Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Babelu
Posty: 78
Rejestracja: 12 maja 2014, o 21:13

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Babelu »

ewagi, miło że nie jestem najstarsza pierwsze podejście czy maturalna wyjadaczka?
ewagi
Posty: 64
Rejestracja: 17 gru 2013, o 07:50

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: ewagi »

3 raz teraz podwyzszam. ale juz ostatni bez wzgledu na to czy sie uda. ja tez nie jestem tu najstarsza

Huaweii
Posty: 133
Rejestracja: 27 sie 2013, o 19:53

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Huaweii »

Pisałam maturę w 2013 roku. W tym roku poprawiałam (wątpię, że się udało podnieść wynik o wiele %) i pewnie będę poprawiała w 2015 roku. Moje pytanie brzmi. Będę mogła? Czy będę pisała maturę z biologii i chemii wg nowych zasad? Czy fakt, że po raz pierwszy pisałam w 2013 coś zmieni?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: randomlogin »

Tak. Nie. Nie.

Huaweii
Posty: 133
Rejestracja: 27 sie 2013, o 19:53

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Huaweii »

randomlogin pisze:Tak. Nie. Nie.

Dzięki
kopera
Posty: 168
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:39

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: kopera »

Babelu pisze:89 ] poczuj się młodo
85
Też się poczuj młodo )
Pralka Frania
Posty: 55
Rejestracja: 8 paź 2012, o 07:18

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Pralka Frania »

dzień dobry wszystkim jak Wasze wrażenia po biologii ?
Awatar użytkownika
Babelu
Posty: 78
Rejestracja: 12 maja 2014, o 21:13

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Babelu »

kopera, już mi lepiej, serio

Pralka Frania, moje wrażenia są złe, bo prawie w ogóle nie przygotowywałam się do biologii, tak więc nie liczę na poprawę starego wyniku. Ale mam tak czy siak mieszanie uczucia co do niej, z jednej strony wydawała mi się stosunkowo łatwa, (w sensie bywały dużo trudniejsze) ale odnoszę wrażenie, że można było w bardzo głupi sposób stracić punkty. Dodatkowo pamiętam, że jak pierwszy raz pisałam maturę (2008) to skończyłam dużo przed czasem. Tym razem nawet nie zdążyłam sprawdzić swoich odpowiedzi. Albo się zestarzałam albo było bardzo dużo rozbudowanych pytań jak na 2,5 h. W każdym razie boję się że to samo będzie z chemią. Uczę się jej od zera od marca i jeszcze daleko mi do rozwiązywania zadań w ekspresowym tempie.
Pralka Frania
Posty: 55
Rejestracja: 8 paź 2012, o 07:18

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Pralka Frania »

Mam podobne wrażenia, matura niby łatwa ale były zadania na których łatwo można pogubić punkty. Szczególnie moje ukochane prawda/fałsz albo zadanie z człowiekiem przystosowanym do warunków wysokogórskich gdzie prawie każda odpowiedź pasowała. I z czasem u mnie było podobnie, nie sprawdziłam ani jednego zadania, bo pod koniec kończyłam na szybko zadanie z roślinką i jej skrobią.
Na chemii jeśli nie wyskoczą z jakąś nowinką to powinno być dobrze, o ile mózg mi się nie przegrzeje z nadmiaru zadać :d

Jeśli mogę zapytać studiowałaś coś w tym roku ?
Awatar użytkownika
Babelu
Posty: 78
Rejestracja: 12 maja 2014, o 21:13

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Babelu »

Pralka Frania,

Dla mnie większość z chemii to nowinki łatwo będzie można mnie zaskoczyć, a nie każdy temat mam super opanowany niestety.
Tak, studiowałam i pod koniec lutego miałam obronę. Tegoroczne matury traktuję raczej jako rozgrzewkę przed przyszłym rokiem i grubo zastanawiam się nad spędzeniem tego czasu w domu na systematycznym uczeniu się. Obiecałam sobie, że za rok próbuję ostatni raz.

Z którego jesteś rocznika?
Pralka Frania
Posty: 55
Rejestracja: 8 paź 2012, o 07:18

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Pralka Frania »

ja 92 i żałuję, że przerwałam studia, bo teraz może udałoby mi się zrobić licencjat z biotechnologii

swoją drogą jak będzie wyglądać matura dla poprawkowiczów w 2015 ? bo znowu coś kombinują z programem i ponoć sama matura będzie inaczej wyglądać
Awatar użytkownika
Babelu
Posty: 78
Rejestracja: 12 maja 2014, o 21:13

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Babelu »

Pralka Frania, z tego co się orientuję to my, poprawkowicze, będziemy pisać maturę w takiej samej formie jak teraz. Ale nie wiem czy to dobrze, bo przecież to klucz odpowiedzi jest zmorą wszystkich poprawkowiczów, a od 2015 będzie zniesiony.

Ja zrobiłam inżyniera ale co z tego, jak nie chcę pracować w swoim wyuczonym zawodzie? Teoretycznie papierek i wyższe jest, ale chyba w życiu chodzi o to, żeby robić to co człowieka kręci.
Pralka Frania
Posty: 55
Rejestracja: 8 paź 2012, o 07:18

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Pralka Frania »

ha! zgadzam się w stu procentach nie wyobrażam sobie, żeby przez jakieś 40 lat życia zawodowego robić coś co kompletnie mnie nie kręci i nie sprawia przyjemności czy satysfakcji z tego co robię może to dla kogoś idealistyczne mrzonki ale ja nie chcę wstawać co rano z kocią mordą bo mamy tyrać w zawodzie, który jedyne co u mnie wywoła to frustrację d

zniesienie klucza ? to ciekawe może być czyli już nie co komisja miała na myśli ale konkretny Stefan egzaminator ?
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości