Efekty towarzyszące reakcjom z udziałem soli

Forum chemiczne dotyczące wszystkich związków chemicznych, w których nie występuje wiązanie węgiel-wodór
sufler
Posty: 58
Rejestracja: 15 kwie 2011, o 15:51

Efekty towarzyszące reakcjom z udziałem soli

Post autor: sufler »

Witam.
Moja znajoma dostała w gimnazjum na kartce z zadaniami takie pytanie: Jakie efekty towarzyszą reakcjom z udziałem soli?". Jak myślicie, o co tam właściwie chodzi? Czy są jakieś efekty wspólne dla wszystkich typów reakcji, gdzie chociaż jednym z reagentów jest sól?

Tak myślałem, że może wytrącanie osadu. ale nie zawsze nowa sól się strąci. Zmiana pH? Ale to chyba tylko jak sól reaguje z wodorotlenkiem? Może jakieś wydzielenie ciepła? Ale to chyba trzeba sprawdzić dla każdej reakcji osobno, co nie?
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Efekty towarzyszące reakcjom z udziałem soli

Post autor: Seeba »

Nie jest powiedziane, że zawsze, więc strącenie może być jak najbardziej. Może również zmiana zabarwienia.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Efekty towarzyszące reakcjom z udziałem soli

Post autor: DMchemik »

No i efekt energetyczny też. A moze chodzi o to co powstanie w sensie nowa sól itp. Pytanie skonstruowane dość niejednoznacznie, być może w podręczniku którym się nauczyciel/ka posługuje jest takie sformułowanie i trzeba napisać to co pod nim się kryje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości