Jak wam idą przygotowania maturalne?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Aksolotl »

Ojej, fajnie ci z burza. Choc niefajnie ze trampki w burze. Takie ulewy-ulewy sie raczej szybko koncza, spoko

Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Melatonina »

Aksolotl pisze:Piesn nad piesniami powinna wystarczyc:

O, jakze piekny jestes, kasztanowcu moj, liscie twe jak golebice! Won twego soku slodka, olejek rozlany - imie twe wlokna twoje wzmacniajace miekisz jako stada koz, ktore zstapily z gory Galaad. Ziarna aleuronowe jak stada owiec, przystrzyzone, ktore wyszly z kapieli, kazda majac po dwoje jagniat, a nieplodnej nie masz pomiedzy nimi, bo kazda ma pelen zestaw chromosomow a wrzeciona podzialowe komorek macierzystych ich gamet sa bez skazy. Jako tkanina szmaragdowa liscie twe, a szum ich wdzieczny (.)

Uwielbiam Cię
+ Kasztanowy bożek nam pomoże! (hope so)
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Reptilia »

A ja tak trochę z innej paki Ma ktoś z Was może jakieś fajne notatki z wiązań koordynacyjnych? Bo ja już przewertowałam kilkanaście źródeł i dalej tego nie łapię -:-
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: dmnunited »

Aksolotl pisze:Tak, tak, wiem jak to przebiega, znaczy nawet sobie przypomnialam wczoraj. Ale pytam, czy te wszystkie metale wymieniles w kontekscie amfoterycznosci, ze wszystkie tak reaguja z NaOH?

Jestem pewien co do żelaza i chromu, jeśli chodzi o resztę to dobrze byłoby, gdyby jakiś chemik się wypowiedział. (DMchemik, adamantan)
maturzak
Posty: 60
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 14:56

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: maturzak »

Czy warto robić arkusze z chemii sprzed 2010 roku, czy sobie odpuścić i lepiej zrobić po raz drugi te nowsze? Lub w ogóle jakieś trudne?
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: agnieszka789 »

maturzak, to zależy ile robisz arkuszy na dzień Ja bym sobie zostawiła te nowsze na naprawdę ostatnią chwilę, skoro masz je już zrobione, tak tylko aby znów się wdrożyć w takie myślenie. A teraz wydaje mi się że warto zrobić i jakiś z CKE sprzed 2010 (bo owszem, są łatwiejsze, ale bez przesady- coś da radę się z nich nauczyć), i jakieś trudniejsze (np ja lubię OKE Poznań- są bardziej skomplikowane, ale nie przesadzone).
maturzak
Posty: 60
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 14:56

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: maturzak »

agnieszka789, a może te prostsze tylko przejrzeć i zrobić zadania co ciekawsze", a porozwiązywać matury trudniejsze, np. jakichś wydawnictw? Czy sobie nimi nie zawracać głowy?
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: agnieszka789 »

Można i tak Z wydawnictw, to polecam ZamKor, innych albo nie robiłam, albo wydawały mi się mało maturalne".
Warto zajrzeć do czerwcowych z CKE.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Seeba »

Również polecam Zamkor.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Aksolotl »

W cke pracuja. hm. Niewykwalifikowani ludzie, mowiac cenzuralnie. Czuje sie totalnie zlekcewazona jako maturzystka poziomem wykonanych przez nich kluczy".
Czerwiec 2012

"Okresl, ktorej parze, moze urodzic sie dziecko chore na mukowiscydoze. (Abstrahujac od losowego stawiania przecinkow)
Para I Aa AA
Para II Aa Aa
Odp chore na mukowiscydoze dziecko moze urodzic sie parze II, poniewaz tylko w tym przypadku, (znow losowo wrzucony przecinek) w potomstwie JEDNO Z DZIECI bedzie homozygota recesywna -_-
Aj tam, skoro 25% szansy, to jedno dziecko, nie? Co za roznica?

A gdyby maturzysta w tym samym arkuszu zamiast tkanka merystematyczna napisal miazga lykodrzewna nie mialby punktu, bo. bo nie.

Totalnie mi sie odechciewa matury z bio.

Hibiki, nie otworze z tel co to?
Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Hibiki »

Piosenka o aksolotlcie. [nie jestem pewna czy tak się to odmienia.]
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Aksolotl »

Aksolotlu :3 Kaczmarski? Jesli tak to znam, jasne. Bardzo mroczna.

Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Hibiki »

Nie, nie To jest angielska piosenka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość