Potwierdzanie wyboru studiów

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Potwierdzanie wyboru studiów

Post autor: iSzymur »

Rejestrujemy się na studia, potem czekamy na wyniki rekrutacji i potwierdzamy jeśli się zdecydowaliśmy na konkretny kierunek/miasto. A co jeśli dostanę się, powiedzmy, do Krakowa na weterynarię z pierwszej listy, ale liczę, że dostanę się też np. do Zabrza na lekarski i czekam do samego końca na wyniki z Zabrza? Jeśli nie potwierdzę Krakowa przez np. tydzień (zależnie od uczelni), to wykreślają mnie z listy i nie biorą już później pod uwagę w kolejnych turach? Jeśli się dostanę potem do tego Zabrza to nie ma problemu, a jeśli się okaże że brakło punktów?

Jeśli potwierdzę od razu Kraków, to w Zabrzu dalej biorą mnie pod uwagę w rekrutacji, czy w jakichś systemach jestem zapisany jako student weterynarii w Krakowie i się nie liczę? Bo jeśli nie, to można by potwierdzić Kraków i ewentualnie potem zrezygnować na rzecz lekarskiego w innym mieście.

Ktoś mnie potwierdzi/poprawi/dopowie?
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: Potwierdzanie wyboru studiów

Post autor: Lika »

Więc tak:

1) jeśli nie złożysz w odpowiednim terminie (podanym przez uczelnię) papierów to nie biorą Cię pod uwagę w dalszych turach rekrutacji i to się równa z Twoją rezygnacją

2) jeśli złożysz do Krakowa i się dostaniesz, to zawozisz tam papiery, jeśli się później dostaniesz do Zabrza, to zabierasz papiery z Krakowa i zawozisz je do Zabrza. Złożenie papierów w jednym miejscu nie wyklucza Cię z rekrutacji w innym
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości