pomoc w sprawie Olimpiady

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
paw_el
Posty: 12
Rejestracja: 10 wrz 2007, o 18:47

pomoc w sprawie Olimpiady

Post autor: paw_el »

Witam.

Mój problem odnosi się do Olimpiady, która ma 3 etapy i zostanie jej laureatem automatycznie daje 200/200 pkt za egzamin no i dostanie się do dowolnego etapu

W tym roku nie ma jeszcze prorgamu, ale nauczycielki myślą ze bedzie to pierwsza klasa, czyli komórki, tkanka i zwierzęta.

Jak narazie to uczę się z podręczniak pierwzej klasyNowa Era - Małogrzaty Kłyś.

Jednak to za mało, co mi polecacie ? Może nowa ksiązką ktora teraz wyszła Puls Życia ?

Może coś z liceum, choć myśle, że poziom rozszeżony bedzie za trudny/

PS. Moja siostra ma podr. z liceum tylko tam sa same jakies kwasy DNA .a to chyba nie to

Czekam na odpowiedź

Pozdro dla całego grona forum BIOLOG.PL
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Prośba o pomoc w sprawie Olimpiady - PILNE !!

Post autor: dawidw »

Z Nową Era to daj sobie spokój. Kup jakąś książke do liceum albo popytaj nauczycieli. Poza tym rozglądnij sie na forum, juz było pare takich tematów.
paw_el
Posty: 12
Rejestracja: 10 wrz 2007, o 18:47

Re: Prośba o pomoc w sprawie Olimpiady - PILNE !!

Post autor: paw_el »

Czemu mówisz, że mam dać sobie spokój ? Myślę, że to jest dobrze zroubione tylko za mało.

A jakie podręczniki z liceum byście mi polecali ?
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Prośba o pomoc w sprawie Olimpiady - PILNE !!

Post autor: dawidw »

Temu to Ci mówie, że poziom tej książki jest dobry do podstawówki- na konkurs biologiczny to za mało. Kup sobie chociażby Villego- sam sie z niego uczyłem i jest spoko, Operon do liceum troche może być za trudny, na pewno jakieś ciekawe pozycje w księgarnii znajdziesz
paw_el
Posty: 12
Rejestracja: 10 wrz 2007, o 18:47

Re: Prośba o pomoc w sprawie Olimpiady - PILNE !!

Post autor: paw_el »

hm Villego - cena mnie przeraziła 150 zł. tyle nie dam

Ale popytam nauczycielki, ten Operon generalnie jest dobry ? ( poziom podstawowy )

Można kupić jeszcze właśnie jakieś testy do liceum ?
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Prośba o pomoc w sprawie Olimpiady - PILNE !!

Post autor: dawidw »

Generalnie każda książka do liceum na poziomie rozszerzonym powinna wystarczyć. Jak wygląda podstawa z Operonu to Ci nie powiem, bo nie wiem. Rozszerzenie za to jest w zupełności aż nadto. Na początek(powiedzmy 1 i ewentualnie 2 etap) powinno wystarczyć jakieś vademecum maturalne, chociażby bardzo sprawnie ułożone Ewy Pyłki -Gutowskiej. Villego nauczycielka od biologia może mieć, więc nie kupuj. Jak będziesz miał konkretny temat, to sobie jedynie skserujesz co ci potrzebne będzie. I tyle na dobry poczatek styknie. To nie jest zaś nie wiadomo jaka olimpiada, nie musisz mieć wiedzy studenckiej.

Pozdrawiam
Ziom z podlasia
Posty: 74
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 11:28

Re: Prośba o pomoc w sprawie Olimpiady - PILNE !!

Post autor: Ziom z podlasia »

lubisz biole, pewnie pójdziesz na jakiś biol-chem kupisz teraz, mniej wyydasz później. Co do Villego, duża książka, szeroka tematyka, mało szczegółów. Weź książki siostry i nie ma kłopotu, nie rozumiem twej postawy - boisz się DNA (patrz etap II pkt 1) ? podstawa do liceum wystraczy na 100%
paw_el
Posty: 12
Rejestracja: 10 wrz 2007, o 18:47

Re: Prośba o pomoc w sprawie Olimpiady - PILNE !!

Post autor: paw_el »

siostra ma biole z operonu do 2 klasy.

Więc kupie tne operon do 1 klasy, jeśl ito jest poziom podstawowy to bede sie z tego uczył, a nauczycielka mi jeszcze da kserówki takie szczegóły Myślę, że to powinno wystarczyć.

A znacie strony z jakimiś testami ? Z tej piewszej klasy ( tkanki, komórki, zwięrzęta rośliny ) ?
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Prośba o pomoc w sprawie Olimpiady - PILNE !!

Post autor: dawidw »

paw_el, nie znasz jeszcze konkretnie tematu konkursu, więc zacznij sobie spokojnie czytac jakieś vademecum. Jeżeli poznasz juz temat, zaopatrz się w literature odnośnie tego tematu. Nie ma sensu nakupowanie dziesięciu książek, jak i tak pewnie nie wykorzystasz tego.

Pozdrawiam
paw_el
Posty: 12
Rejestracja: 10 wrz 2007, o 18:47

Re: Prośba o pomoc w sprawie Olimpiady - PILNE !!

Post autor: paw_el »

Gadałem dzisiaj z panią z bioli, poleciła mi oto tę ksiązkę : Puls Życia, taka sama Puls Ziemi jest z gery. Tam jest tego 2 x więcej i bardziej szczegółowo opisane.

[ Dodano: Wto Wrz 18, 2007 15:04 ]
więc się wyjaśniło. tak jak w zeszłym roku : 1 etap - człowiek ( druga klasa gimnazjum ) wszystkie choroby, układy itp.

Więc teraz co mi polecacie ? Moja pani z bioli mówi, że styknie Nowa Era, ale nie jestem pewien, bo w zeszłym roku też sie z tego uczyłem i do 2 etapu nie przeszedłem.
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Re: Prośba o pomoc w sprawie Olimpiady - PILNE !!

Post autor: Marcin_skc »

Uczenie się tylko z nowej ery to na 100 % pewność na NIE przedostanie się do dalszych etapów. ja polecam vademecum Grega dla liceum. tanie dobre napisane szczegółowo i zrozumiale. Dodatkowo można coś dokupić z ekologii i ewolucjonizmu oraz obleńcó, płazińców i innych tego typu.

etap wojewódzki jest do przejścia tylko z wiedzą z liceum. sam byłem finalistą więc wiem co mówię.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości