Chemia studia 2014!Wrocław

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Awatar użytkownika
kolox619
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 17:52

Chemia studia 2014!Wrocław

Post autor: kolox619 »

mam pytanie do wszystkich zainteresowanych i przepraszam jeśli wątek założony jest nie w tym miejscu. chcę studiowac jakiś kierunek dotyczący chemii we Wrocławiu, czy jest ktos kto wybiera się w tym roku na studia chemiczne? nie moge doszukac się progów procentowych na uczelniach oraz na wiekszości uczelniach jest informacja o studiach w języku ang. , którego wgl. nie znam, czy jest możliwośc poradzenia sobie bez tego języka?
KoniuByczyna
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2014, o 20:04

Re: Chemia studia 2014!Wrocław

Post autor: KoniuByczyna »

Możesz czuć się wyróżniony, bo dla Ciebie założyłem konto D Tutaj masz progi punktowe, ale pamiętaj że to jest przy pierwszej rekrutacji. Później wiele osób, które tę chemię wzięły jako zapas - rezygnują z niej. Też słyszałem że 2 lata temu przyjęli wszystkich, ale po pierwszym semestrze połowa odpadła.

Generalnie też się wybieram na któryś z kierunków chemicznych, na PWr, jednakże nadal się zastanawiam czy podołam przedmiotom matematycznym.

Pozdrówki
Awatar użytkownika
kolox619
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 17:52

Re: Chemia studia 2014!Wrocław

Post autor: kolox619 »

Dziękuje za odpowiedź tez się zastanawiam czy sobie poradzę ale jeśli nie spróbuje to skąd będę wiedział?nie wiesz może czy na tych studiach wymagana jest znajomość języka angielskiego? zdaje na maturze niemiecki i z ang. jestem totalne zero
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: Chemia studia 2014!Wrocław

Post autor: Xerdox »

Ja też, ja też Mam dylemat co wybrać na pwr. TCh czy chemię. Obydwa kierunki dają inżyniera.

Awatar użytkownika
kolox619
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 17:52

Re: Chemia studia 2014!Wrocław

Post autor: kolox619 »

a wie ktoś jak to jest z tym językiem np. na polibudzie we Wrocku? ja słyszałem że chemia jest łatwiejsza na polibudzie( znaczy kierunki chemiczne ) niż na uniwersytecie wrocławskim , może ktos coś wie na ten temat to prosze o odpowiedź, nie wiem jak wy ale nie znam nikogo kto bym studiował coś podobnego np. na polibudzie
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: Chemia studia 2014!Wrocław

Post autor: Xerdox »

Języki to tak samo jak na innych wydziałach. Wybierasz jeden główny, który musisz uczyć się do odpowiedniego poziomu (bodajże B2/C1. Ogólnie to jeżeli chodzi o politechnikę to fajna sprawa, bo masz do wyboru około 7 języków (w tym nawet japoński od podstaw). Jeżeli chodzi o wybór pomiędzy uniwerkiem, a polibudą to sprawa raczej oczywista. Na uniwerku jest więcej teorii, bo tam zrobisz magistra. Polibuda to studia inżynierskie i zdobędziesz tam więcej doświadczenia.
Awatar użytkownika
kolox619
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 17:52

Re: Chemia studia 2014!Wrocław

Post autor: kolox619 »

nie wiem czy sobie poradze bo tak straszą tą polibudą że masakra , skąd jesteś?
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: Chemia studia 2014!Wrocław

Post autor: Xerdox »

Wrocław Mieszkam 20 minut drogi od politechniki. Sam jestem przerażony politechniką, bo fizyka nigdy nie była dla mnie prosta jak chemia i matematyka. Damy radę
Awatar użytkownika
kolox619
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 17:52

Re: Chemia studia 2014!Wrocław

Post autor: kolox619 »

chociaż nie musisz się martwic mieszkaniem chemia i matma jest ok gorzej z fizyką
Awatar użytkownika
kolox619
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 17:52

Re: Chemia studia 2014!Wrocław

Post autor: kolox619 »

jest juz ktoś w 100% zdecydowany na jakie studia chce złożyć papiery?:D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość