12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i radość.

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: Mr_Sandman »

Ilendil pisze:Widziałem klucz na własne oczy W sobotę była konferencja w CKE w moim regionie i egzaminatorzy już mają te klucze.

To jest problem biologii, że wszystko, ale to wszystko zależy od egzaminatora. Matura oceniana przez jednego egzaminatora np. w Mazowieckiem może być oceniona na 70%, a na śląskim na 80%. A CKE i tak będzie mówić, że wszędzie tak uznawano, albo nie uznawano i nie ma dyskusji. Przykład? W zeszłym roku od nauczycielki słyszałem, że uznawali na śląsku odpowiedzi obecność drewna i łyka pierwotnego", w CKE się kłócę i słyszę: to co pan mówi to nieprawda, nigdzie takiej odpowiedzi nie uznawano". Także modlitwa o egzaminatora byłaby wskazana.

Nie ma to jak obiektywizm.
brtkk
Posty: 25
Rejestracja: 23 sie 2013, o 15:16

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: brtkk »

Czy wy też tak macie, że za każdym razem, gdy myślicie o wynikach z tych matur, skręca wam się wszystko w środku? Ja czuję, że mój wynik będzie do Warszawy oscylował wokół 268 przy słabo napisanej biologii (ok. 78%), przez co w ogóle nie mogę cieszyć się z wakacji i wchodzę ciągle na biologia na jakieś nowinki z kluczy. Ilendil, poprawiłeś mi humor wiadomością, że w przedostatnim zadaniu nie trzeba było rysować strzałki od producentów do reducentów, natomiast załamałeś mnie tymi tłuszczami i białkami robaczków

NIE WIEM JAK DOTRWAM DO TEGO 27 CZERWCA, serio.
ekologiczna
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2014, o 11:26

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: ekologiczna »

Ilendil, skoro widziałeś klucz, to może pamiętasz ,jakie były odpowiedzi i ew. haczyki w pytaniu o warunki wysokogórskie i przystosowanie ukł. krążenia i oddechowego?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: _włóczykij »

myślicie, że gdzieś może być szansa na lekarski z 160-163 pkt. ?

Czy nie bardzo, bo zastanawiam się, czy składać bo nawet nie wiem,gdzie.
ekologiczna
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2014, o 11:26

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: ekologiczna »

I jeszcze jedno - czy w pytaniu o bakterie siarkowe wystarczyło napisać, że nie zużywają h2o do fotosyntezy bo tlenu nie tolerują, czy trzeba było jeszcze coś o środowisku życia na dnie zbiornika pisać.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: randomlogin »

Szczecin i Lodz, zwlaszcza woj-lek, po zmianie zasad moga siegnac tego poziomu. W zasadzie przy tym jakie spadki niektorzy wroza to SUM tez by nie byl poza zasiegiem. Gwarantowane miejsce to to nie jest, ale sprobowac mozna.
ninka-nina
Posty: 107
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 14:12

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: ninka-nina »

O ile dobrze pamietam w Katowicach w 2008 roku prog wyniosl 158, wiec tam to sie chyba wszystko moze zdarzyc. -)

ekologiczna
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2014, o 11:26

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: ekologiczna »

Adele, szansa pewnie do Katowic, może Szczecinale trudno gdybać, bo część uczelni zmieniła zasady i nie wiadomo, jak to się rozłoży.
Awatar użytkownika
Ilendil
Posty: 129
Rejestracja: 8 gru 2011, o 20:35

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: Ilendil »

brtkk pisze:Czy wy też tak macie, że za każdym razem, gdy myślicie o wynikach z tych matur, skręca wam się wszystko w środku? Ja czuję, że mój wynik będzie do Warszawy oscylował wokół 268 przy słabo napisanej biologii (ok. 78%), przez co w ogóle nie mogę cieszyć się z wakacji i wchodzę ciągle na biologia na jakieś nowinki z kluczy. Ilendil, poprawiłeś mi humor wiadomością, że w przedostatnim zadaniu nie trzeba było rysować strzałki od producentów do reducentów, natomiast załamałeś mnie tymi tłuszczami i białkami robaczków

NIE WIEM JAK DOTRWAM DO TEGO 27 CZERWCA, serio.
brtkk, zadania ze strzałkami jestem pewien, natomiast co do tłuszczy i zasadowych białek nie wiem! KLUCZ SIĘ MOŻE ZMIENIĆ jeszcze 100 razy!

Powtarzam, że to co napisałem nie musi być w 100% prawdą, tylko to czego się dowiedziałem podczas 30 minutowej rozmowy, także jak ktoś ma sobie liczyć punkty tylko i wyłącznie na moich bazgrołach to odradzam!
ekologiczna pisze:Ilendil, skoro widziałeś klucz, to może pamiętasz ,jakie były odpowiedzi i ew. haczyki w pytaniu o warunki wysokogórskie i przystosowanie ukł. krążenia i oddechowego?
Tam akurat nie było specjalnie haczyków, ale trzeba było uwzględnić wszystko co w poleceniu. Ja tam się rozpisywałem bardzo, ale chyba nie trzeba było. Nie pamiętam, a nie chcę okłamać
Awatar użytkownika
Ilendil
Posty: 129
Rejestracja: 8 gru 2011, o 20:35

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: Ilendil »

A co do tego Szczecina to o co chodzi z tą uczelnią? Dlaczego akurat oscylujecie Szczecin/Łódź? Ja składam chyba tylko na ŚUM, bo przy +/- 170 pkt i 86 z maty chyba specjalnie się nigdzie nie dostanę.
izabela1506
Posty: 13
Rejestracja: 19 maja 2013, o 02:21

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: izabela1506 »

A jakieś słowa klucze w zadaniu o szczepionce? I czy musi być słowo susza fizjologiczna czy wystarczy tylko opis całego procesu?
Awatar użytkownika
Ilendil
Posty: 129
Rejestracja: 8 gru 2011, o 20:35

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: Ilendil »

W zadaniu o szczepionce musi być mechanizm działania szczepionki, słowa klucze: patogen,antygen lub coś w tym rodzaju. O suszy fizjologicznej chyba nie musiało być, ale musi być podkreślone odwodnienie rosliny.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: 12.05 Matura z biologii-wnioski,komentarze, lament i rad

Post autor: randomlogin »

Ilendil pisze:A co do tego Szczecina to o co chodzi z tą uczelnią? Dlaczego akurat oscylujecie Szczecin/Łódź? Ja składam chyba tylko na ŚUM, bo przy +/- 170 pkt i 86 z maty chyba specjalnie się nigdzie nie dostanę.
.poza wlasnie Szczecinem/Lodzia. Ktore od tego roku biora dwa przedmioty, tak jak SUM. A do tej pory progi mialy niskie - w przeliczeniu na jeden przedmiot jeszcze nizsze niz SUM, no tyle wlasnie, ze braly ich trzy a nie dwa. Oczywiscie nikt nie wie jak zmiana zasad zmieni progi, ale jesli probowac, to gdzie jesli nie tam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości