Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Pawel24
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:27

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Pawel24 »

nika0645 pisze:sama składam ostatecznie, awaryjnie do Szczecina
i, szczerze mówiąc, nie wiem co bym zrobiła w sytuacji, gdybym dostała się załóżmy na lek-dent na WUM a lek do Szczecina. lepiej wybrać ten lek w teoretycznie gorszej (daję w cudzysłów, bo to jest zasłyszane od ludzi i nie chcę nikogo z PUMu urazić ) AM? Sama nie mam opinii o PUMie, ale traktuję ją jako opcję awaryjną, bo kolejny rok nie zostanę w domu

i ponawiam prośbę o ten link, bo sama poszukałam i nie znalazłam
Jeszcze się nie dostałaś na żadną, a już masz problem z tym co wybrać.
Zaczekaj, dostań się gdzieś i potem się ewentualnie zastanawiaj)

Tutaj są statystyki z LEKów/LEPów:

Kod: Zaznacz cały

cem.edu.pl
LEK/LEP Statystyki, tutaj masz wszystko
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: nika0645 »

w zeszłym roku dostałam się na lek-dent na WUM, ale zdecydowałam dać sobie szansę na lekarski w tym roku (jako że to mój cel i marzenie od zawsze) i zrezygnowałam, mam nadzieję wpuszczając osobę, która rzeczywiście o tym lek-dent marzyła więc uważam, że mogę sobie ot tak pogdybać - w przerwie nauki na poprawkę z bio
Pawel24
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:27

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Pawel24 »

nika0645 pisze:w zeszłym roku dostałam się na lek-dent na WUM, ale zdecydowałam dać sobie szansę na lekarski w tym roku (jako że to mój cel i marzenie od zawsze) i zrezygnowałam, mam nadzieję wpuszczając osobę, która rzeczywiście o tym lek-dent marzyła więc uważam, że mogę sobie ot tak pogdybać - w przerwie nauki na poprawkę z bio
Szacun za ambicje i za to, że znajdujesz czas na naukę biologii, lek-dent szczególnie teraz, po reformach, jest bardzo wymagający. Szacun na prawdę!
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: nika0645 »

zrezygnowałam, źle mnie zrozumiałeś uczę się teraz tylko do poprawki z bio wolałam wpuścić jakąś osobę na moje miejsce, której zależało na lek-dent, niż studiować coś, o czym się nie do końca marzyło
jeszcze ta jedna szansa - biologio 2014 nadchodzę!
ten rok przerwy jeszcze nikomu nie zaszkodził
Pawel24
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:27

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Pawel24 »

No to powodzenia!
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: czytowazne »

Okej, skoro nie wprowadził matmy to zrezygnował z obowiązkowej fizyki. Ja juz na studiach jestem, a nadal twierdzę że może to trochę rozładować wum bo rok temu nie mogłabym składać do szczecina i Wrocławia a teraz tak, dla większości składających na studia dochodzą dwie uczelnie, to dużo.

Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: nika0645 »

a ma ktoś może link do strony, gdzie znajduje się wykaz liczby maturzystów zdających poszczególne przedmioty w tym i zeszłych latach? z góry dziękuję
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Sofia »

sama składam ostatecznie, awaryjnie do Szczecina
i, szczerze mówiąc, nie wiem co bym zrobiła w sytuacji, gdybym dostała się załóżmy na lek-dent na WUM a lek do Szczecina. lepiej wybrać ten lek w teoretycznie gorszej (daję w cudzysłów, bo to jest zasłyszane od ludzi i nie chcę nikogo z PUMu urazić ) AM? Sama nie mam opinii o PUMie, ale traktuję ją jako opcję awaryjną, bo kolejny rok nie zostanę w domu
W czym jest to gorsza uczelnia? W tym że nie ma takiej suawy i prestiżu jak WÓM? Wiele razy to było pisane, ze ogólnie w Polsce uczenie stoją na mniej więcej takim samym poziomie i to naprawdę robi niewielką różnicę gdzie sie studiuje, bo się te studia na bardzo podobnym poziomie ukończy.

Spoko, sama traktowałam PUM jako opcję awaryjną, ostatecznie dostałam się jedynie tutaj i jak dotąd nie żałuję tego że tu jestem. Podoba mi się tutaj, nie czuję jakiegoś wyścigu szczurów, jak na razie sobie w miarę pomagamy.

I niewielu jest ludzi którzy studiowali na kilku uczelniach leka, żeby mieli takie naprawdę dobre porównanie Choć moja znajoma z grupy była na WUMie na I roku i stwierdziła, że nasza histologia jest tak trudna jak właśnie ta wumowska.

Wybieraj więc co chcesz, jeśli naprawdę chcesz iść na tego leka to jak się gdziekolwiek dostaniesz to idź. Po raz kolejny się to tu powtórzy, że to naprawdę ma niewielkie znaczenie na jakiej uczelni się je ukończy. A możesz potem żałować że nawet na tej teoretycznie gorszej nie spróbowałaś
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: jarauto »

nika0645 pisze:a ma ktoś może link do strony, gdzie znajduje się wykaz liczby maturzystów zdających poszczególne przedmioty w tym i zeszłych latach? z góry dziękuję
no gdzież mogą być takie dane.
Na prawdę nic Ci nie przychodzi do głowy
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: nika0645 »

dlatego napisałam gorsza w cudzysłowie, bo sama nie mam o żadnej uczelni pojęcia, a powtarzam tylko to, co usłyszałam od studiujących tam ludzi, tak samo jak nie mówię, że WUM jest lepszy a załóżmy UMB to taki czy siaki - wiem, że prawdziwe porównanie moglibyśmy mieć tylko w przypadku, gdyby ktoś studiował na tych paru uczelniach naraz/przenosił się - co oczywiście jest niemożliwe
masz rację z tym, że lek to jest lek i trzeba iść tam, gdzie się dostanie i nie patrzeć na innych plus każda uczelnia ma swoje plusy i minusy, jeden będzie ją zachwalał, drugi mówił, że jest kiepska
mam znajomych studiujących na WUM, UMP, UMB, GUMed, PUM i rzeczywiście to się potwierdza - jedni zadowoleni, drudzy nie ale ciągną swoje

jarauto już przyszło, więc spokojnie
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: kate27 »

Dzisiejsza matematyka faktycznie była aż taka straszna, jak wszyscy wokół lamentują? Mogę się łudzić, że jeśli dowalą coś tego pokroju na biologii i chemii, to progi polecą o kilka pkt w dół (WUM)?
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: czytowazne »

kate27 pisze:Dzisiejsza matematyka faktycznie była aż taka straszna, jak wszyscy wokół lamentują? Mogę się łudzić, że jeśli dowalą coś tego pokroju na biologii i chemii, to progi polecą o kilka pkt w dół (WUM)?
Myślę, że możesz, choć łudzić to dobre słowo. Pamiętam jak rok temu ludzie narzekali na chemię a poszła dobrze D ale głowa do góry, jak nie wy to kto przed maturami trzeba trochę pokrzepienia, wiem po sobie jak źle nastawienie i postawa w stylu wszyscy są ode mnie lepsi, ja na pewno nie zdam dobrze może negatywnie wpłynąć na wyniki
A co do uczelni medycznych to nie ma co porównywać, bo każdy ma swój prywatny ranking jeśli możecie składajcie gdzie się da i bierzcie gdziekolwiek, lek is lek

Awatar użytkownika
daftpunk
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2013, o 15:53

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: daftpunk »

serio, lekarski to lekarski, jak to Twoje marzenie, to po co pchać się na stomę?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 48 gości