Wykrywanie białek.

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
BioAdi
Posty: 3
Rejestracja: 1 cze 2014, o 10:27

Wykrywanie białek.

Post autor: BioAdi »

Mam przygotować doświadczenia na lekcję (klasa 3 gimnazjum) i prosiłbym o sprawdzenie wniosków, które mam zapisane:
-reakcja biuretowa
Białko jaja kurzego zawiera zawiera bliskie wiązania peptydowe, dzięki którym, białko się ścina oraz następuje kompleksowanie jonów miedzi (II)
-reakcja ksantoproteinowa
Twaróg posiada białko z pierścieniem aromatycznym, który ulega nitrowaniu, jest to reakcja nieodwracalna.


Proszę o jakieś poprawki lub/i dopisanie czegoś (schemat i obserwacje na pewno mam dobrze)
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Wykrywanie białek.

Post autor: Giardia Lamblia »

BioAdi pisze:Białko jaja kurzego zawiera zawiera bliskie wiązania peptydowe, dzięki którym, białko się ścina oraz następuje kompleksowanie jonów miedzi (II)
Białko jaja kurzego zbudowane jest z łańcuchów polipeptydowych, w których wiązania peptydowe występują dostatecznie blisko, aby było możliwe kompleksowanie jonów miedzi(II) do atomów azotu (powstanie 5-członowych, a więc stabilnych pierścieni helatowych).
BioAdi pisze:Twaróg posiada białko z pierścieniem aromatycznym, który ulega nitrowaniu, jest to reakcja nieodwracalna.
Twaróg zawiera w swoim składzie białko zbudowane z aminokwasów posiadających aromatyczne pierścienie mogące ulec nitrowaniu pod wpływem stężonego kwasu azotowego(V).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 8 gości