Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: promyczek14175 »

Jak wyglądają przenosiny z niestacjo na stacjonarne? Jakie warunki trzeba spełnić? Czy jest możliwa migracja z jednego miasta z niestacjo do innego na stacjonarne?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: randomlogin »

Trzeba poprawic mature. Po prostu. To jestgtraktycznie< jedyna droga. W ten sposob to i miedzy miastami sie mozna przenosic.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: KatarzynaZSDM »

Ale chyba na niektórych uczelniach trzeba spełnić dwa warunki. Poprawić maturę i odpowiednio wysoką srednia uzyskać na studiach. Dobrze mówię?

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: randomlogin »

Jak masz punkty to bierzesz udzial w rekrutacji i nie moga cie nie przyjac, potem piszesz podanie, a ze przedmilty sa identyczne, to praktycznie zadna szansa, zeby nie bylo uznane. Wiec raczej nie. Ale na wszystkich uczelniach nie jestem.

Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: Mr_Sandman »

A jak się ma studiowanie lekarskiego z równoległymi planami poprawy matury? Realne szanse bardziej na plus czy na minus?
Z góry dzięki za odpowiedź,
pozdrawiam.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: lith »

Możesz pisać. Sporo ludzi pisze, niektórym się nawet udaje dostatecznie poprawić, ale na to, że się jakoś pouczysz do tej matury to bym nie liczył. Wypada ona akurat w okresie, kiedy na uczelni jest srogi zapierdziel i niektórym nawet szkoda czasu na pisanie tej matury nie mówiąc już o jakichś powtórkach przed nią. Prawdopodobnie będziesz pisał na beton, albo powtórzysz tyle, ile zdążysz w pociągu do domu jeśli będziesz pisał u siebie.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: Mårran »

Jak już gdzieś pisałam - nie znam nikogo, kto by poprawił, a znam ludzi, co poprawiali. Ale poprawiać każdy może, nawet za moich czasów szli na rękę i jakieś koło z anaty przekładali.
Pani Buka
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: asdfgasdg »

-MatMati-, a jaka uczelnia idzie tak na rękę studentowi? Nie chcę mi się wierzyć, bo niestacjonarny student = $$, i uczelnia miałaby zrezygnować łatwo z zarobku?

Ja natomiast wiem z pewnego źródła, czyli na 100% - przeniesienie na stacjonarne (Lbn) = poprawa matury na ilość ptk starczających na stacjo.
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: karchola »

no i w Lbl można średnią 4,5 z 2 lat więc owszem nie trzeba poprawiać matury Ale wiadomo co jest łatwiejsze do osiągnięcia
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: lith »

[at]
Ja znam sporo osób, które poprawiły, z czego 2 poprawiły na tyle, żeby się przenieść na stacjo. Teraz trzeba trzymać kciuki, może po tych wakacjach będzie trzecia
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: _Samira_ »

Dużo moich znajomych poprawiało, ciekawe czy komuś się uda. Ale generalnie jest tak, jak pisze lith - jeśli w piątek jest matura z chemii, a w sobotę rano koło z histologii, to jasne, czego się uczyć. Niektórzy rezygnowali i podeszli tylko do biologii, bo nawet ciężko byłoby dojechać na czas.
Aflatoksyna pisze:-MatMati-, a jaka uczelnia idzie tak na rękę studentowi? Nie chcę mi się wierzyć, bo niestacjonarny student = $$, i uczelnia miałaby zrezygnować łatwo z zarobku?
Nie jestem pewna, czy to się tak opłaca. Państwo płac 25k za studenta, a rok na niestacjo na gumedzie kosztuje chyba 22k. Większy dochód ze stacjonarnych.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: randomlogin »

_Samira_ pisze:Państwo płac 25k za studenta
Panstwo placi w dziki sposob - okazalo sie, ze autorzy tego artykulu w ktorym wspomniane bylo 25k mieli swoj sposob liczenia tego - nieglupi jesli chodzi o zilustrowanie tego, co chcieli zilustrowac, ale jednak troche flawed w kontekscie porownywania z cenami za niestacjonarne. Sam tego nie bylem swiadomy poki nie zglebilem tematu.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: _Samira_ »

Masz może jakiegoś linka z konkretami pod ręką?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości