bezpłatne warsztaty dla nauczycieli

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
fwie_fundacja
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:13

bezpłatne warsztaty dla nauczycieli

Post autor: fwie_fundacja » 16 sie 2010, o 09:32

Serdecznie zapraszamy na 2 godzinne bezpłatne warsztaty prezentujące pakiet edukacyjny pn. Żywioły", przygotowanym w ramach projektu Woda, powietrze, ziemia, ogień- pakiet edukacyjny", dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest to pomoc dydaktyczna dla nauczycieli przedszkoli oraz szkół podstawowych . Wszystkie treści oraz umiejętności są zarówno zgodne z Podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych i gimnazjum, jak i kształcą umiejętności kluczowe.

Pakiet ma formę zbioru scenariuszy zajęć - po 6 dla przedszkola i klas I-III oraz klas IV-VI. Każdy scenariusz został wzbogacony o karty pracy do wykorzystania podczas lekcji, jako zadanie domowe lub samodzielne pomoce dydaktyczne. Scenariusze są poprzedzone tekstami przewodnimi - opowiadaniami, wierszami - nie tylko w formie drukowanej, ale również w postaci słuchowiska i pokazu fotografii i zdjęć. Całość uzupełnia piętnaście dodatkowych kart pracy (malowanki, rebusy, krzyżówki, zadania matematyczne) oraz dwadzieścia kolorowych plansz tematycznie związanych z poszczególnymi scenariuszami lekcji. Atrakcyjnym dopełnieniem pakietu są gra planszowa oraz puzzle. Kolejne scenariusze zajęć zostały tak skonstruowane, aby dać nauczycielowi swobodę realizacji - mogą być wdrażane w całości lub w interesujących nauczyciela fragmentach. Mnogość poruszanych zagadnień sprawia, iż większość scenariuszy jest przeznaczona do realizacji na więcej niż jednej jednostce lekcyjnej.

Warsztaty realizowane będą w województwach: małopolskim, śląskim, podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim w IV kwartale 2010 r, przeznaczone są dla nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, wychowawców świetlic, pracowników edukacyjnych, wychowawców socjoterapeutycznych itp.


Bardzo prosimy o pomoc w organizacji tego typu warsztatów.
Wymogiem jest zorganizowanie przez Państwa bezpłatnej sali oraz 30 uczestników warsztatów.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 września 2010, na adres mailowy [at].eco.pl lub telefonicznie:0126315731

Ze strony Fundacji gwarantujemy doświadczoną kadrę trenerską, która przeprowadzi warsztaty, jak również bezpłatne pakiety edukacyjne oraz dyplomy uczestnictwa.
Załączniki
logo projektu.jpg

Awatar użytkownika
Jeż
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2014, o 19:16

Re: bezpłatne warsztaty dla nauczycieli

Post autor: Jeż » 11 maja 2014, o 19:47

Jeśli brakuje Wam pomysłów, jak zachęcić dzieciaki do ekologicznego życia chętnie Wam pomogę. Wraz z moimi kumplami przygotowaliśmy ekstra gry, dzięki którym poznacie tajemnice otaczającej nas przyrody. Do zobaczenia na ekodzieciaki.pl!

gigi0
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2014, o 19:45

Re: bezpłatne warsztaty dla nauczycieli

Post autor: gigi0 » 19 maja 2014, o 19:53

to fajny i ciekawy serwis dla dzieci i młodzieży, interesujące gry i materiały, zabawy i łamigłowki, z humorem, a dzieciaki się jednocześnie uczą, moje są bardzo zadowolone !

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post