólne.

ja mam pytanie do maja 2012
zad 5.
Podaj cechę skóry, na przykładzie której uzasadnisz, że skóra może pełnić funkcję skutecznej bariery dla drobnoustrojów
o: kwaśny odczyn potu działa bakteriobójczo.
prawda to? pot ma kwaśny odczyn? już zgłupiałam, nie ma takiej odpowiedzi.
daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: daavid17 »

Reptilia pisze: Trudność arkusza do progów to temat trochę wątpliwy Wiadomo o jakieś tam 2-3 punkty mogą spaść ale jeśli rzeczywiście dali by maturę piekielnie trudną to taki spadek raczej nam nie pomoże. Jest gro osób które są finalistami lub po prostu mózgami których nic nie zaskoczy. Takie kierunki jak medycyna, stomatologia itp. raczej trzymają się dość równych progów Ja liczę na to że teraz pisze rocznik z niżu demograficznego, więc ludzi jest mniej i może będzie łatwiej się dostać
A apropo, mam nadzieje że matura będzie przystępna Niech ich nie ponosi wyobraźnia
Nie przesadzajmy z tym niżem. Jeśli chodzi o liczbe uczniów z mojego rocznika i rocznika 94 to w szkole było nas mniej więcej po równo z tego co pamiętam. Prawdziwy niż to idzie dopiero za rok.

Locus tak pot ma odczyn kwasowy
Awatar użytkownika
Largix
Posty: 86
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 22:30

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Largix »

Locus pisze:
ja mam pytanie do maja 2012
zad 5.
Podaj cechę skóry, na przykładzie której uzasadnisz, że skóra może pełnić funkcję skutecznej bariery dla drobnoustrojów
o: kwaśny odczyn potu działa bakteriobójczo.
prawda to? pot ma kwaśny odczyn? już zgłupiałam, nie ma takiej odpowiedzi.
A to nie jest tak, że sama skóra ma lekko kwasowy odczyn, dzięki czemu jest szkodliwa np. dla drobnoustrojów? d

Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Locus »

Largix, no właśnie taka jest odpowiedź i już zgłupiałam.
maturzak
Posty: 60
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 14:56

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: maturzak »

agnieszka789 pisze:Czasem się przez przypadek zerknie na następne zadanie i już nie ma po co go robić.
Ale ja robię na kompie i naprawdę nie patrzę na następne zadanie.
agnieszka789 pisze:Poza tym, odbieramy sobie możliwość wrócenia to tego zadania po zrobieniu pozostałej części arkusza- wtedy często da się wyłapać jakiś błąd, albo spojrzeć pod innym kątem.
Ehh ledwo docieram do końca arkusza i już nie mam siły wracać z powrotem.
daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: daavid17 »

no ale to w pocie jest przecież kwas mlekowy odpowiedzialny za lekko kwasowy odczyn.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości