kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
JohnyM

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: JohnyM »

Załączam zdjęcia poszukiwanych komponentów:
- lampa do optiphota 2 / microphota
- Lamphouse bagnetowy z lustrem HBO/XBO/Halogen
- Adapter hp lamp bagnetowych (ta czarna część wsunięta do oświetlacza)
Załączniki
optiphotlamp.jpg
hbolamp.JPG
nikonadapter.JPG
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

To ja tez sie doloze w tej formie, moze ktos przy okazji znajdzie (:
czesci w kolejnosci pozadania:

1.) Obiektyw PF 100x do DF, jeszcze go na ebayu nie spotkalem w sklepie 1700$.
2.) Zmieniacz powiekszen Y-IM, symbol katalogowy MBB75500, tez raczej niespotykany, raz tylko sklep go wystawial za 2600$.
3.) Double port Y-IDP, symbol katalogowy MBB74105, szukam tego z podzialem 100-0/0-100 (jest jeszcze wersja 45-55/0-100), raz na ebayu wylicytowany za 350$, w sklepach dzo drozej, ponad 1000$.
4.) Ewentualnie kondensor imersyjny do DF (wisi chyba obecnie za 500$)
5.) TANI stolik do E400/E600 (moj ma naprawiana raczke przesuwu XY i jest w niej lekki luz)
Załączniki
czesci.jpg
Awatar użytkownika
_Michal
Posty: 77
Rejestracja: 19 lip 2013, o 22:31

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: _Michal »

Szukam Obiektywów ZEISS Jena:

GF Planapochromat HI 100x / 1,35 oo / 0.17-A
OB2.jpg
GF Planapochromat 50x / 0,95 oo / 0.17-A
OB1.jpg
Pojawiają się często na ebayu w bardzo wysokich cenach, jednak sprzedają się w granicach 200-300$
JohnyM

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: JohnyM »

Yes, thats exactly what im looking for.
francisco
Posty: 135
Rejestracja: 9 cze 2013, o 18:14

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: francisco »

I have one to sell or exchange
See pag. 11 of this section.
Francisco
JohnyM

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: JohnyM »

Francisco, i sent you a PM.
francisco
Posty: 135
Rejestracja: 9 cze 2013, o 18:14

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: francisco »

Hello
Wanted to buy:
Biolar tri head.
Objectives phz (PZO)
Francisco
diogenes
Posty: 42
Rejestracja: 27 gru 2011, o 15:30

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: diogenes »

Witam

Posiadam nasadkę binookularową do biolara, która jest mi zbędna. Chciałbym wystawić na Allegro, mam jednak problem z wyceną - jaka kwota byłaby na tyle uczciwa, aby nie skrzywdzić siebie i ewentualnego kupującego?

Dodatkowo:

Gdyby ktoś ktoś chciał/musiał podłączyć analogowe lustro do mikroskopu, mam na zbyciu Minoltę 800si. W komplecie body, przejściówka na M42 (z potwierdzeniem ostrości!) i obiektyw 28-100 coby móc fotografować nie tylko przez mikroskop. Wystawiłem na Allegro. 200PLN.

Spoza branży mikroskopowej doskonały statyw Velbon Ultra Rexi L z głowicą kulową Camrock. Też na Allegro - 400PLN z moją wysyłką ubezpieczoną.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Pickul »

diogenes nasadkę wystaw od 1 zł, rynek zweryfikuje, sam chętnie powalczę.
diogenes
Posty: 42
Rejestracja: 27 gru 2011, o 15:30

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: diogenes »

Rzadko sprzedaję za pośrednictwem internetu cokolwiek, tym bardziej ostatnio, a jak już, to nie bawię się w podchody typu aukcja - wiem ile co kosztuje, wiem za ile mogę sprzedać bez krzywdy dla siebie i kupującego, ustalam cenę i czekam. Jak nikt nie kupi, nie ma tragedii.

W przypadku tej nasadki jest trochę inaczej - zależy mi na szybkiej sprzedaży. Czy za 150PLN + wysyłka znajdzie się chętny tutaj?
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Pickul »

Przepraszam, myślałem że masz triokularową nasadkę.
diogenes
Posty: 42
Rejestracja: 27 gru 2011, o 15:30

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: diogenes »

Jest to nasadka z Biolara, pow. 1,25x. Kupiłem ją razem z Biolarem, ale jest mi ona zbędna bo do Biolara zakupiłem nasadkę trino – absolutny priorytet dla mnie bo u mnie liczą się przede wszystkim zdjęcia z mikroskopu a nie to, co zaobserwuję w okularach. Nie widzę zatem sensu jej posiadania, poza tym ratuję budżet na inne graty.

Nasadkę sprzedaję bez okularów. Jak trzeba okulary, pogrzebię w swoich gratach i zobaczę, które mam zdublowane – wtedy ponegocjujemy.
Nasadka jest sprawna technicznie, prowadnice chodzą ładnie – płynnie, bez zacięć, ale z należytym oporem, szkiełka całe i czyste.

Jeżeli jesteś zainteresowany, zapraszam na priv celem dogadania szczegółów.

Rozważ też pozostałe dwie rzeczy, pójdzie w jednej paczce

Analogowa lustrzanka w mikroskopie to oczywiście upierdliwość a raczej czasochłonność, ale z oryginalnym lub dobrze dorobionym torem wizyjnym już nie - pełna parafokalność bez cudów typu stacking. No i to potwierdzenie ostrości - masz pewność, że na negatywie wyjdzie to, co w okularach. Zależy też co się robi – mi była niezbędna, bo zleceniodawca chciał mieć absolutną pewność, że sfotografowałem to, co miało być sfotografowane i życzył sobie negatywy.

Oferowany zaś statyw, to absolutny majstersztyk. Jak znajdzie się nabywca, to wysyłał będę ze łzami w oczach, ale cóż – ratowanie budżetu jak mówiłem. Zerknij sobie na moją aukcję na Allegro.
nasadka bino.JPG
diogenes
Posty: 42
Rejestracja: 27 gru 2011, o 15:30

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: diogenes »

Pickul pisze:Przepraszam, myślałem że masz triokularową nasadkę.
Mam, ale zostaje ze mną

No nic, może inny chętny się znajdzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości