Miesiącznica, gwiazdnica, pięciornik srebrny, przetacznik ożankowy, gwiazdnica wielkokwiatowa, kłobuczka

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
allmode
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2014, o 10:01

Miesiącznica, gwiazdnica, pięciornik srebrny, przetacznik ożankowy, gwiazdnica wielkokwiatowa, kłobuczka

Post autor: allmode »

Witam,

bardzo proszę o pomoc w oznaczeniu roślin. Na wykonanie zielnika dostaliśmy tylko 2 tygodnie, dlatego rośliny są już zasuszone. Zdecydowaną większość oznaczyłam sama, ale z tymi mam kłopot. Do większości mam podejrzenia, ale nie chcę popełnić błędu przy oznaczaniu.
Przepraszam za tak dużą ilość roślin i z góry bardzo dziękuję.
Załączniki
10.jpg
9.jpg
8.jpg
7.jpg
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
allmode
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2014, o 10:01

Re: prosze o pomoc w oznaczeniu roślin

Post autor: allmode »

Część 2
Załączniki
21.jpg
20.jpg
19.jpg
18.jpg
16.jpg
15.jpg
14.jpg
13.jpg
12.jpg
11.jpg
allmode
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2014, o 10:01

Re: prosze o pomoc w oznaczeniu roślin

Post autor: allmode »

I ostatnia część
Załączniki
25.jpg
24.jpg
23.jpg
22.jpg
Awatar użytkownika
DrTrutek
Posty: 720
Rejestracja: 22 cze 2009, o 19:36

Re: prosze o pomoc w oznaczeniu roślin

Post autor: DrTrutek »

Trochę sponiewierane te roślinki i twoja Pani może nie zaliczyć tego zielnika. Moje typy: krwawnik, rumian polny modrzew rzodkiewnik lub rzeżusznik lucerna miesiącznica gwiazdnica pięciornik srebrny przetacznik ożankowy, gwiazdnica wielkokwiatowa kłobuczka pszonak drbnkw. iglica znów p. srebrny chyba szczaw polny dziurawiec stulisz Loesela tasznik chyba tobołki marchew znów s. Loesela prosownica rozp. może piaskowiec rogownica.
Wątpliwe przypadki wrzuć jeszcze raz, ale w lepszych zdjęciach.
allmode
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2014, o 10:01

Re: prosze o pomoc w oznaczeniu roślin

Post autor: allmode »

Dziękuję.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości