Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Laura265
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2014, o 14:28

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Laura265 »

Poprawiałam w tym roku mature pierwszy raz i nie poszlo mi najlepiej. Na stome sie raczej nie dostane. Myśle nad poprawianiem jesczze raz biologii i chemii w przyszlym roku, tylko zastanawiam sie czy bede musiała napisac te nowa maturę ( która nieco sie rożni od tych 2005-2013)? Czy dla maturzystów z zeszłych lat przygotuja stara mature ? Wiecie może jak to wygląda ?
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: KatarzynaZSDM »

Laura265 pisze:Poprawiałam w tym roku mature pierwszy raz i nie poszlo mi najlepiej. Na stome sie raczej nie dostane. Myśle nad poprawianiem jesczze raz biologii i chemii w przyszlym roku, tylko zastanawiam sie czy bede musiała napisac te nowa maturę ( która nieco sie rożni od tych 2005-2013)? Czy dla maturzystów z zeszłych lat przygotuja stara mature ? Wiecie może jak to wygląda ?
Będziesz pisała starą maturę.

Laura265
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2014, o 14:28

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Laura265 »

Słyszałam ze na chemii maja byc jakies karty wzorów. Wg mnie nie beda w takim razie rowne szanse podczas rekrutacji na studia. Czy poziom musi byc wyrównany ? CKE ostatnio robi dziwne rzeczy
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: randomlogin »

Czy poziom bedzie wyrownany to juz pytanie do CKE. Podejrzewam, ze tak, oni tez nie chca skandalu. Chyba zeby jednak nie, bo maja wyjebane.

Ale! Trzeba zwrocic uwage na jedna rzecz - jesli to nowa matura bedzie trudniejsza, to podniesie sie burza dziesiatek tysiecy oburzonych glosow. Slaby PR.
Natomiast jesli to stara matura bedzie trudniejsza, to beda tylko ciche pochlipywania biedactw poprawiajacych zeby dostac sie na lek/wete/stome/costam innego przy innych przedmiotach. Innymi slowy - garstki. A garstke mozna miec w dupie.
There, zostalem jasnowidzem!
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: tchorz »

Z tą garstka to masz rację. co do trudności matury trudno cos powiedzieć.Jeśli punkty na studia bedą się liczyć tak samo (a rozumiem, że tak) to powinna być podobna. W ramach standaryzacji, matur pilotazowych itp. Czyli nie powinna się różnic bardziej niż te ostatnie od siebie.
No ale materiał to troche niewiadoma. Bo na podstawowej biologii zawsze było wiecej człowieka.A teraz tylko jeden poziom
Z chemii ograniczyli zakres.Obcieli kilka rzeczy m in sporo elektrochemii. Ale matematyka ma dodatkowo granice pochodne i całki.
Będzie się działo.
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Anarchia »

A wiadomo juz cos w sprawie tego czy rekrutacja w 2015 zmieni sie dla osob poprawiajacych ze stara matura? tzn terazniejszą ale za rok stara
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: asdfgasdg »

randomlogin pisze:Czy poziom bedzie wyrownany to juz pytanie do CKE. Podejrzewam, ze tak, oni tez nie chca skandalu. Chyba zeby jednak nie, bo maja wyjebane. !
Pewnie będzie podobny poziom Analogicznie jak jest teraz : matura majowa i egzamin wstępny (matura czerwcowa?) teoretycznie podobny poziom.
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: wsedek »

W moim rzecz jasna subiektywnym odczuciu czerwcowe są ciut cięższe. może się mylę?

Thunderbird
Posty: 181
Rejestracja: 16 maja 2010, o 21:58

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Thunderbird »

Wg mnie bywa różnie. Raz jest ciężej raz jest łatwiej. Także spokojnie -)
Lucy955
Posty: 29
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 15:20

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Lucy955 »

jak myślicie z takimi wynikami, pi razy drzwi, 40-biologia R, 30-chemia R, 60- matma P, na co tu iść?
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Erick »

Każdy kierunek na uczelni, na który przyjmują wszystkich chętnych. Zależy od uczelni.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: bioman »

albo WSRH

Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: wsedek »

bioman pisze:albo WSRH



Tk, albo KFC

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości