co na I rok wety we Wrocławiu?

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Zireael
Posty: 116
Rejestracja: 14 lip 2012, o 14:46

Re: co na I rok wety we Wrocławiu?

Post autor: Zireael »

u Paconia to nie jest jeszcze ustalone, coś przebłąkiwał, że może na którychś zajęciach pójdziemy razem zbierać te rośliny . /
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: co na I rok wety we Wrocławiu?

Post autor: Kas_ia »

ponka pisze:generalnie średnia, ale po kole lubi pytać dużo częściej tych z niską oceną. o rysunki później nie pytała, wystarczy, że się czepia na zajęciach . o zielnik też raczej się nie czepiała, coś tam pomarudzi, ale Wy w ogóle robicie zielniki? bo jak tak zimno jest, to chyba nic nie kwitnie:P .
Nie wiem czy robimy, ale ten zielnik jest ponoc zamiast kola, więc juz wolę zielnik zrobic niz pisac kolo z botaniki


Btw. moze gdzies juz bylo, ale sie pogubilam, egzamin z histologii jest w formie testu? Czy moze jakies krotkie pytania otwarte?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: co na I rok wety we Wrocławiu?

Post autor: Korczaszko »

oj tam nic nie kwitnie - zawilce, pierwiosnki lekarskie, fiołki 20 roślinek na pewno się znajdzie

histo to test
Bydgoski92
Posty: 21
Rejestracja: 30 lip 2012, o 21:09

Re: co na I rok wety we Wrocławiu?

Post autor: Bydgoski92 »

to przy okazji ma ktoś może jakieś testy z histo z zeszłych lat ?
Ankosik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sie 2011, o 12:21

Re: co na I rok wety we Wrocławiu?

Post autor: Ankosik »

w tamtym roku nie robiliśmy zielnika ani nie mieliśmy koła chociaż B. na początku mówiła, że będziemy coś pisać
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: co na I rok wety we Wrocławiu?

Post autor: ponka »

ona musi postraszyć koło z roślinek to już by było przegięcie. a zielnik można kupić
Awatar użytkownika
Convallaria
Posty: 105
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:11

Re: co na I rok wety we Wrocławiu?

Post autor: Convallaria »

może ktos się wypowie na temat biochemii na 2 semstrze?
Awatar użytkownika
aguu
Posty: 60
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:46

Re: co na I rok wety we Wrocławiu?

Post autor: aguu »

Zajęcia są zblokowane(oprócz pierwszych) tzn. przychodzicie raz na 3 tygodnie(chyba) i dłużej trwają. Są 4 koła przy czym 1 najłatwiejsze i warto na nim zdobyć jak najwięcej punktów! Koła pisze się wspólnie na AZ i 8W podzieleni zwykle na stacjo/niestacjo. Przed kołem jest seminarka 30 min z której potem na ćwiczeniach jest wejściówka. Forma kół- różnie to bywa. My mieliśmy 1testowe, 2 otwarte, 3 krótkiej odp a 4 nie wiem bo pozwolili nie pisać tym, którzy uzbierali już pkt.
Ogólnie bardzo straszą tym przedmiotem, ale można przebrnąć przez biochemię w miarę bezboleśnie wystarczy rozplanować sobie naukę a nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę (haha łatwo mi mówić bo już jestem po )
Pierwszy semestr biochemii jest trudniejszy.
Do nauki Stryer, Harper i krótkie wykłady.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: co na I rok wety we Wrocławiu?

Post autor: Kas_ia »

Zgadzam się co do 1 kola, tym bardziej, ze u nas ono się powtorzylo z zestawow, ktore wszyscy mają, więc naprawde warto je porządnie przerobic No i jest najlatwiejsze, bo nie ma zadnych szlakow metabolicznych itp. Tylko, ze teraz na semestrze zimowym nam wszystkie kola pozmieniali i juz się nie powtarzają zestawy z zeszlych lat, więc nie wem jak u Was zrobią. U nas 2 kolo bylo zamkniete, 4 chyba tez, ale nie jestem pewna, bo tez nie pisalam (chociaz gadali ze trzeba, ale nic nie zrobili jak ktos nie przyszedl).
Ogolnie radzę się przylozyc do 2 pierwszych kol, bo jak sie dobrze napisze, to potem 2 nastepne mozna sobie podarowac i przylzoyc się do histologii i anatomii
Ogolnie jesli ma się zaliczone wszystkie cwiczenia i wejsciowki ( z materialu z seminarek) to wystarczy po 1 pkt z kazdego kola zdobyc, więc to jest naprawde do zdania. Co do wejsciowek do duze znaczenie ma to z kim sie ma cwiczenia, są tacy u ktorych wszyscy mają pozaliczane i tacy, u ktorych zalicza polowa grupy.
A, no i moim zdaniem warto chodzic na wyklady, najlepiej jak sie ma te wyklady wydrukowane i się dopisuje co prof mowi, bo nieraz zdarza się ze są rozne wersje w ksiazkach i niewiadomo co jest dobrze
Książki do nauki tak jak wyzej, niektorzy jeszcze mają Biochemia bezkręgowcow i mowią, ze jest spoko, ale nie wiem bo sama z tego nie korzystalam.
Awatar użytkownika
Convallaria
Posty: 105
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:11

Re: co na I rok wety we Wrocławiu?

Post autor: Convallaria »

dzięki za odpowiedzi, szczerze nie spodziewałam się, że ktoś tu zagląda w trakcie sesji i mam jeszcze pytanko skąd wziąć te wykłady, są na eduwecie? czy krążą gdzieś między studentami? czyli jeśli systematycznie się człowiek uczy to nie ma strachu, zresztą jak ze wszystkim
a co powiecie o reszcie przedmiotów? o biologii poczytałam wyżej, a jak genetyka?
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: co na I rok wety we Wrocławiu?

Post autor: Kas_ia »

No wlasnie, sesja.
Wykladow nie udostępniają (poza 2 kolem, bo wyklady prowadzi ktos inny) , ale duzo jest wrzucone na chomikuj, częśc tez krązy, a jak wyklad prowadzi czasem dr K. to wystarczy podejsc do niego z pendrivem i zgra Z systematyczną nauką jak wiadomo wychodzi roznie.

U nas w zeslzym roku byly zmiany na genetyce, nowy prowadzący, nowe zasady cwiczen. Teraz prowadzi ją Zachar. My mielismy cwiczenia w tygodniu kiedy bylo kolo z biochemii ( bo wtedy nie ma zajęc z biochemii, a genetyka jest na sali cwiczen z biochem), 4 razy, ogolnie to na cwiczeniach zaklada sie hodowle muszek owocowek i potem je krzyzuje itp. Z kazdego cwiczenia potem robi się sprawozdanie. Bylo tez 1 cwiczenie na sali wykladowek z dziedziczenia, wiekszosc to co bylo w liceum i kilka nowych rzeczy. Ogolnie cwiczenia lajtowe, nie pytają, raz byla kartkowka( z krzyzowania) ale jak ktos nie zaliczyl to nic sie nie stalo, a jak sie ma cwiczenia z dr S. to juz w ogole jest lajt i nie trzeba nic ogarniac Wyklady z genetyki są wrzucane na eduwet i w 100% wystarczają do zaliczenia kolokwium na koniec semestru, więc nie dawajcie sobie wciskac jakis zbędnych ksiązek. U nas kolo byl test wielokrotnego wyboru i 2 zadania z krzyzowania, wg mnie bylo naprawdę proste, polowa kola to na poziomie liceum. Ogolnie cięzko bylo tego kola nie zlaiczyc, bo pisalismy je podzielini na 2 tury( stacjo i niestacjo) w 8W, a ze to jest dosc mala sala i jeszcze bylo mnostwo osob z warunkiem z poprzedniego roku to nie bylo szansy nawet nas rozsadzic, więc byla jedna wielka praca grupowa Pilnowal wtedy dr Z., ktory przerzucal slajdy z pytaniami i dr S. ktora krotko mowiąc przymykala oko na sciaganie . Potem dr Z sie wkurzyl i jak byly 2 identyczne prace to wzywal do siebie te osoby i kazal im wyjasniac XD. Ale byl tez potem 2 termijn i 3, na ktorych juz ponoc nie bylo tak fajnie Ale ogolnie genetyka to nic strasznego

Co do reszty przedmiotow to nic odkrywczego. Agronomia i ochrona srodowiska to luz, jedno kolo na koniec, ktore wszyscy zaliczają, no i z ochrony robi się prezentację. Histroia wety tez spoko, pisze się 2 kola, ale spokojnie daje radę z pomocami". Co do informatyki to cwiczenia nie są obowiązkowe, trzeba tylko przyjsc na 2 kola ( zw Worda i Excela), ale jak ktos tego nie ogarnia w bardzo dobrym stopniu, to polecam chodzic, bo potem jest malo czasu na kombinowanie
Awatar użytkownika
Convallaria
Posty: 105
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:11

Re: co na I rok wety we Wrocławiu?

Post autor: Convallaria »

Mam kilka pytań o sesje letnia
1). Jak to jest z przedterminem z histologii iść nie iść?
2). Jak koła zaliczeniowe z ochrony i agronomii da się sciągać/pracować grupowo?
3). Jak to jest z genetyką, trudne Z. układa to koło? Jak z zaliczeniem?

DZIEKI Z GÓRY ZA ODPOWIEDZI
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: co na I rok wety we Wrocławiu?

Post autor: szluwka »

a ja mam pytanie czy ktoś ma materiały (ksero) z katery z biochem? Na pierwsze koło ktoś u nas wrzucił na grupę, teraz cisza . Przeszukałam pół internetu i lipa .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości