Jak wam idą przygotowania maturalne?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Neuf
Posty: 132
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:24

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Neuf »

A ja napisalem ze mieli podobny poglad na chlopow, ze obaj uwazali ze chlopi sa silni i drzemie w nich sila
Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Hibiki »

nodame, po powrocie do domu przeczytałam ten fragment Wesela jeszcze z 4-5 razy i nadal mi się wydaje, że ich poglądy były podobne

Nie radzę czytać tych wszystkich komentarzy, bo Internauci naprawdę potrafią namieszać tymi komentarzami w głowie do tego stopnia, że po przeczytaniu to człowiek nie wie jak się nazywa.
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Jannx »

musiały być inne bo jak porównanie no to nie mogą być takie same
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: agnieszka789 »

Ja napisałam że były pewne cechy podobne, ale i różnice. Zresztą nie wariujmy, nawet jeśli były różne a ktoś napisał, że podobne i jakoś to uzasadnił, może poleci mu trochę punktów bo się nie wstrzeli w słynny klucz, ale na pewno zda. Jeśli polski nie jest mu do niczego potrzebny (jak większości na tym forum), nie ma się czym przejmować
Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Hibiki »

agnieszka789, w moim przypadku jak nie policzą mi tego akapitu gdzie było napisane o tym podobieństwie to nie mam 250 słów, więc automatycznie odpada mi 25 punktów za styl itd a to była moja jedyna nadzieja na zdanie.
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: agnieszka789 »

Hibiki, skąd wiesz o tym nieliczeniu akapitów? Z jakiegoś oficjalnego źródła? Jeśli nie, to bym się tym nie przejmowała. Poza tym, wypracowania anulują za błędy wynikające z totalnej nieznajomości ("Ta Kordiana, co kłóciła się z mężem, który walczył w powstaniu warszawskim"), a nie inną interpretację fragmentu. Tym bardziej, że po raz pierwszy w życiu zostało mi sporo czasu na polskim, czytałam ten fragment z milion razy i wciąż twierdzę, że ich poglądy miały pewne cechy wspólne- zwłaszcza o poezji (uważali, że jest dramatyczna, różnicą jest to, że Gospodarz zauważał, że tylko z tej dramatyczności wynika jej wielkość, bo i tak nikt takiej sztuki nie rozumie). Głowa do góry!
Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Hibiki »

Nasz polonista tak mówił, że wykreślają fragment, w którym są błędy i słowa w nim zawarte nie są liczone.
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Wyżlin »

Napisałam wypracowanie z Potopu", bo całe szczęście jestem dosyć obeznana z trylogią Sienkiewicza, także nawet się ucieszyłam, jak zobaczyłam tę lekturę. Na widok Wesele przeczytałam temat i podziękowałam nawet nie próbując
Czułam w kościach, że będzie Wesele".
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: agnieszka789 »

Hm, zależy tylko jakie błędy, bo jeden drugiemu nierówny.
Wiem że łatwo się mówi, ale naprawdę postaraj się o tym nie myśleć i skupić się na pozostałych maturach, takie zdenerwowanie wcale nie pomaga. A ja i tak wierzę, że zdałaś I powtarzam, ich poglądy miały pewne cechy wspólne, więc niezauważenie różnic pewnie będzie skutkować stratą kilku punktów z rozwinięcia, zależy jeszcze jak wygląda klucz. Prawdziwym błędem byłoby, gdybyś napisała np., że Poeta był chłopomanem i wychwalał najniższe warstwy społeczne. A najlepiej porozmawiaj ze swoim polonistą, na pewno będzie w jakiejś komisji niedługo Będzie w stanie powiedzieć Ci więcej niż ja.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Alra »

Nie wykreślą akapitu za złą interpretację tekstu, nie martwcie się. Co prawda, miałam kiedyś skreśloną część pracy, bo pomieszałam historie dwóch bohaterów z Dziadów (Rollisona i Cichowskiego), ale i tak jakimś cudem na 70% nawet nazbierałam z reszty. Kolega na ostatniej próbnej z kolei miał wykreślone wszystko, co dotyczyło Dziadów (było porównanie z wierszem), bo napisał, że bohaterem jest Kordian spoglądający na świat ze szczytu Mont Blanc d. I zdał, a to jest jednak o wiele poważniejszy błąd niż niewłaściwy wniosek z interpretacji.
Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Hibiki »

Dzięki za słowa pocieszenia! Mam nadzieję, że będzie tak jak mówicie, drogie panie. Przed nami jeszcze poważniejsze bitwy niż język polski. 12 i 16.05 - ostateczne starcie! Liczę, że wszyscy wrócimy z nich z tarczą, a nie na tarczy.
iwantmore
Posty: 118
Rejestracja: 1 lut 2014, o 00:20

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: iwantmore »

eh dawno nie powtarzalam bio (tzn od tygodnia) boje sie ze zapomnialam wszystko
Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Hibiki »

iwantmore pisze:eh dawno nie powtarzalam bio (tzn od tygodnia) boje sie ze zapomnialam wszystko
Też mam ciche dni z biologią. Czasem trzeba od siebie odpocząć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości