Przenosiny po pierwszym roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
twerp118
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2014, o 10:56

Przenosiny po pierwszym roku

Post autor: twerp118 »

Hello! Mam drobne pytanko dotyczace przenosin z Uniwerystetu Medycznego w Łodzi na uczelnie medyczną we Wrocławiu po pierwszym roku studiów Pozwolę sobie krótko przedstawić moją sytuację! Obecnie stoję przed wyborem kierunku lekarskiego bądź lekarsko-stomatologicznego w Łodzi, gdyż jest to jedyna uczelnia medyczna w całym kraju, na którą mogę aplikować. Zarejestrowałem się jako kandydat i wniosłem opłaty rekrutacyjne. Dodam, iż jestem zeszłorocznym maturzystą, więc oczekiwania na wyniki maturalne mnie nie obowiązują Ponizsze rozwazania sa wynikiem hipotetycznego zalozenia, iz uda mi sie zakwalifikowac na UMED w tegorocznej rekrutacji!

Moje pytanie dotyczy konkretnie przenosin z UMEDu do Wroclawia po pierwszym roku. Niestety mam ogarniczone zasoby finansowe i nie bylbym w stanie wyprowadzic sie na caly okres studiow poza dom, dlatego bardzo bym prosil o wszelkie rady. Zrobiwszy rekonesans, wydaje mi sie, ze przenosiny po pierwszym roku z kierunku lekarsko-stomatologicznego z Lodzi do Wroclawia bylyby o wiele bardziej prawdopodobne, gdyz roznice programowe miedzy tymi uczelniami sa o wiele mniejsze niz w przypadku kierunku lekarskiego. Poza przedmiotami fakuteltytewnymi, z ktorymi nie powinno byc wiekszego problemu (mam nadzieje?), jedyne znaczace roznice w przedmiotach na I roku stomatologii to: biologia medyczna w Lodzi versus biologia molekularna z genetyka we Wroclawiu. Dodatkowo do zaliczenia we Wroclawiu mialbym przedmioty typu zdrowie publiczne czy ergonomia.

Sytuacja nieco rozni sie w przypadku kierunku lekarskiego, ktory uwazam bylby lepsza decyzja pod wzgledem perspektyw zawodowych, biorac pod uwage obecna sytuacje na rynku stomatologicznym w naszym kraju. Roznice programowe na tym kierunku sa bardziej znaczace, chociazby poprzez nieszczesna fizjologie, ktora jest wyjatkowo na I roku we Wroclawiu -.- Rozmawiajac ze znajomymi dowiedzialem sie, iz istnieje ewentualna mozliwosc ponownego przeniesienia sie na pierwszy rok do Wroclawia po zakonczeniu tegoz etapu studiow w Lodzi, lecz nie chcialbym zmarnowac kolejnego roku na studiowaniu tego samego. Czy ktos moze przenosil sie z Lodzi do Wroclawia po pierwszym badz drugim roku studiowania na lekarskim i bylby w stanie udzielic mi jakichkolwiek porad? Z gory pieknie dziekuje za wszelka pomoc.
tomektbg1
Posty: 52
Rejestracja: 27 gru 2011, o 11:50

Re: Przenosiny po pierwszym roku

Post autor: tomektbg1 »

z tego co się orientuje to wyrownanie poziomu na wszystkich uczelniach na kierunku lekarskim nastepuje dopiero na 3 roku a wiec najbardziej prawdopodobne jest że wtedy by Ci jak już pozwolili się przenieść
twerp118
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2014, o 10:56

Re: Przenosiny po pierwszym roku

Post autor: twerp118 »

tomektbg1 pisze:z tego co się orientuje to wyrownanie poziomu na wszystkich uczelniach na kierunku lekarskim nastepuje dopiero na 3 roku a wiec najbardziej prawdopodobne jest że wtedy by Ci jak już pozwolili się przenieść
Dziekuje za odpowiedz ale niestety trzech lat chyba nie bylbym w stanie przetrwac w Lodzi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości