Jak sie dostac na studia jako niemiec ?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
boyaz
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2014, o 01:16

Jak sie dostac na studia jako niemiec ?

Post autor: boyaz »

Ja dlugo nie bylem w polsce (prawie ponad 10 lat) dlatego przepraszam z mojam gramatyka.
Jak to jest dla niemcy dostac sie na studia medycynie po polsku ? Mogllbym sie ubiegac na niemiecki albo angielski kierunek ale niestety to bardzo drogie.
Czy ktos moze mi wytlumaczyc jak to w polsce jest ? Ja tak zrozumialem ze ten kto ma najwiecej punkty (albo punktow ) to dostanie sie na studia.
W niemczech ubiegajom sie ponad 50.000 osob dla 10.000 miejsca i tylko te dostajom sie na studia ktory majom 787 punkty albo wiecej (dochodzi od 300 do 900 punktow, jak masz mniej niz 300 ponktow to nie dostaniesz swiadectwo).
Ja mam tylko 580 punkty (to ne zle ale za zle na studia medycynie)
i bym musial czekac 6 lat albo wiecej dlatego staram sie znalezc szczescie w polsce.
U was studia medycynie tez takie polularne ? Ja bym chzial studiowac w szczecinie bo tam moja polowa rodzina mieszka.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Jak sie dostac na studia jako niemiec ?

Post autor: lith »

U nas podobnie, najniższe progi progi wynoszą ok. 170/200. Żeby się spokojnie dostać z pierwszych list na większość uczelni potrzeba ok. 180/200. Musisz zdać polską maturę, albo międzynarodową, z której punkty są przeliczane. W zależności od uczelni jest 10-30 kandydatów na 1 miejsce, ale wiele osób składa na kilka uczelni i dostając się na jednej zwalnia pozostałe miejsca, więc progi powoli spadają praktycznie do października.

edit: Na płatne progi są niższe - ok. 160/200 pierwsze listy i spadają do ok. 150/200. Płatne to kwota rzędu 30 000 zł / rok.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości