Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: czornydanio90 »

serio ludzie tacy sztywni jesteście, czy tylko pozujecie na takich?
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: asdfgasdg »

czornydanio90, wiesz pożartować sobie zawsze można, ale w innym temacie, są do tego inne wątki. Po prostu nie toleruje, jak ktoś robi burdel na milion stron pisząc nie na temat o dupie maryni. gtżarcik< :*
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: black-cat »

Babelu pisze:drobinka, ja również polecam ten podręcznik, znalazłam tutaj kilka rewelacyjnych opinii i się skusiłam, ale żeby go dostać. to musiałam się nagimnastykować bardzo, więc z góry uprzedzam zainteresowanych że nie jest to łatwe. Mi udało mi się go dorwać tydzień przed maturą dopiero a szkoda, bo jest naprawdę przyjemny.

A te zbiory od Pazdro, ile ich jest? Ja mam ten brązowy, są jeszcze jakieś inne godne uwagi? Wyguglałam sobie i widzę jeszcze jakiś granatowy, czymś się różni szczególnym? Ktoś wie?

darkangel, czyli mówisz że może i dla mnie chemia przestanie być za jakiś czas czarną magią?
Pewnie, że tak:) Wiele zależy od Ciebie, ale u mnie bardzo pomogła przede wszystkim systematyczna praca, rozwiązywanie zadań. Nie mówię, że czuję się już ekspertem z chemii, ale w porównaniu do tego co było zaledwie rok temu to jest nie do porównania. Braki z chemii na pewno jakieś tam mam i nie czuję się do końca pewna, co wyszło niestety na tej maturze, ale mam zamiar to wszystko wyćwiczyć, zakupić parę zbiorów, robić testy, matury. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej:) Boję się załamki w czerwcu, ale cały czas wmawiam sobie, że teraz była matura próbna a ta ostateczna będzie w 2015 r

Mam nadzieję, że powrót do nauki w lipcu będzie dobrym pomysłem, teraz troszkę odpoczywam, gromadzę materiały do nauki, jeszcze tylko muszę to rozplanować. Jest tyle do zrobienia! Prawie podjęłam już decyzję- spędzę 2. rok w domu, skupiając się przede wszystkim na nauce do matury.
Kierunek lekarski :)
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: black-cat »

Jest jeszcze jedna sprawa. Jestem ciekawa, czy ktoś ma tu podobny problem jak ja. A mianowicie, zastanawiam się czy wogóle się logować w tym roku (lek, ewentualnie lek-dent). Matura nie poszła mi za rewelacyjnie, ale niestety nie pamiętam wszystkich moich odpowiedzi, więc nie mogę sobie sprawdzić wszystkiego. Widzę, że niektórzy tu mniej więcej wiedzą jakiego wyniku się spodziewać, ale ja niestety nie. Nie sądzę też, że progi mogłyby AŻ tak spaść, myślę, że góra 2 pkt (tak mi się przynajmniej wydaje), pomimo iż matura do najłatwiejszych nie należała i podobno o wiele mniej osób przystąpiło do matury z biol. A Wy jak sądzicie, spadną progi? Z drugiej strony nie sądzę, że w tym roku by mi się udało, a logowanie trochę kosztuje a te pieniadze mogłabym przeznaczyć na kolejne książki do nauki do matury.
Biologia niby nie jakaś bardzo trudna, ale mnie przysporzyła trochę problemów, po prostu za dużo zadań opisowych (także ciekawe jaki klucz będzie). Natomiast chemia według mnie była jedna z najtrudniejszych jakie widziałam, po prostu nieschematyczne zadania no i przesadzili z ich ilością! Nie wiem co robić, tak jak tu widziałam na forum, na niektóre uczelnie można się logować także parę dni po ogłoszeniu wyników z matur. Mogłabym się zalogować np na farmację (choć i tak nie wiem czy bym się dostała), uważam, że też b.ciekawy kierunek ale nie do końca to czuję".Nie wiem.Ciągnie mnie na lek i już, nic na to nie poradzę (oczywiście oprócz nauki i próbowania za rok). Obawiam się, że to już będzie drugi rok, że moi znajomi już będą na drugim roku studiów a ja jeszcze do matury,nie chodzi tu nawet o ludzi i ich komentarze tylko o to, że chciałabym już mieć to po prostu za sobą, studiować itd.Ale nic na siłę, mam na szczęście szansę spróbować za rok i postaram się to wykorzystać!
Kierunek lekarski :)
agu_712
Posty: 113
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 17:52

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: agu_712 »

Ja osobiście uważam,że powinnaś się zalogować na kilka kierunków,bo skoro nie pamiętasz pytań,a nikt nie oceni tego co napisał dokładnie bez oficjalnego klucza,więc może się okazać że a nuż ci się uda! Możesz np.złożyć papiery do uczelni o najniższych progach.Najgorsze uczucie na świecie to chyba potem obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku,bo można było zaryzykować

black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: black-cat »

Według tego co sobie sprawdzałam raczej nie osiągnę wyniku 80% z obu (niestety, wyłapałam sobie parę błędów, ale ogólnie trudno mi ocenić ile mogę mieć mniej więcej pkt, obawiam się, że mogę mieć b.słaby wynik, bo moje wrażenia po tych maturach raczej nieciekawe) także o lek mogę zapomnieć raczej w tym roku/

Według tego, co tu jest napisane na forum to rekrutacja w Katowicach/Zabrzu (myślałam o tej uczelni) jest bodajże do 8 lipca, a wyniki matur 27 czerwca (o ile się nie mylę), także teoretycznie można się zalogować po wynikach, nie? Myślałam też o Lublinie, ale tam z tego co widziałam są wyższe progi i w tym roku to nie ma raczej szans, niestety.
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
aisling
Posty: 12
Rejestracja: 3 lut 2014, o 18:03

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: aisling »

darkangel, ja też mam ten problem. Wiem, że matura nie poszła mi na tyle dobrze, żebym wyciągnęłagt80%, przez co nie dostanę się na stomę. Również się zastanawiam co zrobić. Wydaje mi się, że w takim wypadku bez sensu pakować pieniądze w proces rekrutacji, a spożytkować je chociażby wydając na nowe książki.
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: asdfgasdg »

darkangel, nie ma sensu pakować się w farmację, skoro wiesz że to nie jest to co chcesz robić. Myślę, że na razie zaloguj się na lek tam gdzie się da (ale nie opłacaj) a opłaty zrób po wynikach. Tak się da chyba w Katowicach. A Szczecin bierzesz pod uwagę? Myślę, że ta uczelnia jest czarnym koniem rekrutacyjnym w tym roku.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: black-cat »

Celowałam w uczelnie, które są w miarę niedaleko od mojego miejsca zamieszkania czyli: Lublin i Katowice/Zabrze. Te są chyba najbliżej. Myślę, że zrobię tak jak napisałam wyżej- poczekam do wyników (27 czerwca) a potem ewentualnie zaloguję się do Katowic/Zabrza, skoro rekrutacja tam trwa aż do 8 lipca. Nie sądzę, żeby progi spadły, no może o 2 pkt spadną, ale to chyba już góra.
Kierunek lekarski :)
karinea
Posty: 13
Rejestracja: 7 maja 2014, o 01:12

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: karinea »

tu są wszystkie terminy
Thunderbird
Posty: 181
Rejestracja: 16 maja 2010, o 21:58

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Thunderbird »

darkangel czasem nie idź na coś innego bo się na medycyne nie dostałeś. Rok poczekaj jeżeli Ci zależy na niej! -)
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: black-cat »

Zrobię tak jak właśnie wyżej napisałam:) Z tego co widziałam to z uczelni, którymi byłam zainteresowana tylko na ŚUM można się zarejestrować po wynikach.
Szkoda mi bardzo drugiego roku (choć wiem, że szybko to leci) ale nic nie poradzę na to, że mnie ciągnie na ten kierunek, choć wiem, że jest b.trudny i wymagający. Boję się rozczarowania w czerwcu (mam świadomość, że bardzo się przykładałam przez ostatnie miesiące, dużo i systematycznie się uczyłam). Nawet trudno mi powiedzieć z czego mogę mieć lepszy wynik, z biol czy chem Za każdym razem jak sprawdzałam to wychodziło różnie, ale o ile klucz nie zaskoczy to raczej z biol będę mieć więcej. Mam takie czarne myśli, że jeśli w tym roku spierniczę maturę to za rok będzie to samo, albo, że ta nowa matura okaże się łatwiejsza i progi podskoczą (ja będę poprawiać po staremu"). Po tegorocznych maturach wszystkiego można się spodziewać za rok tak naprawdę. Ale nie poddam się tak łatwo, to moje pierwsze podejście, a nie każdemu się udaje za pierwszym razem, zwłaszcza po humanie.


Ciekawe jak to będzie z tą medycyną w Kielcach. Podobno w 2015 r. będzie pierwszy nabór, tak słyszałam (ale nie jestem pewna). Z jednej strony to podobno źle, że kolejny kierunek lekarski (takie opinie słyszałam) ale z drugiej nie każdy może sobie pozwolić na wyjazd do innego miasta na studia. No ciekawa jestem jak to będzie
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: witamina110 »

darkangel pisze:Zrobię tak jak właśnie wyżej napisałam:) Z tego co widziałam to z uczelni, którymi byłam zainteresowana tylko na ŚUM można się zarejestrować po wynikach.
Szkoda mi bardzo drugiego roku (choć wiem, że szybko to leci) ale nic nie poradzę na to, że mnie ciągnie na ten kierunek, choć wiem, że jest b.trudny i wymagający. Boję się rozczarowania w czerwcu (mam świadomość, że bardzo się przykładałam przez ostatnie miesiące, dużo i systematycznie się uczyłam). Nawet trudno mi powiedzieć z czego mogę mieć lepszy wynik, z biol czy chem Za każdym razem jak sprawdzałam to wychodziło różnie, ale o ile klucz nie zaskoczy to raczej z biol będę mieć więcej. Mam takie czarne myśli, że jeśli w tym roku spierniczę maturę to za rok będzie to samo, albo, że ta nowa matura okaże się łatwiejsza i progi podskoczą (ja będę poprawiać po staremu"). Po tegorocznych maturach wszystkiego można się spodziewać za rok tak naprawdę. Ale nie poddam się tak łatwo, to moje pierwsze podejście, a nie każdemu się udaje za pierwszym razem, zwłaszcza po humanie.


Ciekawe jak to będzie z tą medycyną w Kielcach. Podobno w 2015 r. będzie pierwszy nabór, tak słyszałam (ale nie jestem pewna). Z jednej strony to podobno źle, że kolejny kierunek lekarski (takie opinie słyszałam) ale z drugiej nie każdy może sobie pozwolić na wyjazd do innego miasta na studia. No ciekawa jestem jak to będzie
I tak Cię podziwiam, że po humanie zdawałaś biologię i chemię.
W tym roku też mi nie wyszło, już drugi raz, ale spróbuję ostatni raz za rok. Nie ma co się teraz martwić o progi w następnym roku, bo po pierwsze stara i nowa matura powinna być na podobnym poziomie, a po drugie musimy się uczyć z myślą, że tak rozwalimy tą maturę, że nie będziemy musiały się o progi w ogóle martwić.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości