Biologia na UJ

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
pati579
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2014, o 17:29

Biologia na UJ

Post autor: pati579 »

Hej.
Chciałabym się dowiedzieć jakie są progi na UJ na biologie.
Chciałabym tam studiować od października jednak obawiam się o maturę z biologii. Coś czuję że do najlepiej napisanych nie należy.
Mógłby się ktoś podzielić od jak niskich wyników można się dostać
Z góry dziękuje.
Lilka25
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2014, o 23:27

Re: Biologia na UJ

Post autor: Lilka25 »

Witam,
Ja również byłabym zainteresowana odpowiedzią, moje wyniki też nie są rewelacyjne
Pozdrawiam
maturzystka Marta

Re: Biologia na UJ

Post autor: maturzystka Marta »

prog w 2012 wynosil 52 pkt w pierwszej turze rekrutacji. Zakladajac ze bedzie on taki sam, bez problemu mozna sie dostac z 60% z rozszerzonej biologii/chemii i 80% podstawowego jezyka polskiego/angielskiego/matmy.
melanea
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2013, o 11:16

Re: Biologia na UJ

Post autor: melanea »

Z tego co pamiętam, w zeszłym roku były 4 tury rekrutacji. Niewykluczone, że przyjęli każdego, kto chciał się dostać

Darkened
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:26

Re: Biologia na UJ

Post autor: Darkened »

A ja mam takie pytanko. jeżeli np nie dostałbym się na biol na UJ a na innej uczelni tak, to dałoby rade się przenieść? Jeżeli tak, to jakie warunki trzeba by było spełnić?
Awatar użytkownika
sempervirens
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, o 22:02

Re: Biologia na UJ

Post autor: sempervirens »

Mam pytanie co do rekrutacji (ja co prawda dopiero za rok, ale warto wiedzieć ). Czy dobrze rozumiem zasady, liczą się tylko 2 przedmioty, do wyboru Chemia/Biologia na poziomie rozszerzonym + j.polski/język obcy/matematyka na poziomie podstawowym?
Darkened
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:26

Re: Biologia na UJ

Post autor: Darkened »

Wiktor_1995 pisze:Mam pytanie co do rekrutacji (ja co prawda dopiero za rok, ale warto wiedzieć ). Czy dobrze rozumiem zasady, liczą się tylko 2 przedmioty, do wyboru Chemia/Biologia na poziomie rozszerzonym + j.polski/język obcy/matematyka na poziomie podstawowym?
Umm nie .
Wpisujesz wszyściusieńkie wyniki ze wszystkich matur czy to rozszerz czy podsaw.

Jeżeli chodzi o biologię, to masz 2 grupy przedmiotów:
Grupa 1: Biologia Chemia - brany pod uwagę jest wynik korzystniejszy i jest on mnożony przez wagę przedmiotu, w tym wypadku waga = 2.
Grupa 2: polski matma j, obcy - tak samo, brany pod uwagę wynik korzystniejszy i jest on mnożony przez wagę czyli matma, fizyka i angielski waga = 1,5 reszta waga = 1.

System bierze pod uwagę tylko 1 najkorzystniejszy wynik z obu grup.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości