Gdzie studiować medycynę jeśli chce się być chirurgiem?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Borussen
Posty: 1
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:45

Gdzie studiować medycynę jeśli chce się być chirurgiem?

Post autor: Borussen »

Tak więc już przeczytałam tonę wątków o tym gdzie ogólnie warto studiowac medycynę i w wielu natknęłam się na stwierdzenie, że warto też patrzeć po specjalizacji. Jestem pewna, że chce być chirurgiem (jakim jeszcze nie wiem), gdyż bardzo zależy mi na późniejszej pracy w szpitalu.
Moje pytanie do Was brzmi: które uczelnie są najlepiej rozwinięte pod względem chirurgii?

ps. wiem, że o wszystkim i tak decyduje LEP, ale chciałabym tak wybrać uczelnię aby jak najlepiej być przygotowaną do tej trudnej specjalizacji
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Gdzie studiować medycynę jeśli chce się być chirurgiem?

Post autor: randomlogin »

To w szpitalu pracuja tylko chirurdzy, a chirurdzy pracuja tylko w szpitalu? W kazdym razie przy tak niesprecyzowanych planach idz po proatu gdziekolwiek, w sensie kieruj sie dowolnymi innymi kryteriami.

Pawel24
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:27

Re: Gdzie studiować medycynę jeśli chce się być chirurgiem?

Post autor: Pawel24 »

Nieźle.
Na początku napisz maturę. Dostań się gdziekolwiek. Jeżeli będziesz miała tyle punktów, że będziesz mogła przebierać w uczelniach to wtedy się nad tym zastanawiaj.
Ale kryterium doboru uczelni masz bardzo oryginalne)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Gdzie studiować medycynę jeśli chce się być chirurgiem?

Post autor: Mårran »

IMO mogą być różnice, jeśli chodzi o jakieś kardio czy neurochirurgie, ale ogólną można robić równie skutecznie po każdej uczelni. I nie wiem, jak jest w Gdańsku, bo ta działka medycyny mnie nigdy nie interesowała zbytnio.
Pani Buka
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Gdzie studiować medycynę jeśli chce się być chirurgiem?

Post autor: Kacperek »

Ja chciałem być ginekologiem, ale na żadnej uczelni nie ćwiczy się na koleżankach.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Gdzie studiować medycynę jeśli chce się być chirurgiem?

Post autor: iSzymur »

A zamiast koleżanek są ich babcie.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Gdzie studiować medycynę jeśli chce się być chirurgiem?

Post autor: Medycyna Lwów »

Kacperek pisze:Ja chciałem być ginekologiem, ale na żadnej uczelni nie ćwiczy się na koleżankach.
patrząc po koleżankach to zasadniczo chyba lepiej ]

a co do postu głównego -przejrzyj forum bo niestety tu masz odpowiedzi aż nadto na te problemy, wiec po co kolejny raz udowadniać że choć nie ma pytań głupich, to są takie wskazujące na inteligencję ich autora.
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Gdzie studiować medycynę jeśli chce się być chirurgiem?

Post autor: Kacperek »

Kaamil pisze:
Kacperek pisze:Ja chciałem być ginekologiem, ale na żadnej uczelni nie ćwiczy się na koleżankach.
patrząc po koleżankach to zasadniczo chyba lepiej ]
Nie niszcz mi dzieciństwa, bo wszystkie moje medyczne koleżanki są wyższej półki
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Gdzie studiować medycynę jeśli chce się być chirurgiem?

Post autor: Mårran »

Koleżanki strzelą focha, jak to przeczytają
Pani Buka
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: Gdzie studiować medycynę jeśli chce się być chirurgiem?

Post autor: Ardorn »

Medycyna Lw&#xF3w pisze:patrząc po koleżankach to zasadniczo chyba lepiej ]


ginekolog wykonując badania kobiecie - pacjentce , nie patrzy chyba w tym samym czasie na jej twarz ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości