Bioinformatyka??

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
tisiphone
Posty: 62
Rejestracja: 10 sie 2011, o 09:25

Re: Bioinformatyka??

Post autor: tisiphone »

nikolaa66 pisze:hej, czy ktoś wybiera się na bioinformatykę do Warszawy? I jak tam są przeliczane punkty i jakie przedmioty są brane pod uwagę?

Pozdrawiam!
Wszystko jest na stronie uczelni
krzyszto9
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 18:30

Re: Bioinformatyka??

Post autor: krzyszto9 »

Też się dostałem na bioinformatyke na PP/UP
Jedyne czego jednak się boje to statystyka z którą od zawsze miałem problemy. Jednak jestem dobrej myśli

[at] mamy aż 30 godzin wykładów i 30 godzin w laboratorium z podstaw programowania więc chyba nie będzie tak źle
tisiphone
Posty: 62
Rejestracja: 10 sie 2011, o 09:25

Re: Bioinformatyka??

Post autor: tisiphone »

Dzięki za informacje i witam kolegę, Oliwia jestem

Szkoda, że grupa UAM nie ma jeszcze utworzonej swojej grupy na fejsie Wybrałam UAM (dostałam się na PP i UAM), bo bardziej się nastawiam na pracę w laboratorium. Ale wykłady pewnie mamy razem, bo jest nas w sumie tylko 60 osób. Dobrze byłoby się poznać.

Idziesz może na kurs z matematyki?
krzyszto9
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 18:30

Re: Bioinformatyka??

Post autor: krzyszto9 »

Hej Oliwia, Krzysiek jestem d
Na kurs z matematyki na razie się nei wybieram, zobaczymy jak bedzie!
Annealing
Posty: 41
Rejestracja: 25 cze 2012, o 14:46

Re: Bioinformatyka??

Post autor: Annealing »

Hej, orientujecie się jak jest z przepisywaniem przedmiotów między uczelniami?
Studiuję farmację, chcę w tym roku iść dodatkowo na bioinformatykę, a fajnie byłoby zyskać trochę czasu, tym bardziej, że nieco przedmiotów się pokrywa.
kertoj
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2014, o 13:52

Re: Bioinformatyka??

Post autor: kertoj »

Hej:) Jestem właśnie po maturze i zastanawiam się nad bioinformatyką na UP we Wrocławiu. To dla mnie bardzo trudna decyzja ponieważ musiałabym wyjechać z domu więc bardzo proszę o pomoc. Mam zatem kilka pytań.przeczytałam cały wątek ale mimo to nie jestem przekonana:

-Czy jest tu ktoś kto studiuje ten kierunek we Wrocławiu?
-Czy warto go studiować i czy oprócz tego, że ładnie brzmi jest praca w zawodzie i nie nazywa się wyłącznie"praca naukowa która w moim przekonaniu jest równa bezrobociu?
-Czy można potem pracowac równiez w branży informatycznej?
-i czy można przejść przez matematykę i fizykę jeśli to nie są za mocne strony i było się w LO na biol-chemie?

Byłabym wdzięczna gdyby ktoś odpowiedział na którekolwiek pytanie
wagalumpa
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2014, o 21:05

Re: Bioinformatyka??

Post autor: wagalumpa »

Którą uczelnie lepiej wybrać UAM/ PP ( Poznań) czy UP ( Wrocław) ?
krzyszto9
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 18:30

Re: Bioinformatyka??

Post autor: krzyszto9 »

Słyszałem ze na UP jest bardzo mało programowania, a na UAM/PP powiem z własnego doświadczenia jest trudno, ale program jest wyważony (chociaż i tak są takie przedmioty które według mnie nie potrzebne, a niektóre mogłyby być bardziej rozwinięte)
Annealing
Posty: 41
Rejestracja: 25 cze 2012, o 14:46

Re: Bioinformatyka??

Post autor: Annealing »

Jest tu może ktoś, kto dostał się w tym roku?

krzyszto9
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 18:30

Re: Bioinformatyka??

Post autor: krzyszto9 »

Jak ktoś ma jakieś pytania, chce się czegoś dowiedzieć o przedmiotach, lub zapytać o materiały na UAM/PP to piszcie śmiało
Annealing
Posty: 41
Rejestracja: 25 cze 2012, o 14:46

Re: Bioinformatyka??

Post autor: Annealing »

Orientujesz się jak jest z przepisywaniem przedmiotów/ zwalnianiem chociażby z zajęć? Miałam już m.in. biologię w teorii, genetykę, angielski, biochemię z większą ilością godzin i ectsów.
matur2019
Posty: 2
Rejestracja: 9 cze 2019, o 23:05

Re: Bioinformatyka??

Post autor: matur2019 »

Trochę odświeżę temat.
Stoję właśnie przed wyborem studiów i szukam studentów i absolwentów bioinformatyki oraz neuroinformatyki (Najlepiej z UW, UJ i UAM).

Interesuje mnie jak wyglądają obecnie studia na tym kierunku (czy kształcą tylko w kierunku analizy danych czy jest też na nich praca laboratoryjna, jak wygląda sprawa z informatyka...), oraz czy osoby po tych studiach znalazły pracę w "zawodzie" ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
matur2019
Posty: 2
Rejestracja: 9 cze 2019, o 23:05

Re: Bioinformatyka??

Post autor: matur2019 »

Ktoś, Coś podzieli się informacjami ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości