Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: asdfgasdg »

witamina110 pisze:
Tylko nie wiem jaki zbiór z chemii zrobić.witowski prawie przerobiony.ale np. z izomerii tam mało zadań jest a to prawie zawsze jest na maturze i skopałam te zadania w tym roku.
Persona, niebieska, jednoczęściowa z pieskiem na okładce.
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: witamina110 »

Aflatoksyna pisze:
witamina110 pisze:
Tylko nie wiem jaki zbiór z chemii zrobić.witowski prawie przerobiony.ale np. z izomerii tam mało zadań jest a to prawie zawsze jest na maturze i skopałam te zadania w tym roku.
Persona, niebieska, jednoczęściowa z pieskiem na okładce.
Dzięki)
Awatar użytkownika
Babelu
Posty: 78
Rejestracja: 12 maja 2014, o 21:13

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Babelu »

Aflatoksyna, dzięki a informację, chyba tez skuszę się na ten zbiór. A tak w porównaniu do Wita, trudniejszy, łatwiejszy?

Trzcina, uderzasz za rok w ŚUM?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: persil1991 »

KatarzynaZSDM pisze:Nie brzmi optymistycznie. A można się nauczyć przydatnych na maturę rzeczy?
Zastanawiam się co ze sobą zrobić jakby po raz kolejny lek by nie wyszedł.
Niestety, ale chyba nie ma takiego kierunku studiów Na dodatek na pierwszych dwóch latach jest zwykle największe ciśnienie, więc nie tylko farmacja, ale i np. analityka medyczna (ten znam od kuchni) nie jest dobrym wyborem, jeśli chcesz dobrze przygotować się na kolejną maturę.
Choć z drugiej strony siedzenie w domu rozleniwia Trzeba więc umieć się zawziąć, zacisnąć zęby przez rok, studia trochę odpuścić, od razu nie wyrzucą
Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Trzcina »

Babelu pisze:Trzcina, uderzasz za rok w ŚUM?
Tak Niestety nie stać mnie na wyprowadzkę gdzieś dalej, więc pozostają mi Katowice.
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: asdfgasdg »

Babelu, według mnie trudniejszy, więcej zadań ciekawych i na myślenie". Polecam.
Awatar użytkownika
Babelu
Posty: 78
Rejestracja: 12 maja 2014, o 21:13

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Babelu »

persil1991, o cześć, kilka postów wyżej wspominałam o Twoich notatkach i oto jesteś

Trzcina, no to mamy wspólny cel jeśli odpowiada Ci wspólna nauka (a nie każdemu odpowiada i to rozumiem) to szukam chętnych osób do spotkania się na żywo albo zdalnie w celach powtórkowych

Aflatoksyna, właśnie o coś takiego mi chodziło, podoba mi się ta krótka recenzja :] dzięki!
agu_712
Posty: 113
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 17:52

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: agu_712 »

a jakiś trudny zbiór, szczególnie pod kątem ostatnich matur, taki na myślenie ?)
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Anarchia »

Aflatoksyna pisze:
witamina110 pisze:
Tylko nie wiem jaki zbiór z chemii zrobić.witowski prawie przerobiony.ale np. z izomerii tam mało zadań jest a to prawie zawsze jest na maturze i skopałam te zadania w tym roku.
Persona, niebieska, jednoczęściowa z pieskiem na okładce.

slyszalam opinie ze podobno sa tam zadania troche z kosmosu wziete. myslisz ze jak się ja calą przerobi bedzie dobry wynik?
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: asdfgasdg »

Anarchia, noo wiesz, bez urazy czy coś, ale gdy nie umiesz myśleć to nawet 100 przerobionych zbiorów Ci nie pomoże. Lubiłam/ lubię persone, bo zadania nie są schematyczne jak w witku, (gdzie w niektórych zadaniach pan Witowski tylko dane zmieniał), tylko takie gdzie trzeba było czasami się zastanowić, pomyśleć Troche rzeczy w personie jest ponad, ale jak ktoś jest zorientowany to wyczuje co robić a co nie. (albo może się nauczyciela chemii spytać) Pamiętam że sporo w personie było zadań np z mechanizmów reakcji, gdzie w witku ich wogóle nie było. Były też izomery (dlatego polecam go witamina110 ), Nooo ja zrobiłam persone i myślę że bardzo mi to bardzo pomogło. (pacz : mój profil i gdzie studiuję )
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: black-cat »

No właśnie ja 2 zbiory Witka już zrobiłam dlatego rozglądam się za czymś innym, może trudniejszym. Mam zamiar kupić zbiory Pazdro oraz Persony. Poza tym zakupiłam repetytorium z chem. I najpierw będę ogarniać teorię z repetytorium a potem będę robić zadania. A z biologii będę robić dżo zadań. Oczywiście teorię na okrągło też będę powtarzać. Pocieszam się,że będzie mi nieco łatwiej,bo do tej matury uczyłam się od zera, a teraz już coś tam umiem, rozumiem i będę jedynie powtarzać materiał i dżo ćwiczyć. Pamiętam początki nauki jakiś rok temu, wszystko to było dla mnie czarną magią, a teraz mniej więcej już wiem JAK i CZEGO mam się uczyć,jakie tematy są moją mocniejszą, a jakie słabszą stroną. A do tej matury podchodzę jak do matury próbnej i wmawiam sobie, że ta ostateczna będzie w 2015 Z jednej strony fajnie, że będę pisać po starych zasadach a z drugiej strony obawiam się, że ta nowa matura okaże się łatwiejsza, albo że znowu coś trudnego dowalą. Bo moim zdaniem matura w tym roku była po prostu nieschematyczna, dużo opisówek i mało czasu. Ale to moje zdanie. Naukę rozpocznę w lipcu, bo teraz kompletuję sobie materiały, poza tym muszę odpowiednio rozplanować naukę. Powtarzam sobie, że wakację będę miała wtedy jak się dostanę tam gdzie tak bardzo chcę! A teraz trzeba po prostu troszkę odpoczać a potem przysiąść nad książkami i już. Bardzo mi na tym zależy, b.się starałam, nie wyszło, więc trzeba spróbować 2. raz:)
Kierunek lekarski :)
fraux
Posty: 186
Rejestracja: 13 lut 2014, o 08:51

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: fraux »

jakie repetytorium do chemii?

black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: black-cat »

Nie pamiętam dokładnie, ale bodajże wydawnictwa Greg Ale to tylko tak w przypadku szybkich powtórek, bo mam też sporo notatek i głównie z nich mam się zamiar uczyć) No i zadania, zadania, zadania:)
Kierunek lekarski :)
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości