Takie małe pytanko :)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Takie małe pytanko :)

Post autor: Stworek »

Sporo osób z roku mówi, że ustawa o płatnym drugim kierunku obowiązuje osoby, które decyzję o studiowaniu dostały w październiku 2012r. Czy w takim razie, ja, w przypadku kiedy decyzję taką otrzymałam w lipcu nie musiałabym płacić na swój drugi kierunek? Tzn. kończę ten na licencjacie i rozpoczynam nowy zupełnie za darmo? Czy ktoś może mi powiedzieć, czy się dowiadywał i czy tak właśnie jest?

Pozdrawiam
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Takie małe pytanko :)

Post autor: randomlogin »

I to serio wymaga nowego watku? Malo juz jest takich o dokladnie tym samym?

Do niedawna ministerstwo twierdzilo, ze granica w takiej sytuacji jest 1.10.2011. Tego jestem pewien na 100%. Ma to sens, ma to uzasadnienie w przepisach, taka wersje znaja uczelnie. Niedawno z kolei (mowimy o miesiacach) zaczeli rozpowszechniac nowa wersje, w ktorej granica jest 1.10.2012. To juz w przepisach podparcia wielkiego nie ma, ale widzialem stosunkowo dobre zrodla, ktore faktycznie potwierdzaja taka interpretacje ze strony MNiSW. Reki sobie uciac w kazdym razie nie dam.
Wiec masz jakas podkladke, ale z drugiej strony robisz to troche wlasne ryzyko, bo koniec koncow obowiazuja przepisy - i to jak one wygladaja, a nie to jak ktos je widzi. Od interpretowania ustaw to jest TK, w pewnych sytuacjach SN/NSA, ale nie ministerstwo - ale w naszym kraju wiele rzeczy jest postawionych na glowie, to tylko jedna z nich.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości