MATURA 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
TricolorSnake
Posty: 36
Rejestracja: 28 mar 2014, o 21:37

Re: MATURA 2016

Post autor: TricolorSnake »

Ja fizyki uczę się tylko z podręcznika, bo nauczyciel nie tłumaczy, ale trzeba zaliczać Dlatego myślę, że jak daję teraz radę (dostaję 4 najczęściej, raz udało mi się wyrwać 5 z fizyki jądrowej, ale to były 3 tematy tylko). Ogólnie fizyka na podstawowym wydaje mi się bardziej trudna, jak na zakres rozszerzony, od tej co będzie na zakr. rozszerzonym.
Ath, A można spytać jakie to lektury? U mnie tak naprawdę to była jedna - Król Edyp, no i chyba że można zaliczyć fragmenty z Tristana i Izoldy, Boskiej Komedii, Pieśń o Rolandzie, Kwiatki św. Franciszka. W planach na ten rok jest jeszcze Makbet (cała książka).
Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Re: MATURA 2016

Post autor: Ath »

Z tych, które trzeba było przeczytać, to też Król Edyp i Hamlet, a z tych, co w praktyce wystarczyło obejrzeć, przeczytać fragmenty albo przynajmniej zorientować się o co chodzi: Makbet, Don Kichot, Świętoszek. No i teraz Dziady cz IV, niedługo będą też III. Pozostałe czyli Kordian, Faust i Pan Tadeusz już pewnie na przyszły rok.

Nie licząc paru rozdziałów Don Kichota, same dramaty Nie lubię tego czytać i uważam, że to powinno się oglądać na scenie. Ale akurat Dziady mi się podobały Może dlatego że zarówno II, jak i IV są krótkie i nie zdążyły mnie znudzić
Dids
Posty: 18
Rejestracja: 8 mar 2014, o 16:03

Re: MATURA 2016

Post autor: Dids »

O,widzę,że mamy takie same podręczniki do polskiego i fizyki
Ja postanowiłam przygotowywać się do czterech rozszerzeń:biol,chem,fiz i angielski. Na ten ostatni namówiła mnie moja pani z zajęć dodatkowych,bo mówiła,że jej była uczennica miała zdaną biologię,chemię i fizykę i brakło jej punktów albo rywalizowała z kimś o miejsce,a ten dodatkowy angielski jej dopomógł. Zawsze warto spróbować,choć i tak bardziej się przyłożę do biologii i chemii
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: MATURA 2016

Post autor: Fify715 »

Dids, Jeśli mogę się wtrącić, to osobiście uważam, że powinnaś zdawać maturę rozszerzoną z tych przedmiotów, które liczą się Tobie do rekrutacji. Nie wiem na co ta dziewczyna chciała iść, ale pierwszy raz spotykam się z tym, że np. na medycynie, stomatologii liczy się rozszerzony angielski. Bodajże na Weterynarii do Olsztyna i Lublina z tego co się orientuje.

Zresztą fizyka też już w 2016 nie będzie się liczyć. Za to progi będą wyższe, bo w większości matma, a matmę i tak każdy zdaje Jednak jeśli czujesz się na siłach, to spoko. Tylko mimo wszystko, lepiej 2 przedmioty po 90% niż 4 na ok. 50%. Aczkolwiek Ci tego nie życzę
sourire
Posty: 13
Rejestracja: 9 mar 2014, o 12:51

Re: MATURA 2016

Post autor: sourire »

jowita715 pisze:Dids, Jeśli mogę się wtrącić, to osobiście uważam, że powinnaś zdawać maturę rozszerzoną z tych przedmiotów, które liczą się Tobie do rekrutacji. Nie wiem na co ta dziewczyna chciała iść, ale pierwszy raz spotykam się z tym, że np. na medycynie, stomatologii liczy się rozszerzony angielski. Bodajże na Weterynarii do Olsztyna i Lublina z tego co się orientuje.
Od tego roku w Lublinie liczy się już tylko biologia i chemia
zobacz-ten-plik.pdf
(7.27 MiB) Pobrany 16 razy
Dids
Posty: 18
Rejestracja: 8 mar 2014, o 16:03

Re: MATURA 2016

Post autor: Dids »

jowita715 pisze:Dids, Jeśli mogę się wtrącić, to osobiście uważam, że powinnaś zdawać maturę rozszerzoną z tych przedmiotów, które liczą się Tobie do rekrutacji. Nie wiem na co ta dziewczyna chciała iść, ale pierwszy raz spotykam się z tym, że np. na medycynie, stomatologii liczy się rozszerzony angielski. Bodajże na Weterynarii do Olsztyna i Lublina z tego co się orientuje.

Zresztą fizyka też już w 2016 nie będzie się liczyć. Za to progi będą wyższe, bo w większości matma, a matmę i tak każdy zdaje Jednak jeśli czujesz się na siłach, to spoko. Tylko mimo wszystko, lepiej 2 przedmioty po 90% niż 4 na ok. 50%. Aczkolwiek Ci tego nie życzę
W sumie masz rację z tym angielskim,na początku byłam przekonana,ale teraz jakoś nie. Chcę iść do Wrocławia, a tam liczy się biologia,chemia i matematyka albo fizyka,ale rekrutacja może się zmienić. Kurcze,ja słyszałam,że uczenie właśnie mają się bardziej skupić na fizyce niż na matmie. Pani z fizyki opowiadała nam,że chcieli tak zrobić,że wprowadzili matmę zamiast fizyki przy rekrutacji i posypała się lawina,bo fizyka jest potrzebna pomimo wszytsko na studiach
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: MATURA 2016

Post autor: ryniofit8000 »

sourire, niestety. /
a jeśli chodzi o angielski w rekrutacji na medycynę to wiem, że na którejś uczelni (chyba Białystok ale mogę się mylić)pod uwagę brany był wynik z angielskiego kiedy było ileś osób z tym samym wynikiem, ale nie wszystkich mogli przyjąć.
Dids
Posty: 18
Rejestracja: 8 mar 2014, o 16:03

Re: MATURA 2016

Post autor: Dids »

ryniofit8000 pisze:sourire, niestety. /
a jeśli chodzi o angielski w rekrutacji na medycynę to wiem, że na którejś uczelni (chyba Białystok ale mogę się mylić)pod uwagę brany był wynik z angielskiego kiedy było ileś osób z tym samym wynikiem, ale nie wszystkich mogli przyjąć.
właśnie o to mi chodziło
Awatar użytkownika
aquite
Posty: 108
Rejestracja: 4 paź 2012, o 16:25

Re: MATURA 2016

Post autor: aquite »

Co do fizyki to moja klasa zdecydowała i w następnym roku nie mam fizyki WCALE. Zamiast dwóch godzin fizyki dla medyków będę miała dodatkowo jedną chemię i jedną biologie (6 godzin chemii tygodniowo i 7 biologii). Trzeba się będzie skupić na matematyce Uh, ciekawie jak to wszystko wyjdzie w praniu.
imarthy
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2014, o 19:18

Re: MATURA 2016

Post autor: imarthy »

Może to za wcześnie, ale na jaki uczelnie chcielibyście się dostać? lek czy lek-stom?

Awatar użytkownika
aquite
Posty: 108
Rejestracja: 4 paź 2012, o 16:25

Re: MATURA 2016

Post autor: aquite »

Na dzień dzisiejszy lek, a jak nie lek (tfuu, tfu) to pielęgniarstwo. A co do uczelni to może Wrocław, Poznań. w sferze marzeń Kraków, a w praktyce to wszędzie gdzie mnie tylko wezmą! No może oprócz Katowic, za dużo złych opinii się naczytałam.
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: MATURA 2016

Post autor: wsedek »

aquite pisze:Na dzień dzisiejszy lek, a jak nie lek (tfuu, tfu) to pielęgniarstwo. A co do uczelni to może Wrocław, Poznań. w sferze marzeń Kraków, a w praktyce to wszędzie gdzie mnie tylko wezmą! No może oprócz Katowic, za dużo złych opinii się naczytałam.

Zapewne w katowicach uczą się tylko trędowaci -.-

Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: MATURA 2016

Post autor: ryniofit8000 »

aquite, bez przesady, jak cię zechcą w Katowicach a nigdzie indziej to trzeba iść
moja siostra poszła i jakoś daje radę, więc się da
Jesteś z lubelskiego czemu nie Lublin?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości