Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
ewagi
Posty: 64
Rejestracja: 17 gru 2013, o 07:50

Re: poprawa matury

Post autor: ewagi »

Reptilia pisze: I teksty jak można nie poprawić 2 przedmiotów siedząc rok w domu"
o tak. znam to. ale chciałabym być z rocznika 94 nawet nie wahałabym się żeby kolejny raz próbować więc jeśli się nie uda i nie chcesz rezygnować - nie rezygnuj
madeleine0o0
Posty: 7
Rejestracja: 26 lut 2013, o 12:49

Re: poprawa matury

Post autor: madeleine0o0 »

No ja rocznik 92 i chyba zdecyduje się zdawać za rok. Poki co nie doszłam jeszce do siebie. A dlaczego bym chciala poprawiać? Bo marzy mi się stomatologia, bo nawet jakbym chciala na cos isc teraz,to w niczym nie widze sensu
Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: poprawa matury

Post autor: Hibiki »

madeleine0o0 pisze:No ja rocznik 92 i chyba zdecyduje się zdawać za rok. Poki co nie doszłam jeszce do siebie. A dlaczego bym chciala poprawiać? Bo marzy mi się stomatologia, bo nawet jakbym chciala na cos isc teraz,to w niczym nie widze sensu
Mam to samo. Wymarzył mi się jeden kierunek i nie wiedzę sensu iść na inny, żeby tylko zajmować miejsce. Poszłabym tam tylko przezimować i może zajęłabym miejsce osobie, której naprawdę zależało, aby się tam dostać.
madeleine0o0
Posty: 7
Rejestracja: 26 lut 2013, o 12:49

Re: poprawa matury

Post autor: madeleine0o0 »

Hibiki, poprawiałaś już bio/chem?
hymenium
Posty: 14
Rejestracja: 13 maja 2014, o 08:55

Re: poprawa matury

Post autor: hymenium »

ja jestem 93,nie wyobrażam sobie znów zostać rok w domu,docelowo mając poprawić maturę-w tym roku szłam na obie przygotowana najlepiej, jak mogłam,a na bio-obiektywnie-bardzo dobrze przygotowana i nie pykło,więc jakoś nie widzę sensu ryzykować kolejnego roku życia dla jakiejś utopijnej wizji lekarskiego. widocznie nie każdemu to jest pisane.
Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: poprawa matury

Post autor: Hibiki »

madeleine0o0 pisze:Hibiki, poprawiałaś już bio/chem?
W tym roku pisałam pierwszy raz, ale poszło. Będę poprawiać za rok.
Pralka Frania
Posty: 55
Rejestracja: 8 paź 2012, o 07:18

Re: poprawa matury

Post autor: Pralka Frania »

Reptilia, Czy dobrze rozumiem? Teraz pisałaś 3 raz biol/chem? Przepraszam że tak wypytuje, ale Twoja wypowiedź zabrzmiała jak moje życie tylko o jeden rok wstecz ( ja teraz piszę drugi raz, jestem rocznik 94 ) A w tym roku chyba znów nie poszło. wiem że nie chce zrezygnować, ale opinie rodziców, otoczenia. to mnie dobija I teksty jak można nie poprawić 2 przedmiotów siedząc rok w domu"

lepiej, ja pisałam 4 razy xd jestem z rocznika 92 zaraz po skończeniu szkoły studiowałam ale przerwałam, bo kompletnie nie potrafiłam się skupić na tych studiach i zaczęłam sobie dorabiać udzielaniem korków i tak przyszło do pierwszej poprawy, którą kompletnie [mod] [wrażliwi niech wybaczą ale tylko tak mogę to nazwać xd] i dopiero wtedy po tej kolosalnej porażce zaczęłam się uczyć tak na porządnie ze zrozumieniem materiału a nie po łebkach jak wcześniej p a potem to praca i poprawianie

co do tego, że się nie poprawiło to nie musi oznaczać, że trzeba rezygnować, po prostu czasem zjada stres, czas ma się gorszy dzień, albo dadzą akurat to co niekoniecznie nam podejdzie, różnie to bywa xd najważniejsze pytanie to czy zrobiło się wszystko co trzeba i dało z siebie 100% i jeśli tak to znaczy, że jest potencjał bo jak inaczej nazwać samozaparcie i ciężką pracę ?
Reptilia, wg mnie jeśli naprawdę jara Cię perspektywa jakiś studiów to dąż do tego wiem, że otoczenie potrafi namącić ale to jest Twoje życie i Twoje wybory, dlatego nie poddawaj się
a na razie bądźmy wszyscy dobrej myśli, że w tym roku się uda!
Pralka Frania
Posty: 55
Rejestracja: 8 paź 2012, o 07:18

Re: poprawa matury

Post autor: Pralka Frania »

madeleine0o0 pisze:A dlaczego bym chciala poprawiać? Bo marzy mi się stomatologia, bo nawet jakbym chciala na cos isc teraz,to w niczym nie widze sensu
Boże opisujesz moje życie serio tylko mi się ten pieprzony lekarski umarzył xd
ajena
Posty: 51
Rejestracja: 20 maja 2013, o 16:27

Re: poprawa matury

Post autor: ajena »

Pralka Frania pisze:
madeleine0o0 pisze:A dlaczego bym chciala poprawiać? Bo marzy mi się stomatologia, bo nawet jakbym chciala na cos isc teraz,to w niczym nie widze sensu
Boże opisujesz moje życie serio tylko mi się ten pieprzony lekarski umarzył xd
Ten pieprzony lekarski to i mi się marzł ale na razie na marzeniach sie kończy
hymenium
Posty: 14
Rejestracja: 13 maja 2014, o 08:55

Re: poprawa matury

Post autor: hymenium »

w sumie podziwiam ludzi,którzy mogą więcej niż 1 rok spędzić w domu,ja już po tym jednym wariuję i gdy dziś po całym dniu przeryczanym po chemii mama spytała mnie,czy chcę drugi rok zimować,odpowiedziałabym tylko kategorycznie NIE! Nie umiałabym chyba pogodzić się z tym,że znów spędzę rok tułając się po jakichś pseudo-pracach i zakuwając mając świadomość,że jest realna szansa,że skończy się to tak,jak w tym roku-parę dziwnych zadań,stres i cały niemal roczny wysiłek poszedł się pieprzyć.jeszcze gdyby nie ta głupia ustawa może myślałabym o tym,żeby poprawiać za rok i się przenosić (mając coś w zanadrzu),ale wątpię,żeby udało mi się utrzymać w 10% najlepszych studentów na lekarskim,by móc mieć go za darmo.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

I jak tam komu z Was się uda? Kurcze strasnzie ciężko się te matury poprawia co nie? Jak sobie przypomnę ten mój rok w domu. rety tyle nauki i tak 1 pkt zabrakło. a wydawca by sie moglo ze ma sie juz wszytsko w 1 paluszku ! Ale życzę Wam powodzenia misiaki w rekrutacji :*
madeleine0o0
Posty: 7
Rejestracja: 26 lut 2013, o 12:49

Re: poprawa matury

Post autor: madeleine0o0 »

Ja mogę jedynie Wam życzyć powodzenia w rekrutacji, gdyż ja w tym roku na nic nie mam szans. Uczyłam się sama chemii od zera, zaczynając we wrześniu, także przeżyłam szok dziś i zastanawiam się czy ta chemia jest dla mnie. I tak zapewne maturzyści osiągną ładne wyniki i w tym roku
Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: poprawa matury

Post autor: Trzcina »

A więc nie tylko ja będę startować za rok Niestety ze względu na mój stan zdrowia nie poszła mi dobrze ta matura (i ustne chyba też zawalę), w połowie kwietnia mnie dopadło i już sobie odpuściłam. Chociaż z samej biologii jestem nawet zadowolona - jak na taki poziom wiedzy jaki miałam, to wynik będzie całkiem przyzwoity. Chemię też sobie zdam za rok, ale to już według nowej podstawy programowej. Zobaczymy jak to będzie.

A teraz powinnam zacząć pisać prezentację na polski, ale nie mam siły.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość