obniżenie temperatury na aktywnosc

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

obniżenie temperatury na aktywnosc

Post autor: cordis »

Przy pytaniu na maturze jak wpływa obnizenie temperatury na szybkosc katalizowanej reakcji mogę tak odpowiedzieć:

Obniżenie temperatury powoduje spadek energii kinetycznej cząsteczek, w wyniku czego wolniej się one poruszają co powoduje że zachodzi mniej efektywnych zderzeń enzym substrat więc powstanie mniej kompleksów enzymsubstrat w wyniku czego powstanie mniej produktów co świadczy o tym że reakcja przebiega wolniej
związek przyczyno skutkowy zachowany?
Dr Who
Posty: 127
Rejestracja: 24 lip 2013, o 19:38

Re: obniżenie temperatury na aktywnosc

Post autor: Dr Who »

Wydaje mi się rozsądne to co napisałeś, choć troszkę przydługawo, ale związek przyczynowo skutkowy raczej zachowany. Ja bym dodał powstanie mniej produktów W CZASIE wtedy to będzie kropka nad i.

Przy okazji że klucz zazwyczaj pozwala na kilka rodzajów odpowiedzi które dotyczą tego samego albo też dwóch aspektów (co prowadzi zazwyczaj do podobnego wniosku) to ja mam tu inną. I czekam na potwierdzenie czy może to tak wyglądać:

Na skutek obniżenia temperatury maleje aktywność katalityczna enzymów i wartość energii układu, przez co trudniejsze jest osiągniecie energii aktywacji reakcji, a to powoduje spadek szybkości reakcji bądź jej zahamowanie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości