Insekty w mieszkaniu. Proszę o pomoc w rozpoznaniu.

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
bujakawk
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2014, o 20:44

Insekty w mieszkaniu. Proszę o pomoc w rozpoznaniu.

Post autor: bujakawk »

Czy jest ktoś, kto jest w stanie powiedzieć mi co za insekty zamieszkują mój wynajmowany pokój? Od pewnego czasu, codziennie znajduje na ścianie, suficie jakieś robaczki. Nie mam zielonego pojęcia co to może być i jak się tego pozbyć. Załączam zdjęcia robione telefonem więc nie są one najlepszej jakości. Bardzo proszę o pomoc.
Załączniki
20140510_213727.jpg
20140510_213717.jpg
Spektakularna+
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2014, o 18:20

Re: Insekty w mieszkaniu. Proszę o pomoc w rozpoznaniu.

Post autor: Spektakularna+ »

Coś mi to przypomina, jest on chyba z tej samej rodziny co kleszcze ale nie mam pewności bo niestety nie potrafię przypomnieć sobie nazwy tego robala. Miałam już do czynienia z tym stworzonkiem jakieś dwa lata temu no więc jeśli mają coś w rodzaju aparatu gryzącego to nie pozwól żeby łaziły po tobie bo jak cię ugryzą to możesz nałapać się chorób. Na wakacjach bardzo podobne stworzonko ugryzło moją koleżankę i potem miała jakieś zapalenie czy jakoś tak. B) Ja bym sprawdziła poddasze lub zacienione miejsca no i popatrzyłabym czy w suficie nie ma dziur albo czy nie ma ich za meblami o!. Na razie tylko tyle, a i jeśli się pomyliłam to sory najmocniej.
bujakawk
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2014, o 20:44

Re: Insekty w mieszkaniu. Proszę o pomoc w rozpoznaniu.

Post autor: bujakawk »

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Nie chodzi Ci czasem o obrzeżka gołębiego? Bo już ktoś mnie uczulił na nie, gdyż mam pokój z balkonem na którym przesiadywały dawniej gołębie. Teraz już mam tam założoną siatkę ale może zdążyło się coś przenieść od ptaków. Pozapychałam już dziury, które znalazłam w pokoju ale te robaki nadal skądś wychodzą. Nie wiem co dalej robić, czy jest coś co wypędzi te stworzenia.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Insekty w mieszkaniu. Proszę o pomoc w rozpoznaniu.

Post autor: karteczka88 »

tak, to Argas reflexus, zwalczanie może być trudne, należałoby spryskiwać zakamarki ścian, podłogi, stosownym płynem roztoczobójczym i oczywiście znaleźć źródło kleszczy (strych, gołębniki).
Chętnie przyjmę kilka kleszczy w probówce z alkoholem jeśli masz możliwość taką ich schwytania.
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości