Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: jarauto »

aka54 pisze:A 10 tys mniej biologię
nie uwierzyłem, musiałem sprawdzić osobiście.

11561 osób mniej , czyli 30% mniej piszących bioR.

Ciekawe z czego to wynika skoro zdających swoją 1. maturę jest więcej niż rok temu.
Awatar użytkownika
aka54
Posty: 20
Rejestracja: 22 sty 2014, o 23:50

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: aka54 »

Bo House sie skończył, a Greys Anatomy to juz nie to samo co kiedyś

Żartuję oczywiście Ale podobnie sprawa się ma z fizyką podstawową i matmą R . Trudno powiedzieć z czego to wynika, natomiast więcej osób zdecydowało się w tym roku na WOS, angielski - bardziej w stronę kierunków humanistycznych. Co nie zmienia faktu, że tak małej liczby zdających nie było od wielu lat Chemię mogą zdawać ludzie startujący na polibudę - imo mają znacznie szerszy wachlarz możliwości, niż osoby z bio - która w większości zarezerwowana jest dla kierunków medycznych lub pokrewnych. Więc nawet jeśli więcej jest osób piszących chemię, to kandydatów na medycynę będzie znacznie mniej w stosunku do lat poprzednich. Razem ze zwiększeniem limitów miejsc z zeszłego roku na kierunki lek i lek-dent, może to dawać widoczny spadek progów. O ile ilość nie przełoży się na jakość
Awatar użytkownika
daftpunk
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2013, o 15:53

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: daftpunk »

aka54 pisze:Więc nawet jeśli więcej jest osób piszących chemię, to kandydatów na medycynę będzie znacznie mniej w stosunku do lat poprzednich. Razem ze zwiększeniem limitów miejsc z zeszłego roku na kierunki lek i lek-dent, może to dawać widoczny spadek progów. O ile ilość nie przełoży się na jakość

Liczba ludzi osiągających wyniki dające wejście na medycynę będzie bardzo zbliżona, moim zdaniem nie ma co liczyć na widoczny spadek progów. Jakiś faktycznie może być, ale nie przesadzajmy, to lekarski, tu się praktycznie nic nie zmienia od lat:)
Katx2
Posty: 122
Rejestracja: 27 sty 2013, o 12:46

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Katx2 »

Spadnie,ale 2 pkt,max 3 wg mnie
Self
Posty: 13
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:58

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Self »

Lubię Was pocieszacie mnie bardzo a jak sobie przekładać to, jak teraz idą mi matury z poprzednich lat? Trochę dodać czy raczej ująć? Wychodzą tak na 83-88 biologia a chemia raczej ponad 90 ale ja spać po nocach nie mogę bo tak mnie strach zżera. Śnił mi się np ostatnio rozpad 1 na maturze o ciekawe czemu nie potrafiłam tego zrobić P albo gamma ale na to to chyba nie ma co liczyć na maturze bo z lekcji pamiętam jedno zdanie )

syl_25
Posty: 10
Rejestracja: 10 lut 2014, o 18:25

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: syl_25 »

Własnym oczom nie wierze zeby az taki spadek? :O czyli jak to bedzie skutkowalo patrzac na uczelnie medyczne? Bedzie taka sama ilosc miejsc ale mniej chetnych? bardzo mnie to cieszy zawsze jesc nadzieja przynajmniej
Self
Posty: 13
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:58

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Self »

A mi się wydaje ze ci co robili te progi zawsze zostaną i nie napalalabym się zbytnio tym bardziej ze dużo zeszłorocznych poprawia a na koncie mają już dobry wynik z chemii bo niby była łatwiejsza

syl_25
Posty: 10
Rejestracja: 10 lut 2014, o 18:25

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: syl_25 »

Niby tak ale samo to ze 10 TYS MNIEJ zdaje na pewno duzo zmieni
Self
Posty: 13
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:58

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Self »

Mam mega nadzieję że to Ty masz rację, ale wolę sobie nie wyobrażać za wiele P w waszych szkołach dużo osób chciało iść na medycynę? U mnie jakoś 15 startuje i zdecydowana większość ma moim zdaniem realne szanse patrząc po próbnych

syl_25
Posty: 10
Rejestracja: 10 lut 2014, o 18:25

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: syl_25 »

U mnie w szkole sa dwie klasy biol-chem natomiast z mojej klasy na pewno 2 osoby chca isc na stome a okolo 5 na lekarski) niestety nasza klasa wybrala calkiem inne kierunki nie podchodzace pod profil w liceum. Ale pochodze z malego miasteczka gdzie nie ma zbyt dobrego liceum dlatego sama staralam sie przez 3 lata pracowac zeby zajsc daleko
liliana
Posty: 105
Rejestracja: 1 cze 2013, o 22:16

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: liliana »

Ja mam wrażenie, że wszyscy wokół, nie zamierzają, a idą na lekarski
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Seeba »

liliana, skąd ja to znam?
liliana
Posty: 105
Rejestracja: 1 cze 2013, o 22:16

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: liliana »

Ale w tym roku to jakiś pogrom, za moich czasów z mojej klasy były 2 chętne osoby, z biolchemów(były 2) nikt się nie przyznawał, a teraz każdy z maturzystów, których znam, idzie na medycynę, co więcej wszyscy wiedzą, że do Wrocławia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości