Biologia, fizyka, chemia - co dalej?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
kubulus
Posty: 59
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:16

Biologia, fizyka, chemia - co dalej?

Post autor: kubulus »

Witam. Jako, że jestem nowym forumowiczem to się przedstawię - na imię mi Kuba, jutro zaczynam matury, pochodzę z okolic Ełku.

Od dziecka interesuję się człowiekiem i otaczającymi nas zjawiskami, stąd zamiłowanie do biologii i fizyki. Planuję dostać się na medycynę, jednak jak wiadomo, nie jest łatwo i często muszę zadawać sobie pytanie a co jeśli się nie uda?

Zdaję biologię, chemię i fizykę na poziomie rozszerzonym.
Chemia z tych trzech pójdzie mi najsłabiej - można powiedzieć, że zdaje ją dodatkowo. Dlatego przy wyborze uczelni bardziej rozpatruję opcje Biologia/Fizyka.

Dlatego moje pytanie do Was: Na jaki kierunek mogę liczyć, jeżeli zabraknie mi kilku punktów na lekarski? Dajmy na to zdobędę w sumie z biol i fiz. 150-160%.

Jeśli chodzi o to, na co ja liczę od mojego przyszłego zawodu to łatwość w znalezieniu pracy i godziwe wynagrodzenie, bo z tego co czytałem po niektórych dosyć trudnych studiach ludzie mają po 1300zł na ręke x
Z góry zaznaczę, że nic z roślinkami mnie nie interesuje
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Biologia, fizyka, chemia - co dalej?

Post autor: tchorz »

Latwość w znalezieniu pracy to lekarski i i ewetualnie farmacja. A z takimi przedmiotami nic nie znajdziesz
kubulus
Posty: 59
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:16

Re: Biologia, fizyka, chemia - co dalej?

Post autor: kubulus »

Zdaje jedne z trudniejszych i mam nic nie znaleźć? Nie załamuj.
Katx2
Posty: 122
Rejestracja: 27 sty 2013, o 12:46

Re: Biologia, fizyka, chemia - co dalej?

Post autor: Katx2 »

tylko stomatologia

no i może weterynaria.
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Biologia, fizyka, chemia - co dalej?

Post autor: annusza »

Jeju, na tym forum tylko lekarski, lekarski, stomatologia, a tak naprawdę świat na tym się nie kończy. Pewnie mi się za to oberwie, ale nie każdy jest, może i chce być lekarzem. Szczęście nie kończy się tylko na tym kierunku, nie dajmy się zwariować.
Pomyśl, co CHCESZ robić. Z Twoimi przedmiotami masz otwarte drzwi na wszystkie kierunki medyczne, weterynarię, chemiczne, popatrz na stronki politechnik, co mają w ofercie. Nie zdajesz rozszerzonej matmy, ale za to jest fizyka, więc musisz wczytać się w regulaminy rekrutacji i zobaczyć, gdzie możesz stosunkowo mało stracić na podstawie z matmy i jednocześnie zyskać na rozszerzeniu z fizyki, bo przeliczniki są różne . Nie doradzę Ci co konkretnie na politechnice, bo nie wiem co lubisz. Mając trzy rozszerzenia dostaniesz się na bardzo wiele kierunków na UWM .

Pozdrawiam mojego Ziomka! Jestem z mniej więcej tej samej części Polski . Powodzenia na maturze.
Pawel24
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:27

Re: Biologia, fizyka, chemia - co dalej?

Post autor: Pawel24 »

Z rozszerzoną fizyką i chemią możesz też pomyśleć o kierunkach technicznych. Oczywiście jeśli Cię interesują)
Inżynieria środowiska, budownictwo, coś w tym stylu.
Mój brat skończył w tamtym roku, od listopada pracuje w zawodzie, robi uprawnienia, jest bardzo zadowolony.
Pawel24
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:27

Re: Biologia, fizyka, chemia - co dalej?

Post autor: Pawel24 »

Jesteś z Ełku to obczaj sobie uczelnie w pobliżu.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Politechnika Białostocka
Politechnika Gdańska
Wszystko zależy od tego gdzie byś wolał studiować)

Przepraszam, za post pod postem, ale nie mogłem edytować.
kubulus
Posty: 59
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:16

Re: Biologia, fizyka, chemia - co dalej?

Post autor: kubulus »

Najchętniej Białystok lub Gdańsk

Co do technicznych studiów mogę mieć problem z rysunkami, jestem bardzo niedokładny w rysunkach, brzydko piszę, cięzko mi nawet postawić prosto kreskę, więc nie wiem czy bym to pozaliczał
Pawel24
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:27

Re: Biologia, fizyka, chemia - co dalej?

Post autor: Pawel24 »

kubulus pisze:Co do technicznych studiów mogę mieć problem z rysunkami, jestem bardzo niedokładny w rysunkach, brzydko piszę, cięzko mi nawet postawić prosto kreskę, więc nie wiem czy bym to pozaliczał
Rysowanie odręczne już odchodzi, wszystko się robi na komputerze.

Popatrz sobie na stronach uczelni w Białymstoku i Gdańsku co oferują, na pewno znajdziesz coś co Cię interesuje i co będzie Twoją asekuracją.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości