Jak dużo zależy od liceum?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Awatar użytkownika
Incendio
Posty: 75
Rejestracja: 24 lut 2013, o 12:29

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: Incendio »

Kaamil pisze:ja Ci pokazałem argumenty jako osoba jednak nieco starsza od Ciebie i ogółu piszących tu ludzi. Paraargumenty wiekowej czy mentalnej gimbazy a priori bym się nie przejmował - słuchaj rodziców, tym bardziej że jak piszesz ojciec jest nauczycielem. Słuchaj ludzi z jakimś doświadczeniem a na tym dobrze wyjdziesz. I moje życzenia nie mają ani grama ironii.
Mimo wszystko Ci dziękuję. Staram się własnie pytać ludzi starszych, a nie osób w moim wieku, bo wiem że nie mają oni ani grama doświadczenia.
Najbardziej mnie zachęca opcja pójścia do I klasy do miejscowego liceum, bo tak naprawdę w większości szkół pierwsza klasa jest taka sama, potem zaczynają się profile. Więc jeśli nie zrobią u nas profilu biol-chem (a raczej na pewno nie zrobią, bo będzie osób max. na 1 profil), to po prostu się przepiszę, bo to nie jest problem. A wątpię, abym miała problem z zaklimatyzowaniem się w nowej klasie, bo jestem raczej otwartą osobą.
Antymateria pisze:Osób, które potrafią uczyć się bez pomocy nauczyciela jest mniej niż tych, które tej pomocy potrzebują. Fajnie, że komuś się udaje, ale to są rzadkie przypadki i powiedzenie szesnastoletniej osobie: Ucz się samodzielnie, bo sobie poradzisz"
Fakt faktem, ale myślę, że jak komuś naprawdę zależy, to nauczy się bez względu na to, czy otrzyma jakąś pomoc z zewnątrz, czy nie. Wydaje mi się, że chodzi głównie o własną motywację. A mnie akurat naprawdę zależy na tej nauce i chciałabym coś osiągnąć. Poza tym staram się być zdecydowana, chociaż z tym liceum to mam niezły dylemat.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: randomlogin »

Kaamil pisze:ja Ci pokazałem argumenty jako osoba jednak nieco starsza od Ciebie i ogółu piszących tu ludzi. Paraargumenty wiekowej czy mentalnej gimbazy a priori bym się nie przejmował
Zaliczasz mnie do tej drugiej grupy jak rozumiem? Bo wiekowo to jestesmy rowiesnikami chyba, ale mialem czelnosc sie z twoim zdaniem nie zgodzic, co jak rozumiem degraduje mnie do poziomu mentalnej gimbazy? Jak i kazdego, kto uwaza inaczej?
Badz chociaz w stanie zauwazyc, ze oba rozwiazania maja swoje plusy, dla obu istnieja argumenty (deprecjonujace paraargumenty jako okreslenie wszystkiego innego, niz to co sam myslisz, jest troche nie na miejscu) - nie przedstawiaj swiata tak, jakby twoje rozwiazanie bylo jedynym i uniwersalnie slusznym - bo nie jest, na pewno nie dla kazdego.

(Tylko blagam, bez tekstu o odzywajacych sie nozyczkach, to juz w tym watku bylo.)
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: 1sacca1 »

Incendio
trzeba miec wyjątkowe znajomości, aby w klasie II zmienić no-name szkołę na bardzo dobrą. Wszystkie zamiany robi się w klasie I i potem nie ma juz miejsc.
Awatar użytkownika
Incendio
Posty: 75
Rejestracja: 24 lut 2013, o 12:29

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: Incendio »

1sacca1 pisze:Incendio
trzeba miec wyjątkowe znajomości, aby w klasie II zmienić no-name szkołę na bardzo dobrą. Wszystkie zamiany robi się w klasie I i potem nie ma juz miejsc.
Nie mówię, że mam zamiar zmienić szkołę na bardzo dobrą. Mój kolega poszedł właśnie na pierwszy rok tutaj do szkoły, a potem przeniósł się do szkoły do Wrocławia. Nie poszedł do bardzo dobrej szkoły, chociaż nawet czternastka go chciała (bo w sumie nie znam inteligentniejszego człowieka), chciał iść do normalnej szkoły, nie żadnej elitarnej czy coś. Ale jest bardzo zadowolony, na biol-chemie ma np. 4 godziny chemii, w tym 2 godziny teorii i 2 godziny w laboratorium. Mówi, że nauczyciele są naprawdę dobrzy, a szkoła naprawdę nie ma żadnej super opinii i nie jest jakoś bardzo znana. Nie miał żadnych problemów z przeniesieniem.
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: 1sacca1 »

No to spoko, odniosłam wrażenie (post na stronie 3), że wybierasz się do wypasionego liceum we Wrocławiu. Rzeczywiście, skoro tak, to lepiej pierwszą klasę zrobić na miejscu, a potem się przenieść albo i nie.
Awatar użytkownika
Incendio
Posty: 75
Rejestracja: 24 lut 2013, o 12:29

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: Incendio »

Tak, no bo jakbym się wybierała do liceum do Wrocławia od razu już na I klasę, to raczej wolałabym iść do, jak to nazwałaś wypasionego liceum, gdzie miałabym już od pierwszej klasy biol-chem.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: AnnaWP »

Kochani, ależ oczywiście, że nie ma przymusu nauki wszystkiego. A wielu przedstawicieli licznych zawodów poradzi sobie bez wiedzy o przyczynach konfliktu z zakonem krzyżackim czy układu rozrodczego pijawek. Przecież NAPRAWDĘ nie przeszkadza ta niewiedza w byciu świetnym technikiem spawaczem albo kafelkarzem. Ale jednak pasjami lubię kafelkarzy, którzy opowiadają mi o przebiegu krucjat albo elektroników, którzy zwracają uwagę na cięcia w lasach.

Jeżeli kogoś satysfakcjonuje miałki umysł i mało ciekawa osobowość, na poziomie wyrtośniętego ośmiolatka, to ma do tego święte prawo. Mnie by to nie wystarczyło, dlatego żałuję, że nie trafiłam na dobrego historyka w szkole, nie licząc daremnego fizyka w LO - trudno samemu odrobić straty, wiem coś o tym.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: DMchemik »

AnnaW_UO pisze:dlatego żałuję, że nie trafiłam na dobrego historyka w szkole, nie licząc daremnego fizyka w LO - trudno samemu odrobić straty, wiem coś o tym.
Ja w liceum nie miałem praktycznie fizyki, a nie przeszkodziło mi to w niczym potem na studiach. W sensie z fizyką na studiach. Z historia też było różnie, przez 2 lata jej prawie nie miałem a przez następne 2 była na naprawdę świetnym poziomie.

Na pierwszych zajęciach z chemii ogólnej prowadząca zapytała jakie szkoły pokończyliśmy. Po czym dodała, że bywali na wcześniejszych także uczniowie po szkołach zawodowych, którzy, mimo że chemii prawie nie znali ze szkoły, to dali sobie radę z nadrobieniem materiału.
Awatar użytkownika
Incendio
Posty: 75
Rejestracja: 24 lut 2013, o 12:29

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: Incendio »

Da się? Da się.
hard
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2013, o 11:17

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: hard »

Sama chęć do nauki nie wystarczy, liczą się predyspozycje do przedmiotu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości