"Strzelanie" stawów

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

"Strzelanie" stawów

Post autor: Nitrogenium32 »

Witam. Spotkałem się z podzielonymi opiniami na temat tego, czy takie jakby strzelanie ze stawów (m.in. palce, nadgarstki, kolana, szyja) powoduje choroby stawów albo i nie. Jak jest naprawdę?
lemkropka
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2013, o 17:17

Re: "Strzelanie" stawów

Post autor: lemkropka »

Dołączam się do pytania, codziennie to robię i wydaje mi się, że czas przestać :c
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Strzelanie" stawów

Post autor: Trzyszcz »

Niby udowodniono, że nie. Ale jak brat strzela palcami, to słyszę, że to on, bo ma już takie wyrobione".
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: "Strzelanie" stawów

Post autor: iSzymur »

mnie zawsze tata lekarz straszył, że tak
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: "Strzelanie" stawów

Post autor: Medycyna Lwów »

często powtarzane jak każdy ruch nasila rozwój zmian zwyrodnieniowych.
lemkropka
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2013, o 17:17

Re: "Strzelanie" stawów

Post autor: lemkropka »

Uff, uspokoiliście mnie xd
To biorę się za strzelanie ^^
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: "Strzelanie" stawów

Post autor: taida »

jak strzelam karkiem(odglos jakby mi sie łamal) to mama straszy mnie, ze mi tak zostanie, że kregi mi sie przestawia czy wypadnie jakis moze ma racje
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Strzelanie" stawów

Post autor: Trzyszcz »

Może płyn mózgowo-rdzeniowy wypłynąć.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: "Strzelanie" stawów

Post autor: Seeba »

Słyszałem o strzelaniu palcami ale karkiem to coś nowego.
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: "Strzelanie" stawów

Post autor: taida »

naprawde nigdy nie slyszeliscie by ktos strzelal karkiem? u mnie to powoduje rozluznienie, choc dla innych wyglada to strasznie

moze to byc grozne? bo chyba wpadlam w nałóg strzelania karkiem", w sensie ze przechylam kark w obie strony az do takiego pyknięcia"
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: "Strzelanie" stawów

Post autor: Giardia Lamblia »

A recent study examined the hand radiographs of 215 people (aged 50 to 89) and compared the joints of those who regularly cracked their knuckles to those who did not.[5] The study concluded that knuckle-cracking did not cause hand osteoarthritis, no matter how many years or how often a person cracked their knuckles.
W skrócie - zostało wykazane, że strzelanie stawami ręki (śródręczno-paliczkowe) nie spowodowało żadnych zmian zwyrodnieniowych tychże stawów.
taida pisze:moze to byc grozne? bo chyba wpadlam w nałóg strzelania karkiem", w sensie ze przechylam kark w obie strony az do takiego pyknięcia"
Myślę, że tak jak w sporcie (np. podczas rozciągania) - można sobie po prostu coś naderwać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość