Które liceum w Krakowie?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
introwera
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2012, o 19:13

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: introwera »

SierpniowaLwica pisze:Wie ktoś może z iloma punktami można dostać się w PIERWSZEJ rekrutacji do II LO?
Zależy do jakiej klasy.
Do M+ było ok. 180
Do M 169
Do OG ok. 164

Potem te progi i tak spadają. Najlepiej sobie wybrać M+ lub M, bo masz już wtedy rozszerzoną matmę od 1 klasy, chyba, że chcesz iść na humana. Sama jestem w M, nie narzekam jakoś za bardzo, tylko trzeba przyjąć do wiadomości, że w tej szkole, pomimo tego, że rozszerzasz dane przedmioty, to musisz się uczyć jeszcze innych - równie intensywnie. Z tego, co mi wiadomo, całkiem inaczej jest np. w VIII LO-tam uczysz się od pierwszej klasy praktycznie tylko tego, co rozszerzasz, a z innych przedmiotów lajtowo lecisz na 5 i 4. Tak więc polecam się zastanowić.
SierpniowaLwica
Posty: 10
Rejestracja: 1 maja 2014, o 09:43

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: SierpniowaLwica »

Ja będę mieć 161 - 163 Są szanse, że załapę się w drugiej rekrutacji?. Chcę iść na OG. Podoba mi się ta szkoła. Zdaję sobie z tego sprawę, że będzie ciężko jeśli się dostanę. Ogólnie bardzo lubię niemiecki. I chciałabym rozwijać się w tym kierunku. Problem polega na tym, że w gimnazjum uczyłam się niemieckiego tylko 2 godziny przez 3 lata. Czy są wgl jakieś szanse by dostać się w takim przypadku na DSD II?

introwera
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2012, o 19:13

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: introwera »

SierpniowaLwica pisze:Ja będę mieć 161 - 163 Są szanse, że załapę się w drugiej rekrutacji?. Chcę iść na OG. Podoba mi się ta szkoła. Zdaję sobie z tego sprawę, że będzie ciężko jeśli się dostanę. Ogólnie bardzo lubię niemiecki. I chciałabym rozwijać się w tym kierunku. Problem polega na tym, że w gimnazjum uczyłam się niemieckiego tylko 2 godziny przez 3 lata. Czy są wgl jakieś szanse by dostać się w takim przypadku na DSD II?

Myślę, że w drugiej rekrutacji spokojnie
A z niemieckim, to nie wiem.
Grox

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Grox »

duzo jest chetnych do VI LO do klasy dwujezycznej z angielskim? a do europejskiej? z tesotow bd miec ok 150 pkt aczkolwiek nie jestem żadna laureatka konkursow kuratoryjnych (
SierpniowaLwica
Posty: 10
Rejestracja: 1 maja 2014, o 09:43

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: SierpniowaLwica »

Grox pisze:duzo jest chetnych do VI LO do klasy dwujezycznej z angielskim? a do europejskiej? z tesotow bd miec ok 150 pkt aczkolwiek nie jestem żadna laureatka konkursow kuratoryjnych (
Ja daję VI na drugi wybór. Będę mieć na ten profil europejski 163-165 punktów. Wydaje mi się, że sporo jest chętnych, bo to dobra szkoła. A nie wie ktoś mniej więcej jaki jest próg? Wydaje mi się, że koło 150 ale jak jest w rzeczywistości to niestety nie wiem.
Aniuszka
Posty: 1
Rejestracja: 8 maja 2014, o 17:01

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Aniuszka »

introwera wiesz może na jakim poziomie są klasy hmanistyczne i jacy są i jak uczą nauczyciele historii i polskiego? c
introwera
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2012, o 19:13

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: introwera »

Aniuszka pisze:introwera wiesz może na jakim poziomie są klasy hmanistyczne i jacy są i jak uczą nauczyciele historii i polskiego? c
Z tego co wiem, human jest na niezłym poziomie, chyba wszyscy nauczyciele są wymagający, ale tak powinno być, co nie? . Jeżeli chodzi, załóżmy, o prawo, to wiem, że sporo osób się dostaje na dzienne na UJ po dwójce.
mois

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: mois »

Najlepiej zadzwon do szkoły i zapytaj o ten niemiecki
Xmv

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Xmv »

Hej. Może mi ktoś przybliżyć na czym polega druga rekrutacja?
Złożyłam papiery do VIII i obawiam się, że się nie dostanę.
Podania składa się tak jakby od nowa i wybieramy 3 szkoły? Czy tylko jedną i jeśli się nie dostaniemy, to kicha.
SierpniowaLwica
Posty: 10
Rejestracja: 1 maja 2014, o 09:43

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: SierpniowaLwica »

Xmv pisze:Hej. Może mi ktoś przybliżyć na czym polega druga rekrutacja?
Złożyłam papiery do VIII i obawiam się, że się nie dostanę.
Podania składa się tak jakby od nowa i wybieramy 3 szkoły? Czy tylko jedną i jeśli się nie dostaniemy, to kicha.
Ile punktów w sumie przewidujesz?
W ubiegłym roku podobno 151 wystarczyło na biol-chem-mat.
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Latimeria_ »

151? W ktorej rekrutacji?

Xmv

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Xmv »

Około 165. Panie mi powiedziały, że w pierwszej rekrutacji w tamtym roku bylo 170, a w drugiej progi zbyt nie spadają. No i w tamtym roku utworzono dodatkową klasę biol-chem-mat, więc próg mógł być niższy.
W związku z tym obawiam się, że się nie dostanę i nie wiem czy składać w drugiej rekrutacji papiery do VIII czy już gdzieś indziej.
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Latimeria_ »

z tego co się orientuję od młodszych znajomych w tamtym roku był próg 164 do biol chem mat (2 lata temu 158). w biol chem fizie są niższe progi o parę punktów, zawsze możesz potem się przepisać, przeważnie nie ma z tym problemów
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości