XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Kacia1001
Posty: 55
Rejestracja: 24 mar 2012, o 15:48

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: Kacia1001 »

Tylko zaświadczenie trzeba dać w sekretariacie, żeby sobie skserowali potwierdzili zgodność z oryginałem
maxictbg
Posty: 14
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 22:12

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: maxictbg »

Mam takie pytanie, z czego uczyliście się gatunków roślin? mam na myśli te wszystkie pytanka na OB z rysunkiem i opisem dotyczącym odpowiedniej rośliny
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: Smile_Forever »

maxictbg, polecam Spotkania z przyrodą Multico, sama z nich korzystałam, zawierają ładne zdjęcia, przejrzyste opisy z ciekawostkami, które czasem również się pojawiają na OB. Jeśli będziesz korzystał z innego przewodnika po gatunkach - też będzie dobrze, grunt to się napatrzeć na ich zdjęcia. W pierwszej kolejności radzę przyswoić bardziej pospolite gatunki, bo nieraz zdarza się, że ktoś właśnie takich nie rozpoznaje, a szkoda punktów Przy okazji - warto przeglądnąć obrazki w Bezkręgowcach Jury, bo też nierzadko na OB pojawiały się rysunki z tej książki .
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: Alra »

Teraz na centralnym nowością jest część C, w której dostaje się 4 plansze ze zdjęciami różnych organizmów (zdjęcia są wyraźne i kolorowe, więc to już nie kiepsko skserowane rysunki ) i należy przyporządkować do danego zdjęcia nazwę gatunku. Co prawda ta część to zaledwie 8 pkt (po 2 za każdą planszę), ale warto dodać, że nawet przy jednym błędzie w przyporządkowywaniu dostaje się 0 za całe zadanie.
maszynkadomiesa
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 17:32

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: maszynkadomiesa »

Ja również bardzo bym prosił o przesłanie mi tegorocznego finału!

l.[at].pl
Awatar użytkownika
Evolutio
Posty: 104
Rejestracja: 18 mar 2011, o 20:32

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: Evolutio »

Hej. Czy znajdzie się ktoś kto mógłbym wysłać, weteranowi niestety już olimpiady, tegoroczny teścik z centralki na [at].pl
Byłbym wdzięczny
montek17
Posty: 44
Rejestracja: 2 sie 2013, o 09:19

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: montek17 »

ja tylko dodam ze swojej strony że Organizatorzy przynajmniej w tym roku w części C korzystali ze zdjęć Grafiki Google bo sam przed OB robiłem sobie swoje atlasy w oparciu o internetową grafikę no i powiem że zdjęcia mi się powtórzyły

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: Smile_Forever »

Zdjęcie jałowca, które dostałam w drugiej klasie na ustnym, też było z Grafiki Google . Więc warto sobie tam przejrzeć różne gatunki
anon1819
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2014, o 22:54

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: anon1819 »

Ja również bardzo bym prosiła o przesłanie mi tegorocznego finału!
[at].com
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Evolutio
Posty: 104
Rejestracja: 18 mar 2011, o 20:32

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: Evolutio »

Bardzo, bardzo uprzejmie ponawiam prosbe o przeslanie skanow testu finalowego 2014. [at].pl
Bede bardzo wdzieczny
Pawelec
Posty: 21
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 22:24

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: Pawelec »

Również bardzo bym prosił o test centralny z XLIII OB, maila niestety nie podam bo spamboty wszędzie krążą, proszę o kontakt przez pw.
12345678
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 18:10

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: 12345678 »

Udało się komuś zdobyć ten test?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość