Ratownictwo medyczne i co dalej?

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
paula_koko
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2007, o 17:05

Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: paula_koko »

Mam pytanie odnośnie ratownictwa medycznego. Studia na tym kierunku trwają 3 lata i sa to studia licencjackie czy po tych 3 latach ma sie wyksztaucenie wyższe? czy trzeba gdzieś studiować dalej kolejne 2 lata zeby miec magistra? słyszałam że po ratownictwie medycznym mozna zaczac studiowac medycyne na kier lekarskim i jest sie wtedy jakos inaczej rozpatrywanym ze majac licencjata automatycznie wskakuje sie na ktorys rok lekarskiego? Błagam powiedzcie jak jest naprawde?

[ Dodano: Nie Paź 21, 2007 12:06 ]
czy z kierunku analityka medyczna bądź ratownictwo medyczne mozna na któymś roku studiów przenieść sie na lekarski? np zdajac jakieś dodatkowe egzaminy? chodzi mo ogólnie czy w momencie gdy nie dostajemy sie na wydział lekarski tylko jakikolwiek inny mamy szanse w przyszłości przenieść sie na lekarski?

oraz jeszcze jedno pytanie czy po kierunku technik specjalności dentystycznych ma sie wyższe? i po ratownictwie medycznym po licencjacie ma sie wyższe?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: Savok »

paula_koko pisze:sa to studia licencjackie czy po tych 3 latach ma sie wyksztaucenie wyższe
Wyzsze zawodowe
paula_koko pisze:zy trzeba gdzieś studiować dalej kolejne 2 lata zeby miec magistra?
Nie ma magistra z ratownictwa.
paula_koko pisze:łyszałam że po ratownictwie medycznym mozna zaczac studiowac medycyne na kier lekarskim i jest sie wtedy jakos inaczej rozpatrywanym ze majac licencjata automatycznie wskakuje sie na ktorys rok lekarskiego?
Pierwsze slysze.
paula_koko pisze:czy z kierunku analityka medyczna bądź ratownictwo medyczne mozna na któymś roku studiów przenieść sie na lekarski?
Nie.
paula_koko pisze:oraz jeszcze jedno pytanie czy po kierunku technik specjalności dentystycznych ma sie wyższe?
Nie, techniczne.
monia

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: monia »

jest magister z ratownictwa! wlasnie zaczelam studia 3+2.

a z tym przenoszeniem sie itp to jakies dziwne rzeczy :P zgadzam sie z przedmowca ze mija sie to z prawda ) pozdr
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: Padre Morf »

jest magister z ratownictwa! wlasnie zaczelam studia 3+2.
ano teraz zrobili. Cały pic polega na tym, ze taki magister ma takie same uprawnienia jak absolwent 2 letniej szkoły policealnej.
straz

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: straz »

Rozumiem Że te 3 lata to licencjat a te dwa to co to są za studia ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: Padre Morf »

to jest studium policealne
merc

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: merc »

nie moge sie niestety z wami zgodzic. ja jestem właśnie na licencjacie i po nim moge rozpoczac studia 2 letnie drugiego stopnia i bede mgr :) pozdro z łodzi :)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: Padre Morf »

ano w łodzi maja juz magr z ratownictwa medycznego. Co nie zmienia faktu, ze ratownikiem medycznym mozna byc po 2 letnim studium policealnym.
Barthymaeus
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 03:18

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: Barthymaeus »

Witajcie!

Z tego co wiem to II stopniem studiów na kierunkuRatownictwo Medyczne w Łodzi jestZdrowie publiczne specjalność medycyna ratunkowa"

jeżeli się mylę, wyprowadźcie mnie z błędu

Pozdrowienia
sylwieczu
Posty: 2
Rejestracja: 7 maja 2008, o 23:38

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: sylwieczu »

Siemanko! Chyba powtórze pytanie pierwszej, która o to pytała, ale nie zrozumiałam odpowiedzi. Czy po 3-letnim licencjacie z RM, mogę iść na Akademię Medyczną? Teraz na pewno się nie dostanę, nawet nie próbuję. Chodzi mi o to, czy zpapierkiem", że jestem Ratowniczką Medyczną dostanę się bez problemu na AM? Czy wystarczy mi matura podst.z biologii żeby dostać się na RM we Wrocławiu? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :*
andzia000455
Posty: 17
Rejestracja: 30 lis 2007, o 09:56

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: andzia000455 »

hej z tego co wiem to wymagana jest jeszcze chemia do wrocka ,Pozdr:) no i test sprawnościowy
mikates
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2007, o 16:23

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: mikates »

hej:) mam pytanie: slyszalam ze niechetnie daja prace po ratownictwie medycznym kobietom- to prawda?! z gory dziekuje za odpowiedz
sylwieczu
Posty: 2
Rejestracja: 7 maja 2008, o 23:38

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: sylwieczu »

andzia000455 pisze:hej z tego co wiem to wymagana jest jeszcze chemia do wrocka ,Pozdr:) no i test sprawnościowy
Siemka Andzia! Jak chemia, to nie fajnie. Ale qrczę, widze że jesteś z legnicy, a u Was też RM i włśnie tam się wybieram. Nie wiesz, czy wystarczy mi matura z biologii poziom podstawowy? Z góry bardzo dziękuję Ci za odpowiedź, pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości