Stanowiska roślin chronionych w Polsce

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
Lukaszenka
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2013, o 20:17

Stanowiska roślin chronionych w Polsce

Post autor: Lukaszenka »

Witam, z jakiego zrodła moge się dowiedzieć o dokładnych stanowiskach roślin chronionych? czy w książce Polska Czerwona Księga Roślin z 2001 będą opisane stanowiska? choć ta książka jest już przestarzała
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Stanowiska roślin chronionych w Polsce

Post autor: Trzyszcz »

Nie przesadzałbym z tym przestarzała". Mogły dojść nowe stanowiska, kilka zniknąć, ale poza tym powinna być jak najbardziej ok.
Lukaszenka
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2013, o 20:17

Re: Stanowiska roślin chronionych w Polsce

Post autor: Lukaszenka »

Ok, ale czy w niej będą opisane stanowiska? i ja dałem tylko za przykład tą książkę, może są lepsze książki tego typu, aktualniejsze, bardziej rozbudowane? widze że jest trochę książek w tym stylu, tylko nie wiem jaką wybrać.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Stanowiska roślin chronionych w Polsce

Post autor: Boguslaw »

Chyba najbardziej aktualny wykaz zrobiony w oparciu o Polską Czerwoną Księgę Roślin 2001 jednak jest on w miarę sukcesywnie aktualizowany o nowe doniesienia-publikacje

Kod: Zaznacz cały

atlas-roslin.pl/lista-chronionych.htm
Niestety, dostęp do pełnej wersji wymaga wykupienia rocznego abonamentu-dostępu - 19 zł
Lukaszenka
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2013, o 20:17

Re: Stanowiska roślin chronionych w Polsce

Post autor: Lukaszenka »

Boguslaw pisze:Niestety, dostęp do pełnej wersji wymaga wykupienia rocznego abonamentu-dostępu - 19 zł
Ale ten atlas jest niedopracowany, np na tej liscie nie ma pięciornika skalnego choć jest która ma kategorie zagrożenia V. Na początku zle powiedziałem, jak widać np pięciornik skalny jest zagrożony choć nie jest chroniony prawnie tak? więc mnie interesuje lista roślin zagrożonych i rzadkich w Polsce, a nie tylko chronionych. Oczywiście np pięciornik skalny jest na tej stronie ale wrzucony do listy wszystkich roslin wystepujacych w Polsce.
Lukaszenka
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2013, o 20:17

Re: Stanowiska roślin chronionych w Polsce

Post autor: Lukaszenka »

A, trzeba mieć pełną wersje i wtedy będą wszystkie rośliny razem z tym pięciornikiem Może ktoś mi prześle pełną wersje? a moze mozna gdzies pobrać? fajnie byłoby gdyby jeszcze była opcja wyszukiwania roślin rzadkich po województwie i rejonach, bo jak np pięciornik skalny występuje tylko w Podlaskim to on mnie już generalnie nie interesuje bo za daleko.
Lukaszenka
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2013, o 20:17

Re: Stanowiska roślin chronionych w Polsce

Post autor: Lukaszenka »

a tak w ogóle interesuje sie ktoś tutaj rozmnażaniem rzadkich gatunków roślin i owadów? można byłoby się powymieniać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości