Garstoskopia u nastolatki?

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
monalisa
Posty: 3
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 09:59

Garstoskopia u nastolatki?

Post autor: monalisa »

Witam, mam nadzieję że temat założyłam w dobrym miejsc. Córka ma problem, dokładnie ma nawracające a nawet ciągle nie przestające bóle burzcha, głównie występują przy jelitówce, byłyśmy na badanich i okazało się że córka ma zapalenie węzłów krezkowych. Przyjmuje antybiotyk, który przyniósł efekty na moment. Ostatnio znów ból wraca. robiłyśmy USG ale nic nie wykazało. I tak się teraz zastanawiam bo córka ma 13 lat, czy może zrobić badania garstoskopii?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Garstoskopia u nastolatki?

Post autor: Medycyna Lwów »

przy zap. węzłów chłonnych krezki należy rozważyć badanie kału w kierunku SS i Yersinii jeżeli węzły same się nie zmniejszają lub po rutynowym leczeniu.
Gastroskopię u 13 letniej dziewczynki spokojnie można wykonać w zniecuzleniu miejscowym gardła i lekkiej sedacji (leki uspokajające) - znieczulenie ogólne to poważne leki i kiedy można, a tu można, chyba że dziecko bardzo histeryczne, należy z niego rezygnować, bo bywa że nie sam zabieg a to znieczulenie daje powikłania. Gastroskopia trwa krótko i można wytrzymać. Nieco inaczej ma się sprawa z kolonoskopią.
Awatar użytkownika
zielonygremlin
Posty: 7
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:23

Re: Garstoskopia u nastolatki?

Post autor: zielonygremlin »

Z tego co się orientuje to takie badania raczej można wykonywać u dzieci w tym wieku. Najlepiej będzie jednak jak mała pójdzie na obserwację i pod oko lekarza, wtedy będzie pewność. Szukałem jeszcze info. na ten temat w sieci i znalazłem podobny problem z tym, że u chłopca

Kod: Zaznacz cały

medpytania.pl/4061-gatroskopie-laboratoryjne-badania-nawracajacych-brzucha
- nie wiem czy płeć ma akurat jakieś znaczenie ale warto się wzbogacić o kolejną dawkę wiedzy zawsze jest też możliwość zapytania lekarza tak jak wspominałem co będzie najlepszym rozwiązaniem.

Życzę córze powrotu do zdrowia)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości