Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: dmnunited »

No ja, żeby się dostać na stomę stacjonarną na WUM potrzebuje mieć 100 i 90/95 i 95, zakładając, że moich śmiesznych 68% z fizyki nie poprawiłem tą matematyką, a jest niestety taka szansa (błędy tak debilne, że aż mój pies się przeżegnał.)

czyli generalnie stacjo odchodzą prawdopodobnie w zapomnienie
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Jannx »

Matematyka to była jedyna matura którą wziąłem na luzie. I sie przeliczyłem. Dosłownie. Niby to wszystko było, niby powinniśmy to umieć, ale i tak mnie trochę zaskoczyło. CKE chyba wzięło sobie do serca narzekanie na zbyt łatwe matury
brtkk
Posty: 25
Rejestracja: 23 sie 2013, o 15:16

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: brtkk »

Kurcze, to chyba tylko mi dobrze poszło. Według mnie znowu nie było nic takiego niestandardowego. Na szczęście nadal WUM wchodzi w grę, bo liczę 98%:) Ale nie martwcie się, wszystko odbijemy na bio!
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Aksolotl »

Mnie tez dobrze, poza zamkiem w ktorym 2100 uznalam za droge w dwie strony a nie w jedna, bo czemu nie i jestem ciekawa czy bedzie jakis punkt.
Ale mnie jest matma po nic nie potrzebna, tylko sie przed rozszerzona w piatek upewnilam ze nie umiem czytac. _

Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Melatonina »

A u mnie każdy wychodził zadowolony Matura mnie jakoś nie zaskoczyła strasznie ( bo wczoraj nauczyła mnie genialna bliźniaczka [pewne 98%]jak robić takie zadania na droge i czas) Liczę na 82-88% : ) po podliczeniu wszystkiego i porównaniu z odpowiedziami w internetach.
I jestem z siebie strasznie dumna, że zrobiłam przedostatnie zadanie
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: kate27 »

Jakie macie refleksje na temat dzisiejszej matematyki w odniesieniu do zeszłorocznej, faktycznie była dużo trudniejsza? Bo wszyscy w koło tak strasznie narzekają.

W zeszłym tygodniu przerabiałam wszystkie poprzednie arkusze i każdy bez problemu rozwiązywałam nagt90, a po tym dzisiejszym mam mieszane odczucia.

Są szanse na to, że próg poleci o te kilka pkt, skoro wszyscy tak jęczą, że im nie poszło?
Awatar użytkownika
Яafik
Posty: 121
Rejestracja: 1 paź 2012, o 14:57

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Яafik »

U mnie wystarczyło się poduczyć 3 działów, czyli jakieś 3 dni ostrej roboty i byłoby konkretnie. Oczywiście mi się nie chciało
kupa123
Posty: 17
Rejestracja: 10 gru 2013, o 18:07

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: kupa123 »

Matura dla mnie było łatwo trudna, ale skoro wszyscy mówią że była trudna wczoraj tak samo było, to nic dobrego nie zwiastuje na biole i chemie, a z tymi że progi obniżą, to się ludzie z zeszłego roku dostaną, gdzie była naprawdę łatwa.
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Xerdox »

kate27 pisze:Są szanse na to, że próg poleci o te kilka pkt, skoro wszyscy tak jęczą, że im nie poszło?
Niestety, ale raczej nie. Wszyscy Ci, którzy rok temu się nie dostali mają teraz duże prawdopodobieństwo na to, że w tym roku im się to uda. Sam będę miał 60%, a liczyłem na 90%+ (bo tyle zawsze z próbnych miałem).
tak-jakos
Posty: 117
Rejestracja: 30 cze 2013, o 16:39

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: tak-jakos »

Xerdox pisze:
kate27 pisze:Są szanse na to, że próg poleci o te kilka pkt, skoro wszyscy tak jęczą, że im nie poszło?
Niestety, ale raczej nie. Wszyscy Ci, którzy rok temu się nie dostali mają teraz duże prawdopodobieństwo na to, że w tym roku im się to uda. Sam będę miał 60%, a liczyłem na 90%+ (bo tyle zawsze z próbnych miałem).
Też tak myślę. Wszyscy mają nadzieję, że próg na uczelniach, które biorą matematykę podstawową spadnie, bo matura w tym roku była trudna. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w ubiegłym roku matematyka była bardzo prosta i wiele osób, które w tym roku poprawią biologię i chemię ma jednocześnie powyżej 90% z matematyki z zeszłorocznej matury. A z czego pamiętam to osób z takimi wysokimi wynikami było w ubiegłym roku sporo.
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: dmnunited »

To jak wygladac beda progi dowiemy sie w lipcu. Zbyt duzo zmiennych o nich decyduje

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Mårran »

Co roku wszyscy jęczą po każdej maturze, że była trudna, a potem wyniki jakoś tego nie odzwierciedlają, więc i w tym roku z matmą pewnie tak będzie. Więc o spadku progów bym nie myślała.
Pani Buka
Thunderbird
Posty: 181
Rejestracja: 16 maja 2010, o 21:58

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Thunderbird »

Poza tym jeżeli trudna - to dla wszystkich więc ogólny wynik także będzie niższy. Nigdy nie rozumiałem czemu ludzie stresują się czy trudna czy łatwa będzie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości